הארי ומייגן עוברים דירה: כל מה שלא סיפרו לכם

כמו הרבה זוגות צעירים אחרים, גם הארי ומייגן החליטו שלכבוד הלידה הקרובה, הגיעה שעתם לפרוש כנפיים ולצאת לדרכם העצמאית. וכך, הבוקר יצאה הודעה רשמית כי השניים יעזבו בקרוב את הבית הנוח שבו הם גרו עד כה, ארמון קנזינגטון, וישתכנו במעונם החדש: פרוגמור קוטג' אשר נמצא בשטחי אחוזת ווינזור.

קצת לאחר החתונה, שנערכה במאי האחרון, השניים עברו לגור בסמיכות לוויליאם, קייט ושלושת ילדיהם, ולפחות כלפי חוץ היה נראה שהכל זורם על מי מנוחות. אלא שמקורבים לבית המלוכה טוענים שהיחסים בין שתי הגיסות מעולם לא היו טובים, ולאחרונה אפילו הידרדרו עד שלא היה מנוס אלא להחליט על הפרדת כוחות. "קייט ומייגן הן נשים מאוד שונות", דיווח המקור לדיילי מייל. "הן לא באמת מסתדרות".

מהצד השני, יש הטוענים שההחלטה לעבור נובעת דווקא מהרצון של הארי להיפרד מצילו של אחיו הבכור. רק לפני כמה שבועות דווח שהארי וויליאם שוקלים חלוקה רשמית של משק הבית המשותף שלהם בארמון קנסינגטון. אז נמסר כי החלוקה "תשקף טוב יותר את חובותיהם וצרכיהם השונים מאוד". בעבר הארי אמר שהוא מצפה שהעניין העולמי בו יתפוגג ככל שהאחיינים שלו יגדלו. ובזמן שוויליאם ימשיך להתכונן לתפקידו כמלך, ולמלא אחר כל מה שמצופה ממנו כממשיך השושלת ואביהם של ממשיכי השושלת, הארי יוכל לחיות את חייו ולעשות את בחירותיו שלו – עד כמה שזה אפשרי במעמדו כ"אח של".

הפור נפל על הקוטג' בווינזור, אותו העניקה להם המלכה במתנה לאחר החתונה, והוא נחשב ל"מקום מיוחד עבורם". כזכור (או שלא), תמונות האירוסים של השניים צולמו במקום ושם גם נערכה קבלת הפנים לאחר החתונה, אירוע שעל פי הדיווחים היה שמח במיוחד וכלל 200 אורחים קרובים לזוג.

יכול להיות שהיחס החם שחשים בני הזוג למקום נובע מההיסטוריה שלו, שמתכתבת עם מערכת היחסים של הארי ומייגן: בשטח הבית נמצאים אגם מלאכותי וגם קבריהם של המלכה ויקטוריה ובעלה הנסיך אלברט. עד למותה של המלכה ויקטוריה, היא שיכנה במקום את מוחמד עבדול כארים – משרתה ההודי ששירת אותה במסירות במשך 15 שנה. על פי הסיפורים, לויקטוריה ולכארים היו יחסים קרובים במיוחד, כמו אם לבן, זאת לאור הדיכאון שהיתה שרויה בו לאחר מותם של אלברט בעלה ולאחר מכן של איש סודה הקרוב אליה, ג'ון בראון. המלכה העניקה לכארים את התואר "מונשי" (מורה בשפה ההינדוסטנית) ובהמשך מינתה אותו למזכיר שלה – מה שעורר את זעמם וקינאתם של העובדים האחרים, שמעולם לא הפסיקו להתייחס אליו כ"זר". גם יתר אנשי בית המלוכה לא אהבו את מערכת היחסים שנרקמה בין השניים, בטענה שלא מדובר בגזענות, אלא בעובדה שהמלכה לא אמורה להתרועע עם נתיניה, וכל שכן משרתיה. אך כל זה לא הפריע, והיא העניקה לכארים את הזכות לגור במקום, שהיה אחד המקומות האהובים עליה. לאחר מותה של ויקטוריה, ב- 1901, החזיר בנה אדוארד השביעי את כרים להודו והורה על החרמת המכתבים הרבים שהוא החליף עם ויקטוריה לאורך השנים. בהמשך נקברו בגנים של ווינזור גם המלך אדוארד השמיני ואשתו ווליס סימפסון, האמריקנית הראשונה שהתחתנה עם בית המלוכה הבריטית. בגלל הנישואים הללו, נאלץ אדוארד לוותר על המלוכה. כך שלמעשה יש בבית הזה היסטוריה שלמה של קבלת ואהבת זרים.

המלכה ויקטוריה ומוחמד עבדול כארים

כמובן שאפשר להסתכל גם על הצד הפרקטי שבמעבר: בפרוגמור קוטג' יש עשרה חדרי שינה ואילו בנוטינגהאם קוטג', הבית שבו הם מתגוררים עכשיו על שטחי קנזינגטון, יש רק שניים (לשם ההשווואה, ביתם של השכנים וויל וקייט מונה 22 חדרים בלבד). המעבר גם יאפשר לאמא של מייגן לגור עימם, זאת לאחר שבשבוע שעבר פורסם שהיא החליטה לעבור לאנגליה באופן רשמי.

אך כאמור, גם לאור כל הסיבות האלו, העיתונים שמחים לדווח כי אלו דווקא היחסים בין הגיסות שגרמו לזוג הטרי לקום ולעזוב. כמובן שעל הדרך הם גם ממהרים להזכיר את השמועות שהתרוצצו בתחילת החודש, אודות "שיחת הנזיפה" שעשתה המלכה להארי בגלל ההתנהגות "הלא מרוסנת" של מייגן, העילה?  סכסוך שנוצר בעקבות הטיירה אותה ענדה מייגן לחתונה, לאחר שהכלה הייתה מעוניינת לענוד טיירה עם אבני אמרלד (המכונה גם ולדמיר), אך על פי השמועות המלכה סירבה בכל תוקף לתת לה אותה בטענה כי "מייגן לא יכולה לקבל מה שהיא רוצה. היא תענוד את הטיירה שאני אתן לה".

אבל אם מסתכלים לרגע על העובדות היבשות, ועל היתרונות והחסרונות – ככל הנראה מה שעשו מייגן והארי הוא מה שעושה כל זוג שמצפה להרחבת המשפחה עושה – ואפשר להבין מדוע השניים ממהרים להיפרד מהשכנים הקרובים ולעבור לפרוגמור קוטג'. רק חבל שכל העולם, וכן, אולי גם קצת אנחנו, ממשיכים להדחיק את כל אלו ולחשוב שהכל נובע מריב מטופש בין שתי נשים עמוסות אגו ותו לא.

הנסיך הארימייגן מרקלקייט מידלטון