לא הזויה, מעצימה: למה כולנו צריכים להודות לגווינת' פאלטרו על נר הוואגינה שלה?

גווינת' פאלטרו, שחקנית וכוהנת אורח חיים בריא, מוכרת לכם נר בריח הוואגינה שלה. אגב, אם תחפשו אותו על המדפים לא תמצאו, כי כל המהדורה כבר מזמן סולד אאוט. הידיעה על הנר הקסום ששוחררה בתחילת השבוע, לא תפסה בעיניי מספיק מקום בכותרות למרות העניין הרב שנוצר סביב המוצר, ולכן אני רוצה להתעכב עליה. במשך כמה ימים שאלתי אנשים סביבי מה הם חושבים על הנושא, בעיקר כדי לנסות לגבש את הדעה של עצמי. ובכן, נר בריח פות: דוחה או מעצים?

נתחיל מהרעיון עצמו: אני טוענת שהריח של הוואגינה שלך הוא קצת כמו ריח של פלוץ: אוהבים אותו רק כשהוא שלך או של בן אדם אהוב/קרוב,  כל שאר העולם בהחלט יכול לחשוב שזה דוחה. בעיני, אגב, זה בכלל לא קשור באמת לריח, אלא לתסביך פסיכולוגי שמושרש בנו מילדות.

אז למה בכל זאת גווינת' החליטה לשתף את כולנו בכל הטוב הזה? יש לכך כמה סיבות. אחרי שהעצימה את אורח החיים והתזונה של האנושות, פאלטרו מעלה בנטפליקס סדרה חדשה בשם “Reach new depths”, שבה היא מתכננת לרדת לעומק העניין של המיניות הנשית. הנר הוא רק רמז מטרים על מה תדבר הסדרה – וכן, זה באמת נושא חשוב, כי בסופו של דבר מדובר באיבר הכי לא מדובר בגוף האדם. אני חושבת שאפילו טחול או פי הטבעת מקבלים יותר במה מאשר איבר המין הנשי. ולכן, למרות כל הרמת הגבות והתהייה למה, אני שמחה לראות כותרות עם המילה המפורשת: ואגינה. כן. יש לה שם. לא פושפוש ולא כוס, ולא עוד מיליון טרנספורמציות מבוישות. ואגינה. פות. ואולי, בתכלס, זו הייתה הכוונה מאחורי יצירת הנר – לא לברוח יותר או להתפתל.

למרות שהיו כאלו שטענו שהכוכבת חצתה קו אדום, נר הוואגינה של גווינת' (ולא, אל תבלבלו עם הנר הוואגינלי שמטפל בפטרייה), עשה כותרות וגרם לשיח. הוא גם גרם למנחים ברדיו ובטלוויזיה להגיד את המילה (האמת, הייתי מתה לראות את שני הכתבים הצעירים שכל יום מספרים לעודד בן עמי מה קרה היום בפייסבוק, עושים על זה אייטם), והוא גרם לגברים ולנשים לתרגל את המילה הזו על הלשון – וזה נהדר כי הרי ואגינה זו מילה שלא אומרים אותה כמעט, כמו השם של השם, או של וולדמורט מ"הארי פוטר". עזבו, גם כשאני כותבת אותה במסמך וורד, היא יוצאת מודגשת כאילו מדובר בשגיאת כתיב. ופתאום זה בסדר להגיד אותה. 

כל הזכויות שייכות למרינה וגווינת'

אני מתעכבת בכוונה עבור כל אלה ששואלים "אבל מה מעצים בנר בריח פות?". עצם העובדה שהמילה עולה לתודעה שלנו, ומצטנעת לה אי שם בין הרגליים או בין הרגלי הדיבור שלנו, זה נהדר. זה מעורר שיח על המיניות הנשית. זה מספק תשובה, לכל מי שלא יודע או יודעת, האם לכל ואגינה יש ריח משלה, וזה נותן קונטרה לכל אלו שטוענים שוואגינה זה האיבר הכי מזוהם בגוף האדם. ולהם ספציפית אני רוצה לחדש – מדובר באיבר הכי נקי, שגם יודע לנקות את עצמו בלי כל מיני תכשירים שמנסים לדחוף לנו, בקטע של "אם את לא בטוחה בריח הוואגינה שלך, תשטפי/תרססי את זה והפות שלך יהיה ריחני". למעשה אתם צריכים להיות הרבה יותר מודאגים מריח הפה שלכם. 

ובכן, נר הוואגינה של גווינת' בעצם מעלה לתודעה את ההבנה שלכל פות יש ריח משלו. כל פות הוא ייחודי ומיוחד, גם מבחינת הריח וגם מבחינת הצורה, אבל לגבי זה אני מניחה שלפאלטרו יש עוד איזה קלף בשרוול ואם לא, יש את קיר הוואגינות המפורסם, מוזמנים להיווכח בעצמכם.

אני חושבת שאחרי שהמסר הובהר, בשלב הבא פאלטרו תדאג לשווק ערכה "כך תכיני נר בריח הפות שלך", או לפחות לדבר על הדרכים שמסבירות כיצד ניתן להריח את הפות של עצמך אם את לא נערת גומי בקרקס (נשבעת, מישהו שאל אותי את השאלה הזו בתגובה לאחד הפוסטים שלי. שמתי לו גיף של אצבעות, מקווה שהוא קלט).

עברו איזה 20 שנה מאז ששרלוט מ"סקס והעיר הגדולה" לקחה לידיה מראה קטנה ובדקה איך נראית הוואגינה שלה. הגיע הזמן שנדבר גם על איך היא מריחה וגם נסביר זאת לעולם. תודה, גווינת'.

גווינת' פאלטרוואגינה