להיות נשואה לפדופיל במשך 14 שנה

במשך 14 שנות נישואיהם, דבר לא הכין את דונה ווינצ'סטר לרגע בו משטרה פרצה לביתה ועצרה את בעלה. לא היה לה מושג עם מי היא חיה. רק כשהשוטר סיפר לה שבעלה חשוד באחזקה של תמונות וסרטונים של מעשים מגונים בקטינים, היא הבינה מה הוא באמת עשה לילות שלמים בחדר העבודה שלו לבדו.

ווינצ'סטר, בת 38 ואמא לשניים מקנט, אנגליה, התראיינה למגזין ה-Mirror הבריטי השבוע, לאחר שבעלה לשעבר והפדופיל המורשע פיל דיווידסון, השתחרר מהכלא ושב להתהלך כאדם חופשי. הוא נכנס למאסר בחודש ספטמבר האחרון.

"המשטרה הבטיחה לי שלא היו שום סימנים לכך שהוא פגע בילדים שלנו", אמרה בראיון, "אבל זה עדיין מבחיל אותי שאבא שלהם הוא אדם מסוכן כל כך".

דיווידסון בן ה-40 עבד כצלם חתונות וכנהג אוטובוס. הוא השתמש בעבודתו כצלם כשטען בפני אשתו שהוא עורך תמונות מחתונות במשך לילות שלמים, בשעה שצפה בתמונות וסרטונים של ילדים שעברו התעללות מינית – הצעיר שבהם היה פעוט בן 18 חודשים.

"אין שום הצדקה למה שהוא עשה. הביטויים שהוא חיפש גרמו לבטן שלי להתהפך", ווינצ'סטר הודתה. "אני מרגישה אשמה שלא הבנתי מה הוא עושה. היה לו כיסוי מושלם כצלם חתונות, כל הלילות האלו בהם הוא טען שהוא עורך תמונות – זה מגעיל אותי לחשוב מה הוא עשה בהם באמת".

ווינצ'סטר מספרת שבמהלך 14 שנות נישואיהם, היו סימנים לכך שמשהו לא בסדר עם בעלה. לטענתה, אישיותו האוהבת והחמה השתנתה לאחר שהם התארסו, בשנת 2000, כשהוא הפך למרוחק ונשאר ער לילות שלמים כדי לשחק משחקי וידאו. כשהם התחתנו, דונה החליטה לעמוד לצדו ולהילחם על מערכת היחסים שהראתה סימני שיפור והשניים הקימו יחד משפחה.

זמן קצר אחרי החתונה, דיווידסון הפך לצלם חתונות והתחיל להישאר ער בשעות מאוחרות בטענה שהוא עורך את התמונות שצילם. כיום, דונה מאמינה שהוא השתמש בעבודתו כתירוץ כדי להתבודד ולבצע את פשעיו.

"כשהתינוק שלנו נולד, ב-2004, הוא נהג לשכב במיטה כל היום ואז לשבת מול המחשב שלו כל הלילה", העידה בראיון. "מעולם לא נראה שהוא נהנה בזמן המשפחתי שלנו יחד. זה גרם לי להרגיש כל כך חסרת ביטחון".

השנים חלפו, דונה המשיכה להילחם על הנישואים שלהם בשעה שפיל המשיך בדפוסיו ובהתנהגותו המרוחקת. ב-2011, היא גילתה הודעות במכשיר הסלולרי של בעלה שהצביעו על שורה של בגידות ורומנים מחוץ לנישואיהם, והשניים חיו כפרודים. "ניסיתי להצית מחדש את הלהבה, אבל הוא תמיד דחה אותי", היא מספרת. הם הסכימו להמשיך להתנהג כזוג ולשמור על חזות מאוחדת מול ילדיהם, למען שלומם, ולמרות שהמצב העמיד בפני ווינצ'סטר קשיים רגשיים ופגע באורח חייה.

