המילון המלא לנשים בהריון ויולדות טריות

 

 

א – אינטראקציה הדדית

התינוק זקוק לתיווך המתמיד של מטפליו ומקיים עימם יחסי גומלין מרגע לידתו. הם מתקיימים לראשונה מתוך הכרה הדדית: התינוק מנהל "שיחה" עם המטפל, שואף לשתף אותו בתגליותיו (מצביע כדי להפנות את תשומת לבו), מחפש את קרבתו בעתות מצוקה ולצרכי משחק. הקפידו להגיב לתינוק שלכם – בין אם באמצעות מגע או השמעת קול. הוא אומנם לא מבין מה אתם אומרים, אך הוא לומד ל הכביר את הקול של הסובבים אותו ואת האינטונציה. הקפידו ליצור קשר עין, במיוחד בזמן האכלה או כשאתן מערסלות אותו, ועם הזמן תראו איך הוא מגיב אליכן בחזרה.

ב- בקיעת שיניים

השיניים הראשונות – כל ההורים מחכים להן אבל בעת ובעונה אחת גם מפחדים מהסבל שהן יכולות לגרום לקטנים שלנו. חוץ מכאבי בטן, זה כנראה הדבר הקשה ביותר עבור הורה לראות – כיצד התינוק שלו מתוסכל, בוכה, לא מוצא מנוחה, מכניס את ידיו לפה שוב ושוב, מרייר ללא הפסק. השיניים האלה לא עושות לנו חיים קלים – אבל כדאי לזכור שלכאב הזה יש התחלה וסוף. כל שן חדשה מלווה בכמה ימים דרמטיים אבל כשהיא לבסוף יוצאת, מגיעה גם ההקלה. והיי, התינוק שלנו מתחיל ללעוס את האוכל שלו לבד, גם זו סיבה לחגיגה.

 ג – "גלים", עיסוי ייחודי לתינוק

. עיסוי מומלץ לתינוק כאשר הוא סובל מאי נוחות או גזים: מניחים כף יד שטוחה על בטן התינוק, לרוחב, ועושים "גלים" בכף היד, כך שכרית כף היד דוחפת את הבטן בעדינות קדימה, ואילו האצבעות מושכות בעדינות אחורה.

ד – דודות, סיפורי סבתא ומיתוסים מבלבלים

בכל רחבי העולם, נשים בהריון ואמהות חדשות מקבלות עצות  מכל הסובבים אותם:  משפחה, חברים והרופאים המטפלים. העצות כוללות גם את נושא התזונה, מה מומלץ להן לאכול ולשתות. לנשים הרות בסינגפור, ממליצים במסורת לאכול מרק דגים. בויטנאם מאמינים כי ביצי אווזים בזמן הריון יהפכו את תינוקם לחכמים יותר, וביפן אומרים כי אכילת מזון מתובל בזמן הריון יגרמו לכך שיוולד תינוק עם "פתיל קצר". בין אם מדובר בתרבות המזרח או במערב, יש הרבה עצות ומיתוסים סביב תזונתם של נשים הרות. המיתוס המוכר ביותר בקרב נשים בהריון הוא שנשים בהיריון אוכלות בשביל שניים. המציאות היא שנכון שבתקופת ההיריון לגוף שלך דרישות תזונתיות מוגברות, אחרי הכל את צריכה להזין את העובר המתפתח ברחמך תוך שאת לא מחסירה מעצמך כלום. את זקוקה לכמות גדולה יותר של סידן וברזל למשל, אבל עד הטרימסטר השני להריון אינך זקוקה לתוספת יומית של קלוריות. בטרימסטר השני תיזדקקי לתוספת של 300 קלוריות בלבד. כדאי לקבל אותן מארוחה קטנה בעלת ערך תזונתי איכותי ולא מכוס גלידה או עוגה (לדוגמה, גביע יוגורט טבעי 3% עם גרנולה ופרי יכול לספק את התוספת הזו). בטרימסטר השלישי עלייך להוסיף 500 קלוריות לעומת התפריט הרגיל שלך אותן תוכלי לקבל לדוגמה מ- 2 פרוסות לחם מדגנים מלאים עם חביתה וגבינה 5% לצד סלט עם כפית שמן זית. אז כן, את אוכלת גם בשביל העובר שלך אבל אין זה אומר שאת צריכה להכפיל את כמות האוכל שאכלת לפני ההיריון.

