שתי נשים נרצחו ביממה אחת

יממה אחת שבה נרצחות שתי נשים בישראל אמורה הייתה לזעזע רבים אבל במקום אדישות כללית. אולי זה זהות הנרצחות, אולי מערכת הבחירות המבעבעת בה נשים ונושאים שקשורים לנשים כלל לא על הפרק, אולי זו פשוט השגרה. 

אתמול נתגלתה במצב אנוש שאדיה אבו סירחאן, בת 35 מהכפר ביר אל משאש שבנגב כשעל גופה סימני אלימות. מי שהתקשר למשטרה לדווח על מציאתה היה בעלה שדיווח כי "חנקו את אשתי והיא מחוסרת הכרה." בהמשך הוכרז מותה, הבעל עוכב וגם בני משפחה אחרים. על פי הדיווחים שפורסמו אתמול לשאדיה, שהייתה אשתו השלישית של האיש, היו יחסים מעורערים עם נשותיו הקודמות ויותר מכך עם ילדיהם. דווקא היא עצמה עשתה הכל כדי להישאר עצמאית, למדה נהיגה, החזיקה עבודה, וניסתה לשמור על שגרת חייה. על פי תושב המקום, "זה אירוע מתוכנן. כשבדואית נרצחת זה תמיד בהסכמת המשפחה שלה ומאותה סיבה- עשתה משהו שהם לא אהבו"

סמאח סלאימה, מייסדת עמותת 'נעם -נשים ערביות' אמרה אתמול לחדשות כאן 11 "כל הנושא של מה שקורה לנשים בחברה הבדואית ובחברה הערבית הוא נושא שלא זוכה לכותרות בלי שנמצאה גופה". תשע מהנרצחות בשנה החולפת היו מהמגזר הערבי.   

 

הפגנה ברהט בשנה שעברה. צילום: אורה סלומון

והבוקר מצטרף דיווח על רצח של אישה בכרמיאל. בת 32 נמצאה דקורה בדירתה בעיר. לאחר הרצח נעצרה חשודה במעורבות בו המוכרת למשטרה מתחום הסמים. אין לדעת בשלב זה מה הרקע לרצח הזה. כך או כך נפתחת לה השנה עם שני מקרי רצח של נשים, כשמדינת ישראל נמצאת בשיתוק מוחלט, כספים לטיפול באלימות נגד נשים לא הועברו כמצופה ואיש למעשה לא 

און לייף ממשיכה לפרסם את המקרים המזעזעים הללו. שמנו לעצמנו מטרה לעלות למודעות ציבורית את נושא האלימות נגד נשים וכך נמשיך. גיוס ההמונים שלנו לטובת קווי חירום לנשים בזוגיות אלימה הסתיים בהצלחה. אנחנו רושמות פה את מספרי החירום של השותפות שלנו לפרויקט החשוב הזה:

אם את מרגישה שאת חיה בזוגיות אלימה, מתלבטת אם זה המצב, או רוצה עצה התקשרי עכשיו לקו החירום של ל.א לאלימות *6724

לנשים במגזר הערבי, קו חירום של עמותת נשים נגד אלימות בנצרת 04-6566813

אלימות נגד נשיםרצח נשים