בגיל 99 למורה ליוגה המבוגרת בעולם יש עצה עבורכם

לא שהיינו צריכים עוד הוכחות ליתרונות הבריאותיים שיש ליוגה וליכולת שלה לשפר את האיזון הנפשי והפיזי של הגוף, אבל אין ספק שטאו פורצ'ון-לינץ' היא פרסומת מהלכת לכל זה.

בגיל 99 היא נחשבת למורה היוגה הוותיקה ביותר בעולם, שמוכיחה כי הגיל אינו מגביל אותנו לעשות את מה שאנו אוהבים. "יש לי כל כך הרבה מה לעשות בחיים, אז אני לא מתכוון לבזבז אותם", אמרה טאו בסרטון אודותיה שעלה במגזין "פיפל". "כל המוטו שלי בחיים הוא שאין דבר שהוא בלתי אפשרי, ושאין דבר כזה גיל".

טאו מספרת שהיא התחילה ללמד יוגה בגיל 19. באותם שנים היא גם דגמנה והוכתרה לבעלת הרגליים הארוכות ביותר באירופה. אחר כך היא עברה להוליווד כדי להיות שחקנית, ובהמשך היא התחילה לכתוב ולביים סרטים בעצמה, "ומעולם לא הפסקתי לרקוד", היא משחזרת.

טאו מספרת שלפני 25 שנה היא נפלה ונפצעה באופן קשה. "אמרו לי שאני לא אוכל לעשות ככה, ולא אוכל לעשות ככה, עניתי להם 'אני לא מאמינה בזה'". וכך, גם לאחר שהחליפו לה את הברך, טאו המשיכה להתעמל וללמד – "ואין לי שום כוונה לפרוש. אני הולכת להיות בת 100 ואני עדיין אמשיך ללמד יוגה".

כעת לטאו יש גם מסר לצעירים ממנה (שזה, למעשה, כמעט כולנו): "לעולם אל תוותרו כאשר אתם מאמינים שאתם יכולים לעשות משהו כדי לעזור לאנשים". לבסוף היא מסכמת: "רק תדעו ששום דבר הוא לא בלתי אפשרי. חייכן לעולם והוא יחייך אליכם בחזרה".

 

זקנהיוגהכושר