כינתה את עצמה מפלצת: פדופילית אספה מעל ל-2,500 תמונות חשופות של ילדים

אנו שומעים לא מעט על פדופילים בחדשות, אך נדיר להיתקל באישה פדופילית. מיקאלה שלדרייק היא אחד מהמקרים הנדירים האלה.

שלדרייק בת ה-41 נעצרה לאחר שאוסף גדול של פורנוגרפיית ילדים נמצא באחזקתה. האוסף כלל 2,578 תמונות ו-110 סרטים, כולם על המכשיר הסלולרי שלה. נוסף לאוסף, נמצא כי היא צילמה מאות תמונות עירום או עירום חלקי של קטינים, את חלקן שלחה לגבר נוסף.

שני סעיפים נוספים בהם הואשמה והודתה הם הסתת נערה מתחת לגיל 16 לפעילות מינית, וקיום יחסי מין בנוכחות קטינה מתחת לגיל 16. עוד הודתה שלדרייק כי עודדה קטין או קטינה לספק מידע שקרי למשטרה ובכך לשבש הליכי צדק.

בית המשפט בלידס מצא אותה אשמה ושלח אותה לשבע שנות מאסר, לאחר שהודתה ב-9 סעיפים במהלך שימוע.

"אף אחד לא שונא אותה כמו שהיא שונאת את עצמה", אמרה קתרין סילברסטון, שמונתה על ידי בית המשפט לבחון את המקרה. "היא תיארה את עצמה כמפלצת". עוד הוסיפה כי לשלדרייק אין הרשעות קודמות וכי היא מתביישת במעשים שיוחסו לה. לדברי סילברסטון, הנאשמת אף ניסתה להתאבד ביום שלפני השימוע שלה.

 

"אף אחד לא שונא אותה כפי שהיא שונאת את עצמה". מיקאלה שלדרייק

 

אמנם השופטת סאלי קאהיל לא התרצתה. "נאמר עליך כי הראית חרטה, אבל אני חייבת לומר, לאחר שקראתי דו"חות ובדקתי את ההוכחות, שאין שום הוכחה לכך בהקשר של הקורבנות שלך. את הבנת את ההשלכות של התנהגותך, וההשלכות הן חמורות. לפי דעתי, את לא הראית שום חרטה אמיתית".

אחד מקרוביה של נערה אשר צולמה על ידי שלדרייק לא פחות מ-356 תמונות לא הגונות, אמר שהנערה "תצטרך להתמודד עם מאסר עולם" ותסבול מהשלכות מעשיה של שלדרייק כל חייה. "שלדרייק צריכה להיות מאחורי סורגים לשארית חייה", אמר המקורב לנפגעת.

השופטת קאהיל ציינה כי ההשפעה של מעשי הנאשמת על אותה נערה היא עצומה, ושהיא נפגעה פיזית, רגשית וחינוכית. חוקר במשטרה המקומית תיאר את עבירותיה של שלדרייק כ"דוחות לחלוטין" וטען כי פגיעותיה יותירו השפעה משמעותית ומתמשכת.

אין זה מקרי ששומעים פחות על מקרים של פדופיליות מאשר כאלו של פדופילים, שכן מדובר בתופעה נדירה יחסית, אך השפעותיה קיימות ולא פחות חמורות. לפי סקרים ומחקרים שונים, נשים אחראיות ל-6% ממקרי ההתעללות המינית בקטינות ול-14% עד 40% ממקרי ההתעללות המינית בקטינים.

המחקרים מעידים כי פרופיל הפדופילית הממוצעת הוא סמוי מן העין – לעיתים קרובות מדובר באימהות, אף אימהות מסורות, ולרוב נשים נורמטיביות שלא היינו חושדים לגביהן בדבר. אולם למרות שמדובר בתופעה נדירה, חשוב שנהיה מודעים להיתכנותה ונדע להיזהר גם ממנה.

בית משפטבריטניהפדופיליה