מה אומרת שפת הגוף של הארי ומייגן על הקשר ביניהם?

תשומת הלב העולמית לה זכתה חתונתם של הנסיך הארי ובחירת לבו, מייגן מרקל, הייתה חסרת תקדים. למעלה משני מיליארד בני אדם ברחבי העולם צפו בג'ינג'י לבית המלוכה מביט בעיניים מצועפות בשחקנית האמריקנית בת ה-36 ואומר לה "איי וויל". כלי התקשורת שידרו בלייב מהאירוע, מאות אלפי טורי דעה נכתבו לפני ואחרי ודנו בכל פרט בחתונה המלכותית- החל בכובעים המופרכים וכלה בעוגת החתן-כלה שבחרו בני הזוג. זה היה אירוע בקנה מידה עצום בצורה בלתי נתפסת ולמרות שכבר חלפו 48 שעות נראה כי הוא ממאן לרדת מהכותרות.

אבל לפני ואחרי כל אלו, יש לנו עסק עם זוג מאוהב. ממש מאוהב. ואם יש מקום בו קשה עד בלתי אפשרי לשקר בו בהקשר הזה הוא שפת הגוף.

בטקס ההשבעה של הנשיא טראמפ, מיליוני בני אדם קיבלו הצצה למערכת היחסים העכורה בין הנשיא הנבחר לרעייתו מלניה. למרות שהשניים פיזרו חיוכים רשמיים, שפת הגוף שלהם שידרה מבוכה מתובלת באיבה ובאי נוחות הדדית. בפגישתם עם בני הזוג אובמה, טראמפ כלל לא חיכה לאשתו כשניגש לנשיא היוצא ללחוץ את ידו. הוא בקושי נגע בה,  לא קירב אותה אליו, לא חיבק אותה ולא הפגין אליה רגש חם.

אבל אצל הדוכס והדוכסית מסאסקס המצב שונה לחלוטין. דארן סטנטון, מומחה לשפת הגוף המכונה "גלאי השקר האנושי" התראיין ל'אינדיפנדט' וניתח את המחוות הגופניות של בני הזוג המלכותי וסיפק את דעת המומחה שלו.

"אני כותב ומנתח את הצמד כבר כמה זמן, ומה שברור מלכתחילה הוא שהאהבה והכבוד שהם רוכשים זה לזו אמיתיים לגמרי, כפי שניתן להסיק מההתנהגות הלא מילולית ביניהם. כאשר אנשים מסתדרים טוב כחברים, עמיתים או כשותפים רומנטיים, ניתן לראות תהליך טבעי המכונה 'התאמה ושיקוף': כאשר שני אנשים או יותר מתאימים זה לזה בתנוחות, במחוות ובהתנהגות. הארי ומייגן במצב הזה כבר הרבה זמן וזה מעיד על קרבה עמוקה אמיתית בין השניים".

סטנטון צפה בריאיון הזוגי שהעניקו השניים לפני נישואיהם ואמר: "ראיתי הרבה רגעים נחמדים מאוד בראיון הזה כמו לדוגמא שמייגן לופתת את היד של הארי לאורך כל הריאיון, כאילו היא לא רוצה לאבד את הקשר איתו ולו לרגע".

"הם גם מרבים להביט זה בעיניה של זו מבטים ממושכים מאוד. בעוד שמגע עין רגיל נמשך בין שלוש לחמש שניות", מסביר סטנטון, "קשר עין ממושך שמור לאלו שאנחנו באמת אוהבים (או כאלה שאנחנו עומדים להיאבק בהם אבל אנחנו יכולים להניח שזה לא המצב בסיטואציה הנוכחית). די במחווה הזאת לבדה די להסיק שהשניים באמת מאוהבים ומסוחררים זה מזו".

 

הוא גם מציין איך לקחה את המושכות לידיים: "מייגן מתקשרת בצורה פנטסטית והיא נראית הרבה יותר בטוחה בעצמה מאשר הארי. יחד עם זאת, אחרי כל תשובה שהיא נותנת לכל שאלה היא מסתכלת על הארי כדי לקבל ממנו 'אישור' שגם הוא מאושר כמוה".

שפת הגוף של הארי משקפת את מה שהוא אומר, אבל יש רגעים בהם נראה הנסיך נושך את שפתו. זו מחווה עצבנית קלאסית ואני מהמר שהוא מרגיש שברגעים מסוימים חלק מהשאלות אישיות מדי וזו הדרך של הגוף שלו לבטא את זה.

"בסך הכל, ברור שהם מאוהבים מאוד ויש ביניהם כבוד הדדי".

אין ספק שריאיון האירוסין שהעניק הזוג המלכותי מתלוצצים בינם לבין עצמם, משוחררים (עד כמה שניתן) להיות מי שהם, מגלה הרבה יותר על מערכת היחסים שלהם מאשר התמונות הרשמיות של הזוג שסיפק בית המלוכה לקהל הרחב.

"אני חושב שזה סרטון נהדר כי אנחנו כל כך רגילים לראות אך ורק תצלומים מבוקרים מאוד של משפחת המלוכה בנסיבות מסוימות", מציין סטנטון. "רוב התמונות מבוימות בקפידה וברור שמישהו מנהל אותן ובריאיון סוף סוף רואים זוג בשנות ה -30 לחייו מאוהב עד עמקי נשמתו ופשוט נהנה מעצמו. אני חושב שמייגן נראית בהחלט הרבה יותר בטוחה ונינוחה מול המצלמה מסיבות מובנות מבן הזוג שלה אבל עצם זה שהם נראים מאוד 'אנושיים 'רק מחזק את הפופולריות שלהם בקרב הציבור ".

סטנטון שם לב שכאשר הוא נמצא בפומבי, הארי מאמץ טכניקה דומה לאחיו, הדוכס מקיימברידג', הידועה כ"מחוות ההרגעה". הוא מאמין שגם הארי וגם וויליאם ירשו את המחווה מאביהם, הנסיך מוויילס.

מחוות ההרגעה היא בעצם להניח יד אחת על הבטן ולתחוב את האצבעות לתוך ז'קט החליפה שלך.

"בביקור שלהם בנוטינגהם, שמתי לב שמייגן מניחה את כף ידה על גבו של הארי כאילו כדי להרגיע אותו", אומר סטנטון. היא עושה את זה באופן קבוע והמחווה הזאת מבטאת 'זה בסדר, אתה עושה את זה טוב'. היא היא עושה את זה בצורה לא מתנשאת אלא אוהבת ואכפתית וזו דרכה לשמור בעדינות על קשר פיזי ביניהם ולהעביר אליו ביטחון. זה נקרא גם 'טפיחת כוח' והיא נעשית לעתים קרובות על ידי פוליטיקאים כמו דונלד טראמפ, רק שאצל טראמפ הטפיחה הזו מבטאת פטרונות נוסח 'אני האחראי פה' ולא רצון להעביר רגש חם".

סטנטון סבור שחיוכיהם של בני הזוג אמיתיים לחלוטין: "חיוך הוא הרגש המזויף ביותר שיכול להסתיר או להסוות שעמום, עייפות או חרדה, אבל כל הסרט שראיתי על הזוג המלכותי מתגלה כאמת לאמיתה".

דונלד טראמפהנסיך האריחתונת הארי ומייגןמייגן מרקלמלניה טראמפ