הנהלת בית הספר לתלמידה: כסי את הפטמות בפלסטרים, החזה שלך מסיח את דעת התלמידים

תלמידת תיכון בברדנטון, פלורידה שהגיעה לבית הספר ללא חזייה התבקשה לטענתה מהנהלת בית הספר לכסות את הפטמות שלה כי השדיים שלה "מסיחים את דעת חבריה לכיתה".

ביום רביעי בשבוע שעבר הגיעה ליזי מרטינז בת ה -17 לבית הספר "ברדן ריבר" לבושה בחולצה אפורה עם שרוולים ארוכים, ללא חזייה תחתיה. לדבריה, ההשפלה התחילה כשמנהלת התיכון, ויולטה ולאסקז קראה לה למשרדה, שם הודיעה לה שתלמידים תוקעים בה מבטים וש"מתקיימת כאן הסחת דעת שצריך לטפל בה".

"היא אמרה לי שאני צריכה ללבוש חולצה נוספת מתחת לחולצה הארוכה שלבשתי כדי לנסות להדק את השדיים שלי – לטשטש אותם", סיפרה מרטינז, "ואז היא ביקשה ממני להסתובב". מסתבר שהחולצה השנייה לא הספיקה למנהלת.

התלמידה נשלחה למשרדה של האחות כדי לקבל 'עזרים' שיסייעו לה "לסלק את הסחת הדעת". האחות הושיטה למרטינז את הפתרון היצירתי שמצאה: ארבעה פלסטרים לכיסוי הפטמות שלה, שניים עבור כל פטמה. מרטינז פרצה בבכי. לדבריה, האירוע גרם לה להרגיש כל כך לא נוח והיא עזבה את בית הספר מוקדם מהצפוי.

אמה, קארי קנופ, אמרה שהיא מזועזעת מטיפול בית הספר בסיטואציה. האם אספה את בתה מבית הספר ברכב ושם סיפרה לה הנערה שהיא קיבלה פלסטרים שיסתירו את הפטמות שלה. האם כל כך הזדעזעה שעצרה את הרכב בחריקת בלמים. "עצרתי ב'בום', הסתכלתי עליה, ואמרתי 'אוי, אלוהים, את צוחקת, נכון?", מספרת קנופ.

מתוסכלת, היא חזרה לבית הספר של בתה במטרה להיפגש עם גורמים בהנהלה. "אנחנו לא צריכים להתייחס ככה לילדה רק בגלל שתאי השומן שלה גדלו באופן טבעי", אמרה קנופ.

היא גם דיברה בטלפון עם מפקחת בתי הספר של מחוז מנאטה, דיאנה גרין, שטענה, ממש כמו הנהלת בית הספר, שהפטמות "הבולטות" של הנערה מפריעות לתלמידים.

מאוחר יותר באותו היום מרטינז צייצה בטוויטר על האירוע והביעה את תסכולה מבית הספר: "החלטתי לא ללבוש חזייה היום והוציאו אותי מהכיתה שלי בגלל זה. אחד המורים שלי התלונן שזאת 'הסחת דעת עבור הבנים בכיתה שלי'. בעצם, בית הספר שלי אומר שחינוך הבנים הרבה יותר חשוב מהחינוך שלי ושאני צריכה להתבייש בגוף שלי".

היא גם צייצה בחשבון הטוויטר של בית הספר 'Stop sexualizing my body' (בתרגום חופשי "הפסיקו להתייחס לגוף שלי כאל אובייקט מיני") אבל חשבון הטוויטר של בית הספר חסם אותה מהר מאוד.

רק ביום חמישי אחר הצהריים, הודו בהנהלת בית הספר שהם היו יכולים לטפל במצב טוב יותר אולם ציינו שהם רק ניסו לאכוף את קוד הלבוש המקובל במחוז. "עניין זה הובא לבדיקת המפקח", הצהיר היועץ המשפטי של המחוז, מיטשל טייטלבוים, "אין חולק על כך כי עניין זה היה צריך להיות מטופל אחרת ברמת בית הספר וינקטו צעדים מתקנים כדי למנוע הישנות האופן שבו הדברים יטופלו בעתיד".

טייטלבוים המשיך ואמר שמרטינז בהחלט הפרה את קוד הלבוש של בית הספר באופן שמסיח את דעתם של תלמידים אחרים, וכי סגל בית הספר רק ניסה לעזור לה לתקן את ההפרה.

"התלמידים נדרשים להתלבש כראוי לבית הספר ולהעניק תשומת לב ראויה לניקיון האישי, סדר וטיפוח", כך נכתב בקוד ההתנהגות של התלמידים במחוז. קוד הלבוש, כמובן, לא דורש באופן ספציפי ללבוש חזיות.

 

בית ספרחזהנערותפטמותקטינותשדייםתלמידים