טיילור סוויפט: "אני תמיד מאמינה לנפגעות תקיפה מינית"

טיילור סוויפט בת 30 וזו לגמרי סיבה למסיבה. בטיימינג מושלם עם יום האישה הבינלאומי, כתבה הזמרת האמיצה שלושים שיעורי חיים שלמדה במהלך השנים. כמי שמלווה אותנו כבר יותר מעשור, עם אלבום ראשון שיצא בשנת 2006, סוויפט למדה לא מעט דברים בדרך שיכולים להיות רלוונטיים גם לנו, פשוטות העם.

המגזין "אל" (ELLE) נתן לסוויפט את הבמה לבטא את עצמה, והמאמר שנקרא "שייק איט אוף", מכיל לא מעט פנינים. היא כתבה על פוליטיקה, תקשורת וחברה, אחרי שבשנה האחרונה הראתה לכולם שהיא ממש לא מפחדת להגיד מה היא באמת חושבת. והקהל אהב את זה. היא כתבה על הניצחון במשפט שהיה לה בשנת 2017 נגד שדרן הרדיו דיוויד מולר, שהטריד אותה מינית, ולא מעט אתרים הכתירו אותה כאישה המובילה לשנת 2018, וגם אנחנו חשבנו כך

באופן טבעי, מה שתפס את תשומת לב העולם בפרויקט האישי, היה היחס של סוויפט לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית לאחר מה שעברה, אבל לא רק. "אני מאמינה לקורבנות במקרים של תקיפה מינית", כתבה סוויפט. "משפט התקיפה המינית שלי היה חוויה מדכאת ואיומה. אני מאמינה לקורבנות כי אני יודעת ממקור ראשון על הבושה והסטיגמה שמגיעה עם הרמת היד והאמירה 'זה קרה לי'. זה דבר שאף אחד ואף אחת לא היו בוחרים לעצמם."

סוויפט הסבירה למה חשוב שקורבנות תקיפה מינית יצאו אל האור ויספרו על החוויות הקשות שעברו. "אנחנו מדברים כי אנחנו צריכים לדבר. זה נובע מתוך הפחד שאם לא נדבר זה יכול לקרות למישהו אחר".

נושא נוסף ואישי במיוחד היה האופן בו סוויפט דיברה על הגוף שלה, שהשתנה במרוצת השנים. היא הסבירה שעכשיו, בגיל 30, היא סוף סוף מרגישה חיובית לגביו. "למדתי להפסיק לשנוא כל גרם של שומן על הגוף שלי", היא כותבת, והוסיפה כי נאלצה להתאמן כדי לעלות במשקל ולהפוך את מבנה גופה למקומר יותר, מה שהיה חיובי מאוד בעיני, והעלייה במשקל גרמה לשיער שלה להיראות טוב יותר, ולהיות עם יותר אנרגיה.

סוויפט חושפת את יחסי האהבה-שנאה עם גופה לאחר שנים של דיאטות. "אני חושבת שרבות מאיתנו דוחפות את הגבולות של הגוף בכל מה שקשור לדיאטה. ואם לוקחים את זה רחוק מידי, זה יכול להיות מסוכן באמת", היא ממשיכה. "אין בעניין הזה פתרונות קסם, ואני עובדת על קבלת הגוף שלי יום יום".

אנחנו נאחל לסוויפט מזל טוב ונמשיך להודות לה על כנות בלתי מתפשרת, תעוזה, מנהיגות ושימוש נכון בכוח הרב שלה כזמרת – לקדם סביבה טובה יותר עבור נשים ועבור אנשים בכלל. ככה עושים את זה.

אונסאלימות מיניתאני מאמינה לךטיילור סוויפטמוזיקהתקיפה מינית