תמונת היום: הציוץ התמים שהוביל לאיומים באונס

איומים רבים באונס וצורות שונות של אלימות הופנו בימים האחרונים כלפי נורה מק'לנרני, סופרת פמיניסטית ממיניאפוליס, מינסוטה שבארצות-הברית. המתקפה המקוונת החלה אחרי שציוץ שלה הועבר לאלפי גברים על-ידי מי שהיא מכנה "טרול טוויטר", המשתמש 'Rhymes with Dick'.

האירוע שהוביל למתקפה קרה כבר לפני מספר שבועות, כשמק'לנרני עמדה בדוכן של הארגון Still Kickin, ארגון תמיכה עבור אנשים שאיבדו את יקיריהם. פתע ניגש אליה גבר זר ואמר לה לחייך. מכיוון שהיא התאלמנה כמה חודשים לפני כן, היא לא הרגישה שיש לה סיבה לשמוח, אז היא פנתה אל הטוויטר ופרסמה תמונה עם כיתוב חריף ("תז*** אם אתם אומרים לנשים לחייך").

כשהמשתמש 'Rhymes with Dick' שיתף את התמונה ל-15 אלף עוקביו, תחת הכיתוב "מה קורה עכשיו? זה מנוגד לכללים לרצות לראות אישה שמחה?", חשבון הטוויטר שלה הוצף בשלל תגובות אלימות, שכוללות איומים באונס (מכל מיני סוגים) ותקיפות שונות.

"זו רק דוגמא אחת מתוך מיליון אירועים שבהם גברים מנסים לגרום לנו להרגיש קטנות", היא אמרה לאתר קוסמופוליטן. "התגובה לזה היא לשתוק, ואני לא אוהבת את זה, ואני לא חייבת להישאר בשקט. הוא לא היה צריך לחשוב פעמיים לפני שהוא פרסם בדיחת אונס, אז למה אני צריכה לחשוב פעמיים לפני מגיבה לו?".

זו לא תקרית חד פעמית ולא עניין שקרה רק לה. זה כל כך נפוץ בעצם, עד שהאמנית טטיאנה פזלאליזדה פצחה, כבר בשנת 2012, בקמפיין בינלאומי שבמסגרתו מודבקות על קירות שונים ברחבי העולם איורים של נשים שאינן מחייכות, בצירוף ההוראה "הפסיקו לומר לנשים לחייך".