מטפלת במעון סיממה את הילדים כדי ללכת לחדר כושר

זה לא ממש סוד שמטפלות וגננות מחכות לרגע שבו הילדים יפלו לשנת הצהריים שלהם. הרי זה הזמן שבו הן יכולות לסדר ולארגן מחדש את הגן, לנשום קצת אוויר וגם לשתות קפה ולהסתכל בהודעות בטלפון – מה שלגיטימי בהחלט. אבל כנראה שיש מי שבנתה קצת יותר מדי על השנ"צ של הילדים, ועכשיו היא הולכת לשלם על כך את המחיר הראוי.

ג'נוארי ניטרלין, מנהלת מעון "צחקוקים קטנים" באורגון שבארצות הברית, הורתה להורים שלא להגיע לאסוף את הילדים בין 11-14:00, משום שאז הם ישנים. היא כמובן לא טרחה לספר להם שבזמן הזה ממש היא לוקחת את הבן שלה לבית הספר, קופצת לאימון כושר ומקנחת במכון שיזוף. אם לרגע אתם דואגים מה היה קורה כשאחד מהילדים היה מתעורר ומגלה שאין אף אחד בסביבה, אתם יכולים להירגע – ניטרלין דאגה שזה לא יקרה, אחרי שהיא סיממה אותם עם מלטונין, הורמון שנחשב ליעיל בטיפול בנדודי שינה.

ניטרלין בת ה-32 נידונה בשבוע שעבר ל-21 שנות מאסר, אחרי שנמצאה אשמה ב-11 סעיפים של התעללות מדרגה ראשונה והתעללות אחת מדרגה שלישית. המעשים שלה התגלו רק במרץ השנה, אחרי שבן זוגה לשעבר פנה למשטרה, אבל הם התחילו עוד הרבה קודם. למעשה, כבר ב-2007 היא הואשמה בגניבה ובגניבה של זהויות, אך ככל הנראה הורי הילדים במעון לא ידעו על כך. לעומת זאת, הם ידעו – או לפחות חשבו – שהם שולחים את ילדיהם למעון של אחות מוסמכת – שקר מוחלט כמובן.

במשך חמש שנים היא נהלה את המעון שלה, ועל פי מסמכי בית המשפט בזמן הזה היתה לה "שיטה מתמשכת, שיטתית, לעשות מה שהיא רוצה ולקבל את מה שהיא רוצה, בלי שום חשש לעובדה שהיא מסכנת אחרים". במשך שבועות בית המשפט שמע עדות אחרי עדות של הורים ששילמו לניטרלין לשמור להם על היקר מכל, ובתמורה "זכו" בפגיעה ממשית בילדים שלהם, בין אם זה הריסה מוחלטת של מחזורי השינה שלהם בגלל המלטונין, ובין אם אלו פגיעות שנבעו מהתעללות פיזית.

כך, למשל, ב-2014 תינוקת בת 11 חודשים הובהלה מהמעון לבית החולים עם דימום ונפיחות בראש, שעל פי ממצאי בית המשפט נגרמו מטלטולים עזים. ניטרלין טענה, כמובן, שהילדה נפלה. הורים של ילדה אחרת סיפרו שביתם חזרה הביתה עם כוויות בלשון ובכתפיים. לדבריה של ניטרלין היו אלו פצעים שנגרמו עקב עקיצות עכביש, אך לאחר חקירה התברר שהיא חיממה את הבקבוק של הילדה במיקרוגל יותר מדי.

כל אלו מצטרפות לעדויות נוספות, כמו סיפורים על ילדים שסבלו באופן קבוע מתפרחת חיתולים, מגרד ומתזונה לקויה. זאת ועוד, כשהשוטרים נכנסו לעצור את ניטרלין, אחד הילדים היה מכוסה בקיא ואצל מספר ילדים עוד נמצאו שרידים של מלטונין בדם.

ההורים שילדיהם היו במעון היום המושמץ, ביקשו לתת לניטרלין את העונש המרבי – 35 שנה. אחד מהם, קווין הורד, אמר לשופט "אפילו 100 שנים לא יכפרו על מה שהיא עשתה". אך כאמור, לבסוף היא קיבלה 21 שנים וארבעה חודשים. בהצהרה רוויית הדמעות של ניטרלין, רגע לפני שהוכרז פסק דינה, היא טענה "אהבתי את כל הילדים כאילו הם היו הילדים שלי, ואני מאמינה שהם גם אהבו אותי ונהנו לבלות איתי במשך השבוע". אך בד בבד היא הודתה שהיא טעתה – "כשלתי ואכזבתי אתכם", אמרה וכמובן שהפעם ההורים הסכימו.

גני ילדיםהתעללותחינוך ילדיםמעון יום