הגברים מתגייסים למאבק באלימות נגד נשים – האם הם יחוללו את השינוי?

סרטון הסלבז שעלה אתמול בשעות הבוקר והתחיל לרוץ כאש בשדה קוצים בקרב קבוצות הוואטסאפ של הנשים. "תהיה גבר," רעם הקליפ מכל מקום. היו כאלה שהתכווצו לשמוע את הטקסט- טקסט מיני בוטה וחריף מפי שחקנים שכולנו מכירים: "תהיה גבר שלח תמונה שלה, תהיה גבר תסדר לי אותה גם, ווי ווי מה הייתי עושה לה, איזה כוסית, איזה טוסיק, תהיה גבר- תעשה אותה כבר, למה אתה מחכה?" וזה נמשך ונמשך ונמשך. הלב והראש רוצים לצרוח 'טוב הבנו תגיעו לפואנטה' ואז היא מגיעה. 'אם מישהו גורם לך להרגיש שככה צריך גבר לדבר, להתנהג, להיות, עזוב אותך אחי- תהיה בן אדם'.

#אלתהיהגבר_תהיהבןאדם

פורסם על ידי ‏‎Gal Amitai‎‏ ב- יום רביעי, 2 בספטמבר 2020

 

בום. 

מרוב שזה היה בוטה בפייסבוק זה כבר עלה עם אזהרת טריגר כי זה בהחלט יכול להפעיל טריגרים לכל מי שעברה תקיפה מינית או הטרדה מינית ואלו כמעט כולן. 

ועדיין, יש בזה משהו גם מרגש. סוף סוף נפל להם האסימון. סוף סוף הם מבינים על מה אנחנו מדברות. על השיח האלים, על התרבות האלימה, על שטף של פרסומות סקסיסטיות ודימויים שמתקבעים מגיל הגן שהילדים אפילו בלי להרגיש מתאימים אותם. בתנועות הגוף והידיים שלהם, בפוזות למצלמה, בדיבור בין בנים שמתחיל כשהם בני 9, בפורנו שמקבע אצלם את התפיסה המוטעית על מיניות וסקס ואיך הם אמורים להיות. 

אילת המחמזר

אילת המחזמר מתוך פרק 11 של ״ציפוקליפסה עכשיו!״ כדי שנוכל להמשיך וליצור פרקים נוספים אנו מזמינים אתכם להיכנס לדף התמיכה שהקמנו: https://bit.ly/32D2XNt

פורסם על ידי ‏אנסמבל ציפורלה – Tziporela Theatre Company‏ ב- יום ראשון, 30 באוגוסט 2020

 

שנים אנחנו קוראות לגברים שלצידנו- 'בואו', תשמיעו את קולכם כי בחברה שלנו, לצערנו, הקול שלכם חזק יותר, ברור יותר, נחשב יותר. אין דבר שאני שונאת מלכתוב את השורה הזאת אבל לא פעם גברים שמשמיעים זעקה מקבלים יותר זמן מסך ועניין מנשים. האונס הקבוצתי באילת גרם את הזעזוע שהיינו כל כך זקוקים לו. ואין מצער מזה שדבר כל כך נורא היה צריך לקרות כדי שהגברים יבינו שזה גם המאבק שלהם. המאבק על איך נראה המרחב הציבורי של כולנו, איך מרגישות נשים, נערות וילדות, הבנות שלהן, האחיות שלהן, החברות שלהן, הנשים שלהן, האמהות שלהן והסבתות שלהן. אף אחת מאיתנו לא מרגישה בטוחה. אף אחת מאיתנו לא מגדלת ילדת טבע חולמנית אלא בגיל מסוים אנחנו חייבות ללמד אותן לשמור על עצמן.  

זה התחיל ממש יממה או שתיים אחרי האונס, בשעה שכל הפצעים החלו להיפתח עבור נשים רבות, החלו גם הגברים לעלות פוסטים שאומרים 'די!', אי אפשר יותר, המשיך בנוכחות אמיצה וברורה הרבה הרבה יותר בהפגנות, כולל הפגנה שגברים יזמו והמשיך בסרטונים המושקעים שעלו בשבוע האחרון, ובהם המחזמר 'אילת' של אנסבל ציפורלה', ועוד אחד ח"כ עידן רול (יש עתיד) שהעלה סרטון של גברים מדברים חוויות של נשים. 

ביום שבת, בהפגנה בכיכר רבין, נגד האונס המזעזע של הילדה באילת, פגשתי חברה. היא סיפרה לי שהפחד מאלימות מינית נמצא שם כל…

פורסם על ידי ‏Idan Roll – עידן רול‏ ב- יום חמישי, 27 באוגוסט 2020

 

האם אנחנו חייבים וחייבות לדבר בשפה הבוטה והאלימה הזו כדי שהמסר יעבור? האם אין בכך כניעה לאותה שפה שאנחנו מבקשות עכשיו לרסן, לרכך, להרגיע, להפחית את קיומה במרחב הציבורי שלנו? בארה"ב שיח הפוליטקלי קורט לא היה סובל אף לא אחד מהסרטונים האלה אבל אולי אצלנו בארצנו המיוזעת והמילטריסטית, זו השפה שאיתה זה יעבוד? דווקא קצינים ומפקדי סיירות מובחרות יצאו היום במכתבים לכל פקודיהם עם קריאה לחיילים והבחורים הצעירים 'קחו אחריות'. "האלימות כלפי נשים, ששיאה הגיע באירוע המזעזע שהתרחש באילת, מהווה קו אדום, בכל מקום יכול לקרות אירוע, גם ביחידה כמו שלנו. חייבים לדבר על זה, חייבים לייצר תרבות ומסר שכל אירוע יטופל בחומרה, שלא תהיה הזדמנות שנייה," כתב מפקד שייטת 13 במכתב שפורסם היום בידיעות אחרונות. 

דבר אחד בטוח- לא מעט גברים בביתם פנימה וגם ברשתות החברתיות הבינו שזה לא רק תפקיד הנשים להיאבק נגד אלימות מינית. עכשיו כשאתם שותפים שלנו יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות אבל יש גם תקווה בלב. 

אלימות נגד נשיםגברים נגד אלימות מינית