"אני כועסת על כמה שהייתי שטופת מוח", היא אומרת היום, בדיעבד. "הכל התחיל כל כך בקטן ובמתינות, כשהוא מקלף חתיכות קטנות פה ושם, עד שהוא הרס חתיכות שלמות. בשלב הזה זה כבר מאוחר מדי, את כל כך שחוקה שאת מרגישה חלשה".

אולם דבר מכל שנות הנישואים ההרוסים, הבגידות והניתוק, לא הכינו את דונה למה שארע ב-19 בדצמבר 2016, שבוע לפני חג המולד. ב-6 בבוקר, המשטרה פרצה את דלת ביתם ועצרה את בעלה. היא מתארת את הרגעים האלו בצורה מצמררת:

"ירדתי במדרגות וראיתי נחיל של שוטרים שדיברו עם פיל. הוא לא הסכים להביט לי בעיניים. הפנים שלו היו מכוסות באותו מבט אשם שהוא עטה כשעימתתי אותו לגבי הבגידות שלו. חשבתי לעצמי, 'מה לעזאזל עשית?'".

"המשטרה סיפרה לי שמישהו הוריד חומרים לא חוקיים מכתובת ה-IP הביתית שלנו. שוטר אחד חיבר משהו למחשב הנייד של פיל כדי לערוך סריקה, היתה דממת מוות. הם הובילו אותו משם, ואחד החוקרים אמר לי שהם מצאו מספיק הוכחות כדי לעצור אותו בחשד לאחזקת תמונות עירום של ילדים".

"הוא הביט בי, כאילו בכדי לומר 'אל תספרי להם שום דבר'. הוא השלה את עצמו, במחשבה שאני אמשיך ואשאר נאמנה".

במעמד המעצר, ווינצ'סטר העבירה למשטרה את כל המכשירים שהיו באחזקתו ולקחה את ילדיהם לבית של חברים בזמן שהשוטרים סרקו את הבית.

דיווידסון הודה במעשיו בבית המשפט. הוא טען שלראות את הכאב בעיניהם של הילדים גרם להקלה בדיכאון שלו. השופטת שהרשיעה אותו, אדל וויליאמס, אמרה בעת משפטו: "מונחי החיפוש שהשתמשת בהם לא השאירו מקום לספק בנוגע לסוג התמונות שחיפשת. חלקם היו תינוקות".

הוא נשלח ל-16 חודשי מאסר ונרשם ל-10 שנים במאגר עברייני המין, אולם לאחרונה הוא שוחרר מהכלא, 8 חודשים בלבד מתחילת ריצוי מאסרו.

"אני סובלת מהרבה מאוד חרדה בגלל זה", דונה אומרת כעת. "לתחושתי, לא היה בכלל זמן לשיקום או לייעוץ".

למרות זאת, דונה מספרת שכיום יש לה אהבה חדשה, והיא וילדיה עובדים על שיקום חייהם. אולם גם לקוחות עבר של דיווידסון מסכימים עם אשתו לשעבר, לאחר שנדהמו לגלות על מעשיו. "יש לנו ילד/ה בת שנתיים. מה שהוא עשה גורם לי בחילה עמוקה. איך יתכן ש-16 חודשים זה מספיק?".

בסוף השבוע האחרון שודרה במהדורת החדשות של ערוץ 10 כתבה של איילה חסון על סיפורה של לי זוהר, שהותקפה מינית על ידי אביה החורג בגילאי 6-12. לפני חודש הוא שוחרר מהכלא, אחרי 6 שנות מאסר, וכעת זוהר ואימה מירי מקבלות שיחות מטרידות שכוללות צלילי גניחות באמצע הלילה, מבלי לזהות את המתקשר מהצד השני של השיחה. הן חוששות לחייהן מהרגע בו יצא מהכלא.

גם כאן, כמו במקרה של דונה ווינצ'סטר, קשה לתפוס כיצד המשטרה נוהגת בכזו אוזלת יד אל מול עברייני מין מורשעים, וכיצד האנשים האלו מסתובבים בקרבנו חופשיים.

לי זוהר. צילום מסך מ"שישי עם איילה חסון", ערוץ 10

התעללות בילדיםנישואיםפדופילים