9 דרכים בהן הארי ומייגן שוברים את הכללים המלכותיים

מאז ומתמיד היה ברור שהנסיך הארי עושה את הדברים בדרך שלו. הג'ינג'י הפרוע (שעד היום יש המפקפקים בזהות אביו) מעולם לא עשה דברים כפי שמצופה ממנו ולא פעם הכניס את הארמון לשערוריות מביכות. בהתחשב בכך, זה לא ממש מפתיע שגם בחירת הנסיכה שתעמוד לצדו לא הייתה בחירה אוטומטית של בת אצולה בריטית. הארי  התאהב דווקא במייגן מרקל, שחקנית אמריקאית גרושה ושחורה. ואם כל זה לא  מספיק ללבה הקשיש של המלכה האם, לאותה בחורה כל כך לא שבלונית יש גם – רחמנא ליצלן – עמוד שידרה, רצונות, דעות ומחשבות. השילוב בין הנסיך הסורר לבחורה הדעתנית הוביל לכך שבזמן ההכנות לחתונה, וכנראה שגם במהלך החגיגה עצמה, אנחנו עדים לשבירה של כמה טבואים שעד כה היו בגדר חובה בכל הנוגע לנישואים מלכותיים. הנה כמה מהם:

חשיפה של הברך במהלך ראיון האירוסים

מאה שערים פינת בקינגהאם: הבריטים התחילו להבין שיש להם עסק עם אישה שלא הולכת על פי הכללים כבר מהריאיון הראשוני הזה, שבו הכריזו השניים על אירוסיהם. מדי פעם במהלך הריאיון השניים הביעו קצת יותר מדי חיבה בין כפות הידיים, מה שהוביל לכך שהשמלה של מייגן עלתה מעט וחשפה – החזיקו חזק – את הברכיים שלה. אחרים דווקא הדגישו את החיבה של מייגן להתהלך ללא גרביונים.

שמלה שקופה בתמונות הרשמיות

אם חשבתם שחשיפת ברכיים זו נועזות חסרת תקדים, חכו עד שתראו את השמלה הזו, אותה בחרה מייגן ללבוש בתמונות הרשמיות שבישרו על הנישואים הקרובים. כפי שאתם יכולים לראות, השמלה – של רלף לורן – היא בעלת חלק עליון שקוף. כמובן שמייגן לבשה תחתית שלא אפשרה לראות שום פיסת עור סוררת, אבל הבריטים השמרנים בכל זאת עקמו את האף. אגב, השמלה הזו יכולה להיות גם שלכן בתמורה ל-75 אלף פאונד סמליים.

הבחירות האופנתיות של מייגן באופן כללי

אחרי כל אלו, זה היה די ברור שמייגן לא ממש הולכת לשמור על כללי הלבוש המלכותיים. כך, למשל, היא סיפקה לא מעט כותרות כשבחרה להגיע לאירוע הרשמי המשותף הראשון שלהם – פרס "קרן אנדוור" לכבוד חיילים וחיילות – במכנסיים שחורים ובחולצת טוקסידו של המעצב אלכסנדר מקווין, זאת בניגוד לקוד הלבוש שדרש שמלת ערב. כנראה שאין לה שום כוונה לתת לטייטל החדש להפריע לה להביע את עצמה בדרך האופנתית שנראית לה.

מקום האירוע

אחת ההחלטות היותר מפתיעות של מייגן והארי היא להתחתן דווקא בכנסיית סנט ג'ורג' שבטירת וינדזור – ולא ככנסיית וסטמינסטר כמתבקש. אף על פי שהזוג אינו הראשון לעשות זאת ממשפחת המלוכה – אביו של הארי, הנסיך צ'רלס, ערך שם טקס חתונה מיוחד עם קמילה – פירוש הדבר שהחתונה המלכותית הקרובה תהיה קטנה בהרבה מזו של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון – רק 600 אורחים יהיו נוכחים בטקס עצמו.

נציג מארמון קנסינגטון אמר ל- People: "וינדזור הוא מקום מיוחד מאוד עבור הנסיך הארי, והוא וגברת מארקל בילו שם באופן קבוע במהלך השנה האחרונה. הם שמחים כי השטח היפה של טירת וינדזור יהיה המקום שבו הם מתחילים את חייהם כזוג נשוי".

האורחים בחתונה

באופן מפתיע, מייגן והארי בחרו להזמין לחגיגות שאחרי הטקס 2,640 אנשים "מן השורה", בהם 1,200 אזרחים שתרמו לקהילה, 200 נציגים של עמותות צדקה ומאה ילדים.

עוגת החתונה

בדרך כלל עוגות החתונה המלכותיות הן על טהרת הפירות, אבל הזוג הטרי החליט דווקא על עוגה לימונית עם תוספת של משקה שנעשה על בסיס פרחי הסמבוק. בנוסף היא תהיה מעוטרת בפרחים חיים אכילים. על פי ארמון ארמון קנזינגטון, השניים רצו עוגה שתסמל את הפריחה האביבית. השף קונדיטורית שנבחרה למשימה היא קלייר פטאק (בתמונה), בעלת קונדיטוריה לונדונית ידועה, שגם התראיינה פעם למייגן, בתקופה שזו נהלה אתר לייף סטייל. אם התעורר בכם חשק, אתם יכולים לנסות לאפות אותה בעצמכם.

תאריך החתונה

באופן מסורתי, חתונות מלכותיות נערכות במהלך השבוע, ואז גם האזרחים המאושרים זוכים ליום חופש מהעבודה. השנה, למרבה הצער, הזוג בחר לערוך את החתונה דווקא ביום שבת. מה שאומר שלא יהיה חופש לאזרחים וגם בחתונה לא יהיו נוכחים אורחים יהודים דתיים. מה לא עושים בימינו כדי לא להתחתן עם רב?

מייגן תישא נאום

בדרך כלל נהוג שאבי הכלה נושא נאום במהלך החתונה, אך הפעם זה לא יקרה. היחסים בין מייגן לאביה ידועים כלא טובים. לפני כמה ימים צצו תמונות פפראצי של האב בהן הוא נראה אומלל ומבודד, אך מיד התברר כי אלו מבוימות וכי הוא קיבל תשלום עבורן. אחר כך יצאו דיווחים כי האב לא חש בטוב והתאשפז, ולדבריו הוא עבר אירוע בלב ולכן לא ברור אם בכלל יגיע לחתונה. נכון לעכשיו, על פי הדיווחים, האב לא מתכוון להגיע לחתונה, משום שהוא לא מעוניין להביך את משפחת המלוכה או את בתו. כך או כך, כבר הוחלט והוסכם שמייגן תישא נאום בעצמה. אחרי הכל כבר די ברור שהיא לא הצעצוע של אף אחד.

ההזמנות לחתונה

חדי העין, כלומר חדי העין שקיבלו הזמנה לחתונה, בוודאי שמו לב שבמקום הטייטל הרגיל Miss, שאמור להופיע לפני שמה של הכלה, מופיע הטייטל Ms, כמובן משום שגברת מרקל היתה נשואה בעבר. זה בעיקר מסמל את העובדה שמשפחת המלוכה מכירה בפרט הזה ומקבלת אותו, במקום לנסות לטאטא אותו מתחת לשולחן.

 

הנסיך האריחתונהמייגן מרקל