אדל על הדיכאון אחרי הלידה: "הרגשתי שאני עושה את ההחלטה הכי גרועה בחיי"

יש לה קול אדיר והיא ללא ספק מוזיקאית בחסד, אבל אחת התכונות שגורמות להמונים (וגם לנו) לאהוב את אדל במיוחד היא דווקא הכנות יוצאת הדופן שלה. על הבמה, בראיונות וגם בשירים עצמם, אדל מעולם לא פחדה לדבר על הדברים שמפחידים או מטרידים אותה, גם כשמדובר בטאבו, ובמיוחד כשזה קשור לאימהות. בראיון חדש, אדל לקחה את הכנות שלה צעד אחד נוסף קדימה ודיברה על הדיכאון אחרי הלידה שחוותה, והודתה שממש לא בטוח שתרצה לחוות לידה שוב.

"למען האמת, אני חושבת שזה נורא אמיץ לא להביא ילדים לעולם", אדל ענתה למראיינת מ-Vanity Fair שאמרה שזה היה אמיץ מצידה ללדת בשיא הצלחת הקריירה הכל כך גדולה שלה. "כל החברים שלי ואני הרגשנו שלוחצים עלינו להביא ילדים, כי זה מה שמבוגרים עושים. אני אוהבת את הבן שלי יותר מכל דבר אחר, אבל על בסיס יומי, אם יש לי דקה או שתיים, אני אומרת לעצמי שהלוואי שיכולתי לעשות מה שלעזאזל בא לי לעשות, מתי שבא לי. בכל יום אני מרגישה ככה".

כפי שההורים בינינו יודעים, הלחץ לא נגמר אחרי ההריון הראשון. מהר מספיק אחרי לדת הבכורה או הבכור, יגיעו השאלות המקנטרות על "מה עם להביא לו אח או אחות?". גם אדל סבלה מהשאלות האלו, אבל למזלה, לבן זוגה יש ילדה מנישואים קודמים שמאוד מעורבת בחייהם ומשמשת כאחות לבנם אנג'לו. "זה כרטיס-היציאה-מהכלא שלי", היא אומרת, ומודה שבכלל לא בטוח שתהיה לה לידה נוספת. "אני מפחדת מדי. סבלתי ממקרה מאוד קשה של דיכאון אחרי לידה אחרי שילדתי את בני, וזה הפחיד אותי".

היא לא לקחה נוגדי דיכאון, אבל מודה שגם לא ממש דיברה על זה עם מישהו. "בן הזוג שלי חשב שאני צריכה לדבר עם נשים אחרות שהיו בהריון, ואני אמרתי 'לעזאזל עם זה, אני לא הולכת להסתובב עם חבורת אמהות'. אבל אז, בלי ששמתי לב, נמשכתי לעבר נשים בהריון ונשים עם ילדים, כי מצאתי שהן מעט יותר סבלניות. החברים שלי שלא הביאו ילדים התחילו להתעצבן עליי, בזמן שידעתי שיכולתי לקשקש על שטויות עם החברים שיש להם ילדים, בלי שנשפוט זה את זה".

"ממה שאני יודעת על דיכאון אחרי לידה", היא מספרת, "זה מתאפיין בכך שאת לא רוצה להיות עם הילד שלך, את מפחדת שתפגעי בו או שאת לא עושה עבודה טובה. אבל אני הייתי אובססיבית לילד שלי. הרגשתי מאוד לא מתאימה, הרגשתי כאילו קיבלתי את ההחלטה הגרועה ביותר בחיים שלי. כך שזה יכול לבוא בכל מיני צורות".

"בסוף פשוט החלטתי לקחת לעצמי אחר צהריים אחד בשבוע פשוט לעשות בו מה שאני רוצה בלי התינוק שלי", אדל שיתפה. "חברה שלי שאלה 'באמת? את לא מרגישה רע?', ועניתי 'אני כן, אבל לא רע כמו שארגיש אם לא אעשה זאת'. זה הופך אותך לאמא טובה יותר אם את מקלה על עצמך".