פאולה רוזנברג: תגידו אתם מסתלבטים עלי? מידה 40 זה לא פלאס סייז

תגידו, אתם מסתלבטים עלי? זו הדוגמנית שאמורה לגרום לנשים "רגילות" להרגיש שלמות עם המידות הנורמליות שלהן? אתם רציניים? קראתי את התיאור שלה ואמרתי לעצמי, וואו איזו עוצמה; היא מספרת שהפסיקה להילחם בגוף לאחר שהרעיבה עצמה שנים כדי לדגמן, הפכה לאמא ורוצה לגרום לנשים לאהוב את עצמן.
עד כאן הכל מושלם.
ואז נכנסתי לאינסטגרם שלה והבנתי שהשתגענו ל-ג-מ-ר-י.
הסטנדרטים שלנו השתבשו לחלוטין!

רובין לאוולי מתוך אינסטגרם

זאת דוגמנית למידות פלאס סייז? נשים ממוצעות אמורות להזדהות עם ה"קימורים" שלה ולאהוב את עצמן בזכותה?
הרי תשעים אחוזים מהנשים משקיעות כסף והרעבה עצמית ברדיפה אחר רזון שלא תואם את מבנה הגוף שנולדו איתו, והיו משלמות מיליונים כדי להיראות כמו רובין לאוולי. ולא, אין לי טענות כלפיה באופן אישי, היא יפיפייה ונראית חכמה וחזקה, אבל כשהאלגוריתם הציע לי כתבה על דוגמניות ה"פלאס סייז" המצליחות בעולם שמעבירות מסר שפוי, הסתקרנתי ולחצתי.
אני חושבת שההתחסדות הזו (של התקשורת שמשתמשת בה כעלה תאנה, לא שלה באופן אישי) היא יותר גרועה ומעבירה מסר מעוות בנוגע לאמירה החשובה של "אנחנו גאות בנשים בכל המידות". כי זו אישה רזה בתמונות! היא רזה! היא מידה 40. זה אחלה סייז. הוא אפילו נמוך מהמידה הממוצעת בישראל, שהיא 42 (ידעתן את זה?). וזה יפה וזה בריא וזה מאוזן. זה לא שדוף, זה נכון. אבל "פלאס סייז" – זה לא.
אז אל תמכרו לנו שהיא מייצגת מידות גדולות.

עוד באון לייף

רובין לאוולי מתוך אינסטגרם

היא אחרי לידה והיא אוהבת את עצמה כמו שהיא, למרות הפגמים. זה מצוין ממש. אבל אלו פגמים? נו באמת.
המראה הרזה שלה, שמוצג כמראה של אישה גדולה, זה בדיוק מה שמשבש את הערך העצמי של מיליוני נערות בעולם ומשרת את המטרה ההפוכה בדיוק (וזה קורה גם לא מעט בקמפיינים בארץ, שמשתמשים בדוגמניות מידה 40 כמייצגות מידות גדולות). כי אם היא מידה גדולה, אז מה זה אומר לגבי שאר הנשים? איפה זה שם אותן? זה מעיף את מרבית הנשים בעולם מחוץ לסטנדרט אפילו של המידות הגדולות.

הלו, יש איזה מישהו עם בוחן מציאות תקין בעולם האופנה? אם כן, אז חשוב שתפנימו שנשים כבר פחות ופחות קונות את הבולשיט הזה, שהכי יפה להן להיראות כמו ילדה בת 12 שעוד לא קיבלה מחזור. והן גם לא מרגישות מידות גדולות כשהן במידה 40 או מידה 42. לאט לאט עוד ועוד נשים מרגישות שהן הכי יפות כשהן לא שונאות את עצמן וכשהן לא יורדות על עצמן. אני מידה 40 ולדעתי אני מהממת.

****************

יומיים אחר כך פתחתי את קמפיין "מידה טובה". אני פוגשת כל כך הרבה נשים שלא מרפות מהמחשבות העוסקות ב'מה עוד עלי לשפר בעצמי', עד כדי כך שאנחנו בקושי נותנות תשומת לב לכל התכונות המהממות שהן כבר עכשיו מנת חלקנו ועסוקות רק במידות הגוף הכאילו לא מושלמות.
ואי אפשר לבוא בטענות לאחרים שאינם מכבדים אותנו, אם אנחנו בעצמנו לא ממש מקפידות על אהבה עצמית, לא ככה? אנחנו יכולות לשנות את התודעה הזו, לא רק על ידי מלחמה במי שמקטין אותנו מבחוץ (תקשורת/אופנה וכו') – אלא בעיקר על ידי חיבוק אחת של השנייה וגאווה במה שיש. אנחנו טובות בכל מידה!

פורסם לראשונה בעמוד הפייסבוק "פאולה רוזנברג רפואה טבעית"

הקמפיין הושק בתכנית פאולה וליאון 

דוגמניות פלאס סייזדימוי גוףפאולה רוזנברגקמפיין מידה טובהרובין לאוולי