"עצוב שכל שנה אנחנו מתאספות וסופרות גופות של נשים שנרצחו ע"י האנשים הכי קרובים להן"

אני אישה, תסתכל עליי. לא משנה אם אני עם כיסוי ראש או בלי, עם פאה או רסטות צבעוניות. לא משנה אם אני לובשת מכנסיים או חצאית, ג'לבאב או מיני. אני אישה. אני אדם.

כמוני כמוך. בעורקיי זורם דם אדום כמוך בדיוק. יש לי חלומות, יש לי שאיפות ויש לי יכולות. אין לך את הזכות להרוג חלומות אלו ויכולות אלו. זכותי לנוע בחופשיות, זכותי לחלום כרצוני, זכותי לחיות בחלקת אלוהים שנבראה בשבילי ובשבילך. אז מי נתן לך את המנדט לקחת חיים, להטריד, לקפח, ללעוג? מי? אני אישה, אני אדם כמוך ,שצריכה לחיות בלי איום ובלי פחד.

אלימות נגד נשים יש לה הרבה פנים מכוערות. לעיתים יש גופה, יש דם, יש זירת רצח, ייתכן ויש כותרת בעיתון. לפעמים יש ראיות ומוצאים את הנאשם. אבל יש עוד אלימות מכוערת לא פחות, שלא זוכה לכותרת בעיתון כי אין גופה, אין דם ואין ראיות ואין סימן כחול שניתן לראות ואולי להוכיח. האלימות הזו היא רצח חלומות, רצח יכולות, רצח הזדמנויות ורצח שאיפות.

ד"ר נוזהה אלאסד אלהוזייל

 

לאלימות פנים רבות, מכוערות ומגעילות מאוד במעטפת של אהבה, דאגה, אכפתיות, שמירה והגנה. אבל לא – זאת לא אהבה אלא ניצול. זאת לא דאגה אלא נישול. זאת לא אכפתיות אלא אנוכיות. זאת לא שמירה אלא חניקה. זאת לא הגנה אלא אלימות בפניה המכוערות. עצוב לי שכל שנה אנחנו מתאספות וסופרות גופות של נשים שנרצחו ע"י האנשים הכי קרובים להן, האנשים כביכול שאהבו, הגנו, עטפו ושמרו.

הגיע הזמן לקבל תשובות. שאלנו מספיק למה זה קורה שוב ושוב, ומה קרה לנו כחברה. כולי תקווה שבשנה הבאה נתאסף בכיכר בני אדם, לא משנה מה מינם ונדע יותר ונקבל תשובות. אני אישה, אני אדם, זכותי לחלום בדרכי ולחיות בדרכי, תנו לי את הזכות הבסיסית הזו.

** ד"ר נוזהה אלאסד אלהוזייל היא עובדת סוציאלית ומרצה בכירה בבית הספר לעבודה סוציאלית, המכללה האקדמית ספיר.

****

מערכת און לייף הרימה מבצע גיוס המונים לקו חם לפנייה של נשים בסיכון. נשים שאולי חוששות ואין להן לאן לפנות להכרה, תמיכה, ייעוץ ועזרה. נשים שחוששות שאולי הן "רק" קרבנות לאלימות מילולית או כלכלית. בואו לקחת חלק בפרויקט שיכול לחולל כאן שינוי אמיתי ולהפוך את ישראל למקום בטוח יותר לנשיםתמכו  כדי שנוכל להגיע לכל אישה ולעזור לה.

כדי לסייע לתגבור קווי החירום, והצלת נשים נוספות שנמצאות במערכות יחסים אלימות ולא יודעות לאן לפנות תירמו: https://bit.ly/2NV44R6

#לאמשאיריםאףאחתלבדאלימות כלפי נשים