אמא פנתה לעזרת פייסבוק ונתנה לנשים זרות להניק את בנה

יותר ויותר אמהות בוחרות להניק את התינוקות שלהן ולהשאיר מאחור את התחליפים התעשייתיים לחלב אם. אבל מה עושים כשהאם חולה ונאלצת להפסיק להניק למשך כמה ימים? יש מי שהיו מוותרות על ההנקה בלית ברירה, אבל הדוגמנית הבריטית רוניה ווידנבק לא היתה מוכנה לוותר בקלות על התזונה של בנה, ריו. היא עשתה את מה שעושים בשנת 2016 כשצריכים משהו – ופנתה לעזרת הציבור דרך פייסבוק.

מתוך: עמוד האינסטגרם של ווידנבק

 

האישה שעוררה סערה בגלל חלב אם

תמונה שהראתה חלב שאם שאבה בזמן שבנה התינוק היה חולה גרמה לרשת לגעוש והוכיחה את מה שהמדענים טוענים במשך שנים

לכתבה המלאה

"ב-6 בבוקר הובהלתי לבית החולים באמבולנס", כתבה ווידנבק בעמוד האינסטגרם שלה, "היתה לי ציסטה בשחלה שהתנפחה לגודל של כדור טניס. מילאו אותי במורפיום ובתרופות אחרות, והמליצו לי לא להניק אחרי השימוש בהן. ריו המסכן היה חייב לאכול ולא לקחנו איתנו חלב שנשאב מראש לבית החולים". בשלב הזה, לווידנבק לא היו הרבה ברירות. היא פרסמה פנייה בקהילת הנקה בפייסבוק שהיא חברה בה, ושאלה אם מישהי יכולה לבוא ולהאכיל את הבן שלה. "אני מאוד מאמינה שלא כדאי להשתמש בפורמולה בשום נסיבות, אלא אם באמת אין שום ברירה אחרת".

כשהיא בריאה היא מניקה בחדווה. מתוך: עמוד האינסטגרם של ווידנבק

למזלה של ווידנבק, הפנייה הזו היתה כל מה שנדרש כדי למצוא פיתרון יצירתי ומחמם לב לבעיה שלה ושל בנה. אלפי נשים הגיבו לפוסט, מתוכן חמש הגיעו לבית החולים כדי להאכיל את התינוק בן 11 החודשים. "המלאכית הזו, שלא פגשתי מעולם לפני כן, באה להצלתנו. היא האכילה את הבן שלנו בצורה הכי טבעית, וריו היה רגוע ומסופק", היא העידה. זרה מוחלטת נוספת הגיעה לעזרתה, יחד עם עוד שלוש נשים שהכירו את ווידנבק קודם לכן.

אז כך נראה המנהג עתיק היומין של מיינקות ב-2016: פוסט אחד בפייסבוק וקהילה שלמה יוצאת לעזרתך. אולם אימהות רבות היו נרתעות מהרעיון של אישה זרה שתניק את תינוקן, אפילו במצב של לית ברירה ואפילו שידוע שנשים השתתפות בהנקה של תינוקות אחרים פחות או יותר משחר האנושות. "אלו אמהות מניקות, אם היו להן חששות כלשהם לגבי בריאותן הן היו אומרות לי", ווידנבק ענתה כשנשאלה האם סמכה על הנשים שבאו לקראתה, ועם זאת רבות הנשים שבמצבה היו נסוגות לשימוש בתחליפים מלאכותיים. מה אתן הייתן עושות?