יפה ובגדול: הפקה מיוחדת שכולה חוגגת נשיות וקימורים

במשך לימודי התואר השני בחוג למגדר, למדתי וחקרתי את הנושא של ייצוג נשים בצילום ובמדיה וכמובן שגם התעמקתי בעבודה של אמניות פמיניסטיות, ביניהן צלמות. עם המטען הביקורתי הזה, אשר ער לאופן בו מייצגים נשים כפאסיביות ו/ או מושאים לתשוקה ומיניות בלבד אני הגעתי לעולם של צילום עם רצון להתעסק בהכל חוץ מאשר בצילום אופנה. באופן מפתיע, או שלא, ככל שהתחלתי לחקור עבודות צילום של צלמים וצלמות אופנה מוערכים ראיתי שדווקא משום שעולם האופנה מגיח מתוך תפיסה אמנותית, אפשרויות הייצוג הן בלתי מוגבלות ולכן התחלתי להתאהב באסתטיקה המוקפדת ובעיקר ברגש שדימויים איכותיים עשויים לעורר אצל הצופים.

נמשכתי לדימוי העירום של אישה לא רזה בהשראת עבודות אמנות של אמניות אחרות. במיוחד אני אוהבת את עבודתיה של Freshie Juice, אשר עבודותיה מציגות מיניות בלתי מתנצלת והיא מצלמת את עצמה ודוגמניות נוספות שהינן פלאס. בתמונות שלה המידות של הגוף הן לא הנושא המרכזי והאישור נעשה באמצעות ההנכחה הבולטת של הגוף.

בעיניי, גוף עירום מלא הינו דימוי יפהפה ומעלה בראשי את האסוציאציה של אלות של תרבויות קדם מונותאיסטיות. בכלל, עד למאה ה-20, הייצוג של נשים באמנות היה של נשים מלאות. מדובר בגוף מלא, שופע, בעל קימורים ואני רציתי להראות את החיוניות של הגוף הזה ללא הכיסוי של מלבושים. בניגוד לטיעונים הרווחים שמידות פלאס מיוחסות לעודפות משקל ולחוסר בריאות, אני רציתי להמחיש שזה ממש לא נכון ושאין פה עניין של עודפות אלא פשוט גוף שהוא בעל מבנה אחר, ומעל הכל זהו גוף שהפך להיות מוקצה רק בגלל חברה שמייחסת לרזון תכונות של אלוהיות.

התחושה שלי היא שרוב הצילומים המסחריים של אופנת פלאס עדיין מתמקדים בלקבל אישור חברתי ולכן מבוצעים במטרה של "להתחבב" על הקהל. הלוק הוא לרוב מסחרי, חמודי כזה אפילו די מצועצע. יש ניסיון לומר- "נו, אז מה שאני פלאס. גם לי מותר". אז אני רציתי שזה בכלל לא יהיה חלק מהדיון, אלא עובדה מוגמרת- סקסית, אלוהית וגם פלאס. רציתי להעביר את המוזרות של ייצוגי אופנה "סטנדרטים" בתוך צילומים של  אופנת פלאס. לייצר תמונות אשר לא רק מתמקדות בפריט הלבוש עצמו אלא בעיקר בדוגמנית, בתחושות שהיא מעבירה ובפיגורה שלה.

חנות ההלבשה התחתונה "הפלא השמיני- הלבשה תחתונה איכותית" נידבו את ההלבשה לצילומים ובכך אפשרו לי להוציא את החזון שלי לפועל.

 

קרדיטים:

צילום וסטיילינג: מלכיאלה בן שבת

איפור ושיער: אביטל ענבר

דוגמנית: מיכל גור

הלבשה: "הפלא השמיני- הלבשה תחתונה איכותית"

נעליים- "קרקס"

 

 

דוגמניות פלאס סייזמידות גדולות