ג'וליה לואי דרייפוס מדברת בכנות על המאבק בסרטן השד

לפני קצת יותר משנה, שיתפה השחקנית ג'וליה לואי דרייפוס כי גם היא נפלה בסטטיסטיקה האכזרית: "אחת משמונה נשים חולה בסרטן השד", צייצה לעוקבים שלה בספטמבר 2017, "מהיום אני אחת מהן". עוד הוסיפה "החדשות הטובות הן שיש לי קבוצת תמיכה נהדרת של משפחה וחברים, וביטוח נפלא".

ההודעה על האבחנה של לואיס דרייפוס הגיעה רק ימים אחרי שהיא נכחה באמי 2017, וזכתה בפרס השחקית הקומית הטובה ביותר. כמה חודשים לאחר מכן, יצאה הודעה שהפקת העונה החדשה של הסדרה VEEP נדחתה, בגלל שהכוכבת הראשית בטיפולים. במשך כל הזמן הזה לואי דרייפוס שמרה את המעריצים שלה מעודכנים לגבי המצב הבריאותי שלה והמסע שהיא עוברת. באוגוסט, לואי דרייפוס שיתפה באינסטגרם תמונה שלה מחייכת על הסט של VEEP עם הצוות ונראה היה שדברים מתחילים לחזור למסלולם.

כעת, בראיון שנערך ל-The New Yorker, היא שיתפה בתהליכים הנפשיים שעברו עליה לאורך כל הזמן הזה. כשנשאלה אם היא אפשרה לפחד ולרחמים עצמיים להשתלט עליה במהלך כל התקופה הזאת, ענתה השחקנית: "את מתכוונת אם נתתי למחשבות כמו האם אני הולכת למות מחר להשתלט? לא אפשרתי לעצמי ללכת למקום הזה. שלא תביני לא נכון, הייתי מפוחדת עד לשד עצמותיי", הסבירה, "אבל לא נתתי לעצמי, חוץ מכמה רגעים בודדים, ליפול למקומות שחורים. פשוט לא הרשתי לזה לקרות".

כשהתבקשה לתאר את הלך הרוח שלה, אמרה "מכירה את ההרגשה שאת רוכבת על סוס דוהר ומחזיקה במושכות ממש חזק? ככה בדיוק הרגשתי, שאני מחזיקה את עצמי עם מושכות חזק בכל הכוח". דרייפוס, ששכלה את אביה ג'ארלד בספטמבר 2016, הוסיפה בדרכה ההומוריסטית: "הייתה לי שנה ממש קשה, בלה בלה בלה, את יודעת, אבל אני מנסה להתגבר ולהמשיך הלאה. בעצם, היו לי שנתיים ממש קשות".

 

באוקטובר האחרון, לואי דרייפוס קיבלה את פרס מארק טווין להומור. במהלך הנאום שלה אמרה "בשנה שעברה, התמזל מזלי וזכיתי באמי על ההופעה שלי ב-VEEP, דבר שהיה ריגוש עצום עבורי – 12 שעות לאחר מכן אובחנתי סרטן, סוג של צחוק גורל קורע. אני רק צוחקת כמובן. סרטן הוא לא דבר מצחיק בכלל, אבל חלק גדול מההתמודדות איתו היא למצוא את הרגעים המצחיקים. הקלישאה העתיקה לגבי זה שצחוק הוא התרופה הטובה ביותר הסתברה כנכונה – שזה דבר טוב, כי זה בערך מה שהממשל הנוכחי מנסה לעשות עם אובמה קר". אמרה תוך עקיצה למדיניות של טראמפ.

"בזמן שהייתי מקבלת את טיפולי הכימוטרפיה הנוראיים, הייתי דוחסת כמה בני משפחה וחברים איתי לחדר הקטן של הטיפולים, ובאמת היו לנו רגעים של צחוק. כמובן שהייתי תחת השפעה של תרופות ובהכרה חלקית אז סביר להניח שהייתי קהל קל. הנקודה שלי היא צורך אנושי בסיסי. יחד עם אהבה ואוכל ומנוי ל-HBO. אין אף סיטואציה שלא יכולה להשתפר בעזרת צחוק. צחוק הוא מרפא וכולנו זקוקים לו".

 

ג'וליה לואי דרייפוסהמלחמה בסרטן השדסרטן