מירי רגב: זה הזמן שלך לצאת נגד בית"ר ירושלים

מירי רגב לא רואה סרטים. היא לא ראתה את "פוקסטרוט" לפני שקטלה אותו ופעלה לביטול השתתפות השגרירות בפסטיבל הישראלי בצרפת בשל הכוונה להקרינו. היא לא ראתה את ”ארץ זרה" של שלומי אלדר לפני שדרשה את ביטול שידורו בתאגיד השידור הציבורי, כאן 11 (זה בסדר, הוא ישודר ביום רביעי הקרוב, אל תחמיצו), והיא כנראה גם לא ראתה את הסרטון הקצר שבו מככב "כוכב" בית"ר ירושלים, החלוץ אנתוני וארן. אנשי ידיעות אחרונות, שפרסמו את הידיעה הזו כבר בחמישי, עשו עבורה את העבודה וסיפרו שוארן מתועד מבצע מעשים מגונים יחד עם שלושה מחבריו באישה "בהכרה מעורפלת".

צילום יח"צ וצילום מסך, ערוץ הספורט

 

פה כמובן צריך להתעכב על מהי "הכרה מעורפלת" – אישה ששוכבת ללא תזוזה, לא מגיבה לסובבים אותה ואלו עושים בה ככל העולה על רוחם זו לא "הכרה מעורפלת", אלא תקיפה מינית חמורה שייתכן והייתה בכלל אונס. החוק הישראלי ממש ברור בעניין הזה, אבל זה לא מספיק. המסר שנחצה פה קו אדום, שהחוק הופר, שהכללים נשברו – לא עבר. אלי אוחנה, מי שמחזיק בזכויות הניהול במועדון, לא חשב שצריך יותר משיחת נזיפה והיידה – חזרה למגרש. גם אלי טביב הבעלים לא עשה מזה סיפור, ואפילו לא ההתאחדות לכדורגל והעומד בראשה עופר עיני.

לאוהדים של בית"ר שמור מקום של כבוד בביזוי הכדורגל הישראלי לדורותיו, ועכשיו הם רשמו עוד פרק בביזויו, אחרי שאוהדי לה פמיליה הכינו לוארן שלט "אנחנו אוהבים אותך", ושאגו את שמו בקולי קולות לאורך המשחק. כשהחלוץ המטריד עלה בהרכב הפותח של בית"ר, הוא התקבל במחיאות כפיים וקריאות שמחה. אחר כך עמלים בהתאחדות על קמפיינים נגד אלימות ובכנסת מכנסים דיונים על אלימות במגרשים.

אין פה עניין לפרשנות, או תגובות נוסח "אנחנו לא מכירים את כל התמונה". יש כאן חלוקה לטוב ורע, מוסרי ושאינו מוסרי, מה שאינו פלילי ומה שהוא פלילי באופן מובהק, ומי שהייתה אמורה להרים את דגל המלחמה בפרשה הזו היא שרת התרבות והספורט מירי רגב, שהיתה אמורה לשרטט קו אדום נוצץ וברור לכל. "נדהמתי והזדעזעתי לשמוע על הסרטון החמור. אין מקום להתנהגות בזויה כזו כלפי נשים. אני מוקיעה את ההתנהגות הזו מכל וכל ומצפה שכל החברה תוקיע התנהגות חמורה שכזו", אמרה רגב.

גינוי טוב, חזק, ומה הלאה? מה עם לכנס איזה דיון דחוף? להקים ועדה? ולא שמענו קריאה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית (הקריאה ששמענו ממך בעניין השופטת והחוקר).

בתכלס אין ממש על מה להתפלא, רגב הייתה מי שראתה את אוהדי בית"ר שרים סביבה "שיישרף לכם הכפר" והגיבה בצחקוקים. אצל רגב רק הפוליטי נחשב וכל השאר לא חשוב.

לפחות לפי התגובה שלה אפשר להבין שהיא מצפה מכל החברה להוקיע התנהגות חמורה שכזו, אך היא עצמה לא עושה דבר כדי שזה באמת יקרה. מה היה קורה, כבוד השרה, אם היית מודיעה שבית"ר לא תקבל תקציב כל עוד היא לא משעה את השחקן עד לבירור העובדות? הרי איומים דומים נשמעו מפיך לעבר פסטיבל ירושלים בקשר לסרט על הסכסוך שלא תאם את דעתך, ולתאטראות שלא מופיעים מעבר לקו הירוק. האם גם הפעם צריך לחכות להחלטת המשטרה ואז הפרקליטות ואז השד יודע מי? אז אל תטעו, הגינוי הזה הוא מס שפתיים שמאפשר גינוי רפה של ראשי התאחדות הכדורגל ואת הצניחה החופשית של מעמד הכדורגל בישראל.

נותר לפנות רק לאנשים שכבוד הכדורגל הישראלי אולי עוד חשוב להם: אלונה ברקת, הבעלים של הפועל באר שבע ומיטש גולדהאר, הבעלים של מכבי תל אביב – שני המתחרים העיקריים מול בית"ר ירושלים על האליפות, וגם ליעקב שחר ממכבי חיפה ואיזי שרצקי מהפועל קריית שמונה. הכבוד של הכדורגל הישראלי שוכב מדמם על המגרש, בבקשה תצילו אותו ותודיעו שאתם לא עולים לשחק מול קבוצה שזה החלוץ הפותח שלה. שגם אתם מבחינים בין טוב לרע ואין בכוונתכם להמתין שמישהו אחר יעשה לכם את העבודה. המשטרה נכנסת הבוקר לעובי הקורה, אבל תעשו לכולנו טובה ותודיעו עוד קודם לכן, שככה לא בונים חומה.

אלונה ברקתאלימות מיניתבית"ר ירושליםמירי רגב