חן טל חושפת את האמת במלואה: גם כוכבות לא תמיד נראות מושלם אחרי לידה

תשעה ימים אחרי הלידה, חן טל חוזרת להרים את קולה ברשתות החברתיות עם פוסט המורכב מטקסט חוצב להבות ותמונה שיחדיו משקפים את המציאות – ככה באמת נראית אישה שבוע אחרי לידה. לפני כשבוע, אחרי לידה שנמשכה ארבעה ימים והסתכמה בניתוח קיסרי, חן טל פרסמה תמונה יוצאת דופן וחסרת כל ייפוי או ריטוש שלה עם התינוק – שבינתיים זכה לשם הלא שגרתי "אילור".

חן טל חושפת את הרגעים הלא פשוטים שאחרי ניתוח קיסרי

בתמונה אחת הראתה חן טל את ההבדל שבינה לבין שאר הכוכבניות – תמונה שלא נראית כמו אף תמונה מושלמת שראינו מחדר היולדות

לטור המלא של מרינה קיגל

הגישה המרעננת והכל כך אמיתית שלה כלפי תהליך הלידה ממשיכה כעת עם הפוסט הנוכחי שפורסם בשעה האחרונה, בצירוף תמונה של גופה החשוף – גם הפעם ללא כל ריטוש. נכון לשעה זו התמונה הוסרה מפייסבוק, דקות קצרות אחרי פרסום הפוסט, לא ברור אם מטעמה של חן טל או מטעם המדיניות של הרשת החברתית.

"ככה באמת נראית אישה שבוע אחרי לידה, או לפחות ככה אני נראית. שבוע ימים אחרי לידה קשה ומפרכת שהסתיימה בניתוח קיסרי ככה אני נראית!" היא פותחת ואומרת. "כל שבוע מופיעות במדורי הרכילות כתבות על סלב כזו או אחרת שהשתחררה מבית החולים".

בשבועות האחרונים ראינו תמונות של בר רפאלי אחרי לידתה של התינוקת ליב, כמו גם תמונות של סיון קליין ומלי לוי מאותו סוג. "איכשהו תמיד הן לבושות בג?ינס צמוד וטי שירט, לפעמים בשמלה קצרה שחושפת זוג רגליים דקיקות וארוכות וחיוך ענק מרוח להן על הפנים כאילו כלום לא קרה! כאילו אצלן הגוף לא עבר את הטראומה של הלייף, כאילו הן לא מדממות ויש להן חיתול בין הרגליים, כאילו להן אין עיגולים שחורים מתחת לעיניים אחרי לילות לבנים, פשוט כאילו החסידה הניחה להן את התינוק בעריסה".

צילום מסך מעמוד האינסטגרם של חן טל

"אתן יודעות איך אני השתחררתי מבית החולים?", היא ממשיכה. "עם אותה שמלה שלבשתי בחודש 9 שחשפה זוג רגליים צולעות שמלאות בשיער ובצקות, עם שיער סבוך אסוף לקוקו ספונג?ה ומשקפי שמש ענקיים שיכסו פנים מותשות. וזה מעצבן אותי! זה מעצבן אותי לאללה כי אני יודעת שאצל כולן זה ככה. אבל למה אף אחת לא מדברת על זה לעזאזל? למה עשרות ומאות אלפי נשים צריכות לאכול את עצמן מבפנים שהן לא נראות ככה, כמו אותן סלב במדורי הרכילות ולהיכנס לעוד יותר דאון עם עצמן?". וכן, ניכר שזה בדיוק מה שחן טל באה לפתוח ולשנות.

"עליתי בהריון שלי 15 קילו, שזה לא יותר מדי ולא קצת מדי (או ככה לפחות אמרו לי), אחרי 3 ימים מתישים בחדר לידה הגוף שלי נהיה חלש, בקושי החזיק את עצמו, איבדתי כמויות דם גדולות, והנפש… הנפש עוברת משבר כלשהו. התקפי בכי בלתי נשלטים, חוסר תיאבון, עייפות קשה… הורמונים קוראים לזה? שיהיה הורמונים. זו המציאות וכמעט כולן עוברות את זה, אני מבינה, אבל מרגיש לי כאילו זה נושא מושתק".

 

"כולם אומרים לי 'אל תדאגי זה יעבור', ברור לי שזה יעבור אבל למה אף אחד לא הכין אותי לזה?! למה הכינו אותי לנשימות ונשיפות, לתרגילים עם כדור אבל לזה לא? למה לידה הצטיירה לי נטו כמשהו יפה וטהור שמסתכם רק בתמונה של יד של תינוק קטן אוחז באצבע של אימו?".

"הפוסט הזה לא נכתב מתוך מרמור", חן טל מבהירה ומסכמת. "באמת שלא. הוא נכתב כי אני רוצה לתת הרגשה טובה לעוד אמהות טריות או אמהות שבדרך, ולהגיד לכן שלא משנה אם את מפורסמת או לא, אם יש לך מיליון עוקבים או רק מאה, כולן נראות ככה, כולן עוברות את אותו דבר. יש כאלו שמסתתרות מאחורי זה ויש כאלו שלא. אני החלטתי שלא. אז זו אני בלי פילטרים ובלי עריכות, שבוע אחרי הלידה. הבטן רופסת, החזה כואב, התפרים כואבים והכל מדמם אבל כן, זה באמת עובר, ולאט לאט נחזור לעצמנו ובאמת ההרגשה משתפרת, במיוחד כשאת מחזיקה את האוצר המיוחד שלך בידיים ומתמלאת בדמעות של אושר, שמחה וגאווה, כל מה שעברת נשכח".

וכך, חן טל מצליחה לחשוף במילים אמיתיות ופשוטות את מה שכה רבות מקודמותיה מנסות להסתיר. לא, לידה היא לא רק תינוק שמחזיק לראשונה את ידה של אמו. לידה היא לא רק אושר ויופי, אבל היא גם. בלידה יש גם רגעים מכוערים, וההדחקה שלהם היא סכנה אמיתית כלפי אימהות צעירות שחוות אותה בפעם הראשונה. בעיקר, זה לא הוגן כלפיהן, זה לא הוגן כלפינו, וזה גם מיותר – כי בסופו של דבר בעידן בו אנו חשופים כמעט להכל, אפילו תחת משטר המדיניות של פייסבוק שמנסה להסתיר את מה שאין סיבה להסתיר לעיתים קרובות, האמת נמצאת לכולנו מתחת לאף. צריך רק לרצות לראות ולשמוע אותה. ולכן ברגעים כאלו, קשה שלא להשתאות מול האומץ של חן טל, שלא שואלת ולא מייפה, אלא פשוט מראה לנו את האמת במלואה. כן, גם אם היא לא בהכרח נראית מושלמת.

חן טלנשים אחרי לידהפייסבוק