הצעירה שגרמה לנשים אחרות לבטל ניתוחים פלסטיים בחזה

האישה שהשיקה קמפיין מדיה חברתית כדי לאתגר את התפיסה כיצד שדיים אמורים להיראות  גילתה לאחרונה שהיוזמה שלה הצליחה הרבה מעבר למשוער. למעשה, הקמפיין הזה גרם לכמה נשים שהתכוונו לבצע ניתוח פלסטי בחזה פשוט לרדת מהרעיון.

צ'ידרה אגרו, בלוגרית בת 23 מלונדון, הריצה בחודשים האחרונים מעין קמפיין רשת תחת ההאשטאג #SaggyBoobsMatter כדי לעודד נשים לאמץ את הגוף הטבעי שניתן להן ולאתגר את האובססיה החברתית לשדיים "מושלמים".

היא שיתפה מדי יום את 79,000 העוקבים שלה באינסטגרם בתמונות ללא חזייה והודתה בפה מלא כי פעם התביישה בשדיה ואף שקלה לעבור ניתוח בגיל צעיר יותר. עם זאת, לאחר שלמדה לאהוב את גופה היא שינתה את דעתה ועכשיו, כתוצאה של המיזם האינטרנטי שלה, היא מגלה כי נערות צעירות אחרות עושים את אותו הדבר.

אתמול הופיעה אגרו בתכנית הבוקר של ITV, וסיפרה שהיא קיבלה אינספור הודעות מנשים שהחליטו לבטל את ההתייעצויות שקבעו לעצמן עם מנתחים פלסטיים.

"קיבלתי תגובות חמות ומדהימות", סיפרה למנחי התכנית, רות לאנגספורד ולאמון הולמס, "במיוחד מנערות צעירות מאוד שסיפרו לי שכשהן נתקלו בהאשטאג הוא עצר אותם מלהתייעץ עם מנתח פלסטי. היה מדהים לשמוע את זה אבל מה שהרחיב את לבי אפילו יותר היו המסרים מאימהות מניקות, שאמרו שההאשטאג הזה אפשר להן להרגיש יפות יותר בתהליך ההנקה של הילד שלהן".

אגרו הסבירה כי בגיל ההתבגרות היא חשה את אותם לחצים כמו הנערות שכתבו לה, ולעתים קרובות נותרה מדוכדכת כאשר הבינה שהיא לא נראית כמו הסלבריטאיות או הדוגמניות על אריזות החזיות.

"כבר בגיל מאוד צעיר חשבתי שמשהו לא בסדר איתי. כשהייתי בת 18 גם אני חשבתי על ניתוח. נהגתי לומר לאמא שלי כל הזמן שכשאהיה בת 18 אמצא עבודה, אחסוך כסף ואקבל סוף סוף את הציצים שאני רוצה".

"עד כמה שאני מאמינה שנשים ראויות לאוטונומיה מלאה על הגוף שלהן, ואם הן רוצות לבצע הגדלת חזה זה לגמרי תלוי בהן, אני מרגישה שזה קיצור דרך כדי לקבל את עצמך."

לגבי השימוש המכוון במילה saggy (בתרגום חופשי: "נפול") אמרה אגרו: "אני דורשת בעלות מחודשת על המילה ומתנגדת לכל קונוטציה שלילית שלה. 'נפול' זה רק שם תואר".

התנועה ההולכת וגדלה #SaggyBoobsMatter זכתה לשיתוף נרחב בטוויטר, מה שהוביל לאלפי ציוצים תומכים וכמובן – לא מעט בודי שיימינג. אגרו נאלצה כמובן להתמודד לא רק עם התגובות המחבקות אלא גם עם השליליות והנבזיות שבהן. היא זכתה להערות רבות בטוויטר שלעגו לגופה ולשדיה. אולם נראה שכל אלה לא מטרידים אותה. מוקדם יותר השנה, הציגה הצעירה הלונדונית תמונות של עצמה בשמלה שחורה חושפנית עם הכיתוב: "בפעם הבאה שמישהו שואל למה הציצים שלך נפולים, שאלי אותו למה הביצים שלו נפולות."

אינסטגרםהקטנת חזהניתוח פלסטיניתוחי חזהרשתות חברתיות