ה – הריון חורף

החורף הישראלי הוא ממש לא כמו החורף בפינלנד או בארה"ב , אך עדיין יכול להיות פה קר, גשום ולמרות שיש לא מעט נשים שאומרות שהגרוע מכל הוא הריון בחום הגדול של יולי-אוגוסט, יש שיגידו שגם הריון חורף מביא עימו שלל אתגרים.  החורף ידוע כתקופה שבה התיאבון מתגבר. זה בעיקר עקב הרצון שלנו לחמם את הגוף ואכילה מוגברת זו אחת הדרכים לעשות זאת. גם השהות המרובה יותר בבית, גורמת לנו להעביר את הזמן באכילה או נשנוש (לעיתים בלתי פוסק), לצד העובדה שתדירות התזוזה והפעלתנות יורדים. כשכל אלו חוברים לתקופת ההיריון, אז בהחלט יש פה פוטנציאל לעליה מיותרת במשקל, שתייצר תחושת כבדות וסרבול לא נעימה ומיותרת. גם מחלות החורף, שהן מאד לא סימפטיות בתקופת ההריון.

ו – וירוסים

אנחנו יודעים שמערכת החיסון של התינוק הרבה פחות אפקטיבית מזו של אדם בוגר ולכן אנחנו דואגים שהתינוק לא ידבק בוירוסים או חיידקים. ובכן האמת היא שמערכת החיסון של התינוק עדיין מתפתחת אך הוא לא חסר הגנה, הנוגדנים שהוא קיבל מהאם במהלך ההריון מספקים לו הגנה מסויימת בחודשים הראשונים לחיים.

בד בבד מערכת החיסון של התינוק מתפתחת ולומדת להתגונן מפני גורמי מחלות מבחוץ, לרבות מחלות החורף הנפוצות כגון שפעת ודלקת ריאות. היא עושה זאת על ידי יצור חלבונים שונים כגון נוגדנים, ותאי דם לבנים היכולים לתקוף את החיידקים. לכן החלבון הינו רכיב תזונתי חשוב בתזונת תינוקות וילדים מה גם שהוא מאוד משפיע על גדילתו הפיסית של התינוק. מחסור בחלבון עלול להוביל לתפקוד ירוד של מערכת חיסון ולפגיעה בגדילה ובהתפתחות התינוק. על כן חשוב מאוד לכלול בתפרטים של תינוקות מעל גיל חצי שנה מזונות המהווים מקור לחלבון בעל ערך ביולוגי גבוה, אלא מגיעים לרב ממזונות מהחי כגון בשר, עוף, דגים, ביצים, ומוצרי חלב אך גם מקטניות כגון עדשים, חומוס וסויה.

ז – זמן

למרות שהיריון ותינוק חדש הם דבר שיכול להלחיץ. רצוי תמיד לקחת כמה נשימות ולהבין שלכל דבר יש את הזמן שלו. גם אם התינוק לא התהפך בזמן שאחרים כן, אם השיניים לא צמחו או שעוד לא התחיל ללכת. לא להילחץ, כל אחד והזמן שלו.

ח – חיסוניות

אל תתנו לאנשים זרים להתקרב לתינוק, שהילדים האחרים לא ינשקו אותו, שישטפו ידייים לפני שהם נוגעים בו…". כל אלה עצות שאנחנו מקבלים מהרגע שנולד לנו התינוק הראשון, מיד עם היציאה מחדר הלידה, משפחה, קרובים ורחוקים, וכאשר החורף מגיע אנו חרדים יותר מתמיד למערכת החיסון של הקטנים שלנו. אך חשוב לזכור ש כ- 70% ממערכת החיסון, נמצאת במערכת העיכול, לכן, שמירה על בריאות מערכת העיכול תורמת לחיזוק ההגנה החיסונית הטבעית של תינוקות. רכיבים תזונתיים חשובים נוספים הקיימים בחלב אם ותומכים בהתפתחות מערכת החיסון של תינוקות הם הנוקלאוטידים. נוקלאוטידים הם אבני הבניין של המטען הגנטי בתא, ולכן מחקרים מצאו כי הוספת נוקלאוטידים למזון תינוקות שיפרה הן את בשלות מערכת החיסון של התינוקות והם את התגובה החיסונית שלהם לאחר מתן חיסוני ילדות שגרתיים. מספר מינרלים במיוחד אבץ, סלניום, נחושת, מנגן וברזל חיוניים לתפקוד והתפתחות מערכת החיסון. לכן ישנה המלצה כי המזון המוגש לתינוקות יהיה עשיר בברזל ובאבץ. על המזונות עשירים בברזל נמנים בשר הודו, בשר בקר, עוף ואבץ נמצא בכמות טובה בביצים, טחינה, וקטניות.  לויטמינים ואנטיאוקסידנטים כגון ויטמין A, C, ויטמין E, וויטמין D תפקיד חשוב ביותר בהתפתחות ותפקוד מערכת החיסון בילדות. ויטמינים D ו-E מסייעים בוויסות פעילות מערכת החיסון. מחקרים רבים כי מחסור בויטמינים מסוג זה עלול להוביל לעליה במקרי זיהום ומחלות חום בילדים.  לדוגמא, תוספת של ויטמין A לתינוקות במדינות מתפתחות השיגה ירידה של שכיחות מחלות זיהומיות, שלשול, מלריה וחצבת. גם בארץ, עד שנת 2007 הייתה המלצה לתת ויטמין A לתינוקות, אך הוחלט שאין צורך בתוספת כי ניתן לקבל כמות מספקת מהמזון. המקורות לוויטמין A  במזון הם חמאה, ביצים, וירקות ופירות המכילים בטא-קרוטן כגון פלפל אדום, דלעת, גזר, בטטה וכד'.

