מעורר הזדהות: אימהות אמיצות חושפות איך הגוף שלהן נראה אחרי לידה

בהתחשב בכך שלידה היא דבר לא פשוט, בלשון המעטה, ניתן היה לצפות שהחברה שלנו תהיה יותר מכילה כלפי נשים אחרי לידה ואפילו תעריך אותן על השינויים שהגוף שלהן עבר על מנת להביא ילד לעולם אולם ההיפך הוא הנכון. המיזוגניה חוגגת ונשים רבות מרגישות חוסר ביטחון מאיך שהגוף שלהן נראה אחרי הלידה. הן מפחדות ללכת לים בגלל סימני מתיחה ולובשות בגדים רחבים כדי לטשטש את מבנה גופן שבאופן טבעי התרחב. יש אפילו תעשיית דיאטות שלמה שמוקדשת ופונה לנשים אחרי לידה. אז מה הפלא שהריוניות לשעבר ירגישו רע עם עצמן?

במטרה להיאבק בשיח הפוגעני הזה, אמא בשם ג'נוארי הארש התחילה באינסטגרם את ההאשטאג TakeBackPostPartum. ועודדה נשים לשתף בתמונות שלהן אחרי לידה. התוצאה מדהימה, מרגשת ומעוררת הזדהות.

התמונות מדברות בעד עצמן:

"כמה מכן הן אימהות שצריכות כל הזמן לג'נגל ולעשות במקביל כמה משימות, וממש מצליחות בזה? אני לא מצליחה. בדיוק בגלל זה האמבטיה שלי מבולגנת והארון לא מאורגן. אבל אלו החיים האמיתיים. החיים האמיתיים מבולגנים, הם רחוקים מהחיים המושלמים שמצטיירים ברשתות החברתיות. וזה בסדר".

"'את תקבלי את הגוף שלך בחזרה אחרי שהתינוק שלך ייוולד', הם אמרו. לא הייתי מודעת לכך שהגוף שלי בכלל עזב אותי. אם בכלל, כל הריון מקרב אותי יותר לגוף שלי. אני מתכוונת, ברור שיש כמה קילוגרמים עודפים  אבל זה היופי בגוף שאחרי לידה. את יכולה לחזור לגזרתך המקורית ו'להתכווץ חזרה' או שאת יכולה לגלות גרסה אחרת של הגוף שלך".

 

"ככה הגוף שלי נראה היום, כמעט 4 חודשים אחרי הלידה. אני לא אחת מהנשים שחוזרות ישר אחרי לידה למשקל המקורי שלהן. היו לי תנודות במשקל פעמים רבות עד כדי כך שאני לא זוכרת. יש ימים בהם אני מרגישה טוב לגבי עצמי ויש ימים שאני אפילו לו רוצה להסתכל על עצמי במראה. אבל בכל פעם שאני מתחילה להרגיש לא טוב לגבי הגוף שלי אני מזכירה לעצמי שבדיוק גידלתי אדם בתוכי".

 

"גידלתי עשרה תינוקות ברחם שלי, רק ארבעה נולדו חיים. בכל זאת, זה הדבר הכי פלאי שיש ומעולם לא אהבתי את עצמי יותר. מעולם לא הרגשתי נשית יותר. גלוחת ראש, עם סימני מתיחה בבטן ועם חזה מנופח. החברה לא מגדירה אותי, האני הפנימי שלי כן".

 

"התמונה הזאת צולמה שבוע אחרי שילדתי. תזכורת: כל אחת נראית אחרת אחרי לידה בדיוק כמו שכל אחת נראית אחרת בזמן היריון".

אינסטגרםדימוי גוףהיריון ולידהנשים