עדי אולמנסקי: כוכבת הפופ הישראלית שהפסיקה לפחד ממה שמסתתר מתחת לאיפור

בעולם שבו כמעט כל תמונה שאנו רואים עוברת פילטר או ריטוש כדי שתראה לפחות קצת מושלמת, צריך הרבה אומץ כדי להעז ולהפיץ תמונה שלך בלי לגעת בה. זה כבר לא קורה רק לכוכבות במגזינים ועל שלטי החוצות – זה קורה בעיקר בתמונות שאנחנו רואים ומעלים בעצמנו לאינסטגרם ולפייסבוק. אבל היום יש יותר ויותר אמיצות, שאומרות 'די!' להעלמת כל פגם קטנטן ושואפות להראות לעולם את עצמן כפי שהן במציאות.

עדי אולמנסקי, זמרת צעירה שזכתה להצלחה יפה ורחבה בשנה החולפת בפופ המקומי, עם שירים שכבשו את ראשי המצעדים והופעות מלאות בכל הארץ, הצטרפה השבוע לחבורת האמיצות הזו. בתחילת השבוע אולמנסקי העלתה תמונה שלה לפייסבוק, שממבט ראשון קשה להבחין עד כמה היא יוצאת דופן. אבל מבט נוסף, יחד עם המילים המרגשות שהיא צירפה, חושף את החשיבות האמיתית של התמונה הזו.

"פעם הייתי מתחבאת מתחת לאיפור, למשקפיים, לבגדים שמסתירים. לאט לאט אני לומדת לאהוב את הכל, גם אם זה לא מושלם", אולמנסקי כותבת. "כולנו מזמן יודעים שכל  האינסטגרם הזה זה בולשיט אחד ענק, שהכל מרוטש ומלוטש ובזווית הנכונה ואחרי 200 טייקים. וגם אני נשאבת לשם כמו כולם, אני לא אשקר, אבל הגעתי להחלטה שאני אפסיק לפחד להראות גם את מה שפחות טוב – גם את החטטים שיש לי בעור מהחצ'קונים שהיו לי ואת כל מה שפחות, לצד מה שיותר".

אולמנסקי אמנם זכתה לחשיפה רחבה לאחרונה, אך היא פועלת כיוצרת (בעיקר בתחום הפופ האלקטרוני) כבר כמה שנים טובות. לאורך זמן היא שיתפה את עוקביה בין השאר גם בהתמודדות שלה עם בעיית אקנה ממנה סבלה – התמודדות שכל כך הרבה יכולים להזדהות איתה. גם אחרי טיפולים אינטנסיביים ותרופתיים שהצליחו להביא סוף לבעיה, עור הפנים הוא לא בדיוק מה ששיווקו לנו בקטלוגים של מוצרי הטיפוח (כי בעצם של מי כן?). אבל כפי שאולמנסקי אמרה יפה מאוד בעצמה – הטיפול החיצוני בפגמים הקטנים שלנו חייב להגיע עם התפתחות אישית, רגשית.

"אני אומרת את זה בקול כדי שאפסיק לפחד", אולמנסקי סיכמה את דבריה בפוסט, "והלוואי שזה יגרום גם לחלק מכם להעז. אם בא לכם לחלוק איתי תמונות מעזות שלכם – אני יותר מאשמח, וגם אעלה בעצמי".

 

אולמנסקי מצטרפת אל גל של כוכבות בינלאומיות שהחליטו לוותר לרגע על השאיפה להיות מושלמות כדי להעניק לאנשים ששואבים מהן השראה טיפת מציאות בפיד המוטרף, ובעיקר קצת פרופורציות. גל גדות עשתה זאת זמן קצר אחרי לידתה האחרונה, בה סימני התשישות שכל כך מוכרים לכל אמא ניכרים גם על פניה של הכוכבת ההוליוודית. עוד לפניה, אלישיה קיז החליטה להתנער מהמייק-אפ ולהסתובב על השטיחים האדומים ועל הסטים מול המצלמות נקייה מאיפור ויפהפיה מתמיד. גם ג'וליה רוברטס הצטלמה לקמפיין נטולת איפור, וחיפוש בגוגל יניב רשימה ארוכה שכוללת את אנג'לינה ג'ולי, מילה קוניס, היידי קלום ועוד ועוד כוכבות שפרסמו בגאון תמונות שלהן ללא איפור. אצל חלקן כמעט ולא שמים לב להבדל, ואצל חלק הוא מאוד ניכר – בשני המקרים מרגש לראות את הפנים האמיתיות שהוסתרו תחת אור הזרקורים וערימות האיפור והריטוש שמגיעות יחד איתו.

ועדיין, יש משהו מרגש במיוחד בפוסט הזה של אולמנסקי. לא רק בזכות הגאווה המקומית, ולא רק בגלל הסיפור האישי. זו כנראה ההבנה שהדרך שהחלו לסלול נשים שהתנערו מהאיפור והטיפו נגד ריטושים מוגזמים מניבה את פירותיה, דרך צעירות כמו אולמנסקי. ויחד עם זאת, זו ההזמנה המרגשת והמעודדת שלה, שקוראת לנו להצטרף אליה, לשכוח מהעור השמנוני או הפצוע או מכל פגם קטן אחר, לקבל אותם, להשלים איתם, ופשוט לחייך למצלמה.

איפוראלישיה קיזעדי אולמנסקי