טרימסטר ראשון

הטרימסטר (השליש) הראשון (שבועות 0-12) הוא השליש המשמעותי ביותר בהתפתחות העובר, אך רוב הנשים לא מגלות שהן בהריון עד אמצעו! לכן רצוי היה להתכונן להריון מבעוד מועד ולהתחיל לעשות שינויים משמעותיים בסגנון החיים. כדאי לאמץ הרגלי תזונה נכונים, ליטול תוספי חומצה פולית, להפסיק שתיית אלכוהול וכמובן עישון סיגריות ולתרגל פעילות גופנית מתונה.
הטרימסטר הראשון הוא השליש עם הסימפטומים הרבים ביותר, משום שהגוף מכין את עצמו לשינויים העומדים לבוא. לא כל הנשים יחוו את הסימפטומים האלה, או שיחוו רק את חלקם, אך הם נחשבים נורמליים לחלוטין. השינויים נגרמים מהרמות הגבוהות של ההורמונים, אך ניתן למתן אותם באמצעות תזונה נכונה ושינה מספקת. סימפטומים אפשריים הם היעדר וסת, עייפות, בחילות, רעב, שינויים במצב הרוח, מתן שתן לעתים תכופות, עצירות, הופעת ורידים ברגליים, טחורים, התכווצויות שרירים וצרבת.

י – יכולות קוגניטיביות

מרגע לידתו עובר מוחו של התינוק שינויים יוצאי דופן. בשלב הראשון, מושגים בסיסיים לגבי העולם מצויים מחוץ ליכולת תפישתו אך עם הזמן הוא מגלה סקרנות גדולה יותר, ערנות לסביבתו ויכולות חדשות נפתחות בפניו. כהורים ביכולתנו לסייע לתינוקנו עם פיתוח היכולות הקוגניטיביות שלו. מומלץ לחשוף את התינוק למגוון מרקמים, רעשים, תמונות, טעמים ריחות  – אשר יעודדו את התנוסותו והתרשמותו מהעולם. קנו לו ספרים עם בדים המאפשרים לו לגעת בהם, עשו שימוש ברעשנים ביתיים שתכינו בעצמכם, צרו סביבה בטוחה בבית ואפשרו לו לנוע בה, הגישו לו אוכל במגוון מרקמים הקפידו על התנסות עקבית בטעמים חדשים, חשוב לשוחח עם התינוק כבר מגיל אפס, לשיר לו ותמיד זיכרו – תינוקות יעדיפו תקשורת אנושית על פני כל דבר אחר, משמע הפנים שלכם, הקול שלכם ומגע הגוף שלכם.

כ – כאבי גב

סובלת מכאבי גב? את לא לבד. רוב הנשים חוות חוסר נוחות בשלב הזה של ההיריון, תרגילים ויציבה נכונה יכולים לעזור. כשאנו חושבים על אישה בחודשי ההריון האחרונים שלה, אנחנו בדרך כלל לא חושבים על גבעול קליל וזקוף, אלא יותר על סבלית הנאנקת תחת כובד המשקל. העומס על הגוף מקשה עלינו לשמור על יציבה נכונה, כך שגם מי שמעולם לא סבלה מכאבי גב  – יתכן שתגלה אותם הפעם. אין מכך מנוס – שרירי הבטן נרפים ככל שהעובר גדל, וגם כתוצאה משינויים הורמונליים, ואילו השרירים שבדרך כלל תומכים בעמוד השדרה ומאפשרים יציבה נכונה. תופעה נפוצה נוספת בהריון היא היפרדות השרירים האורכיים ישרים של הבטן, עקב גמישות יתר של הרקמה המחברת בין השרירים ועקב משיכת הבטן קדימה. כל אלה יחד גורמים לנו ליציבה לקויה שגוררת כאבי גב. לכאבי גב אין פתרון פלא, לא בהריון ולא בזמנים אחרים. הדרך היחידה להתמודד איתם היא לעבוד על יציבה נכונה, ללכת ולעמוד בצורה טובה יותר – עד שהכאב פוחת בהדרגה, ולבסוף נעלם לחלוטין. את אלה אפשר להשיג על ידי הבנת הגוף ואימוץ כמה תרגילי התעמלות מתאימים – אבל לפני כן, כדאי לדעת את כל העובדות לעומקן.

