בת ה-20 הודתה שסייעה לאביה לרצוח את אימה

קשה לשער אילו מין חיים היו לקארי נויראוטר עד ליום שבו סייעה לאביה לרצוח את אימה. הצעירה בת ה-20, שמתגוררת בעיר סירקיוז שבאפסטייט ניו יורק, נעצרה לפני חודשיים והואשמה יחד עם אביה ברצח האם, מישל, באוגוסט האחרון. כעת היא מודה שלמרות שלא רצחה אותה בעצמה, היא לקחה חלק פעיל בסיוע והסוואת המעשה של אביה כששם קץ לחייה של האם.

נויראוטר, שעד לא מזמן היתה סטודנטית באוניברסיטת רוצ'סטר להנדסת מחשבים, הודתה בסיוע לרצח במסגרת עסקת טיעון אשר דורשת ממנה להעיד כנגד אביה, לויד נויראוטר בן ה-45. בתמורה, התביעה תדרוש עבורה עונש של 15 שנות מאסר בלבד.

 

מה גרם לסטודנטית בת 20 לעזור לאביה ברצח אימה?

במסגרת עסקה זו, נויראוטר הודתה כי הסיעה את אביה לזירת הרצח (בית אימה), ניתקה את כל המכשירים האלקטרוניים בבית כדי להסתיר את נוכחותו והסיחה את דעתה של אחותה הצעירה בת ה-14 בזמן שהאב חנק את אשתו לשעבר למוות. בהמשך עזרה לאביה להסוות את זירת האירוע כך שתיראה כמקרה התאבדות, ולאחר דבר שיקרה למשטרה וסיפרה עלילת שווא לשוטרים כדי לחפות על מעשיו – דבר נוסף שטענה שביקש ממנה לעשות כדי לסייע לו.

בעדות שנתנה בבית המשפט בשבוע האחרון, נויראוטר הסבירה למה עשתה את מה שעשתה. היא סיפרה כי אביה רצה לשים סוף לתשלומי המזונות ששילם לאשתו לשעבר, ולקבל משמורת מלאה גם על אחותה בת ה-14.

באוגוסט האחרון, לויד נתן לבתו אולטימטום – או שתעזור לו להרוג את אמא שלה, או שיהרוג את עצמו.

ניצבה בפני אולטימטום בלתי אפשרי. קארי נויראוטר, צילום מסך מיוטיוב

קארי עברה בדיקת פוליגרף שאוששה שהיא דוברת אמת בשעה שסיפרה את השתלשלות העניינים. היא טענה שלא היתה מעורבת פיזית בחנק של אימה, אך כן עזרה ליישם את התוכנית של אביה לביצוע הרצח. כעת היא מאשימה את אביה בתכנון המזימה, ותעיד כנגדו במסגרת משפט הרצח שלו. לויד מצידו התנער מההאשמות כנגדו וטען שהוא חף מפשע.

חברים של משפחת נויראוטר תומכים בגרסתה של קארי, ומאמינים שהיא עברה שטיפת מוח על ידי אביה. "אנחנו לא יודעים מה זה לחיות בסביבה מתעללת ושוטפת מוח", אמרה חברתה של מישל מייגן או'טול טואזן לחדשות המקומיות. "הן היו לחלוטין מתומרנות".

חברי המשפחה היו גם אלה שהתעקשו שמישל בת ה-46 לא ביצעה התאבדות ושיש לחקור לעומק את מותה. "היא לא היתה נוטשת את הילדים שלה כך שהן יישארו בידיו. היא נלחמה קשה כדי לוודא שהיא יכולה לשמור על הילדות האלו רחוקות ובטוחות", אמרה אותה חברה.

קארי נויראוטר (ימין), לויד נויראוטר (שמאל)

לויד נעצר לפני כחודשיים בפרינסטון, ניו ג'רזי, שם גר באותו זמן, הרחק מאשתו לשעבר ומבנותיו שגרות במדינת בניו יורק, על גג ביתו בשעה שהוא מאיים על המשטרה שיקפוץ מהבניין בן 5 הקומות. כעת הוא מואשם ברצח מהדרגה הראשונה, כמו גם רצח מכוון, שוד מהדרגה הראשונה, הפרת הסכם משמורות וסעיפים נוספים – לכולם טען שאינו אשם.

אלימות נגד נשיםבית משפטרצח