ל – לקטוז (סוכר חלב)

רוב התינוקות ניזונים מתרכובת מזון לתינוקות על בסיס חלב פרה, המכילה לקטוז, ללא כל בעיות מיוחדות. אולם ישנם תינוקות העלולים לפתח בעיות בעיכול הלקטוז, שיבואו לידי ביטוי בצורות של שלשול, נפיחות, גזים וכאבי בטן. במקרה שכזה ניתן, לאחר התייעצות עם רופא ואבחון מקצועי, להעביר את התינוק לתרכובת מזון צמחית או תרכובת מזון לתינוקות חלבית ללא לקטוז.

מ – מערכת עיכול

כ-70% מהמערכת החיסונית של הפעוט נמצאת לאורך מערכת העיכול, לכן שמירה על בריאות מערכת העיכול תורמת להגנה החיסונית שלו. אצל פעוטות, חיזוק המערכת החיסונית חשובה עוד יותר, מאחר שבשנות החיים הראשונות היא נבנית ומבשילה בהדרגה. שימו לב שתזונת התינוק בשנים הראשונות תכיל פרה-ביוטיקה (סיבים תזונתיים) ופרוביוטיקה.

נ – נשנושים כאילו אין מחר

נכון שזה מפתה לשבת שעות מול הטלוויזיה ולנשנש כאילו אין מחר.  אך יש חלופות לכך. הנשנושים מאד עוזרים בתקופת הבחילות, אך החל מהשליש השני, עת הבחילות נרגעות, אפשר להסתפק ב-3 ארוחות מזינות ושתייה מרובה לאורך היום. במידה ואת מרגישה שאת לא יכולה לוותר על הנשנושים תשקלי לחתוך ירקות למקלות (את יכולה להכין לעצמך בבוקר בקופסה ולקחת לעבודה) ולהצטייד באגוזים למיניהם אשר הינם עשירים בברזל ושקדים שמקלים גם על הצרבות. היזהרו גם מנשנוש מרובה של פחמימות שעלול להגביר את הסיכוי לסוכרת בהריון.

ס – סכרת הריון

סוכרת הריונית – או רמת יתר של סוכר בזמן ההיריון – מתפתחת בדרך כלל בחצי השני של ההיריון ונעלמת בדרך כלל לאחר הלידה. אצל חלק מהנשים מתפתחת סוכרת הריונית כיוון שהגוף אינו מייצר די אינסולין לטיפול ברמת הגלוקוז, שעולה בהיריון עקב שינויים הורמונליים. הסיכון לפתח סוכרת היריון עולה עם הגיל. בדומה לנשים בעלות סוכרת מסוג 1 (נעורים) או 2 (מבוגרים), נשים הסובלות מסוכרת היריונית יכולות למנוע סיבוכים במהלך ההיריון והלידה על ידי איזון רמות הסוכר בגופן. עושים זאת על ידי שמירה קפדנית על רמות הסוכר בדם בעזרת דיאטה שהותאמה במיוחד על ידי דיאטנית. אישה בהיריון שגילו אצלה סוכרת היריון צריכה לנטר את רמת הסוכר בדם באופן קבוע ולהיות מטופלת במרפאה להיריון בסיכון גבוה. בנוסף, אם עד עכשיו לא הקפדת על התעמלות בזמן ההיריון – זה הזמן לאמץ איזו הליכה יומית או פעילות ספורטיבית אחרת שהומלצה לך על ידי הגורמים המטפלים. שמירה על דיאטה מאוזנת ודלת סוכר בשילוב עם פעילות גופנית – הן המפתח לשמירה על בריאותך ועל בריאות העובר. חשוב שרמות הסוכר בדם יהיו קרובות לנורמה ובדיקות דם תכופות, שניתן לעשות בבית, יסייעו בהבטחת המשך היריון בריא.

אם לא מאזנים את רמות הסוכר בדם יש סיכוי גבוה יותר ללדת עוברים גדולים (מעל 4 ק"ג), ללדת בניתוח קיסרי או בלידה מכשירנית.

ע – עצירות

פעמים רבות הורים בטוחים כי לתינוקם יש עצירות, אך לרוב, התינוק לא באמת סובל מעצירות וצריך לאפשר לו לקבוע זמנים משלו לתנועת המעיים. באופן כללי, הצואה הינה רכה ויוצאת בקלות, ולא כל תנועת מעיים בלתי סדירה משמעה עצירות.

פ – פליטות

תינוקות רבים פולטים מעט לאחר ההאכלה בשנה הראשונה לחיים. פליטה הנה עליה של תוכן הקיבה חזרה לושט. תופעה זו הנה נורמלית אצל תינוקות היונקים חלב אם, ואצל אלה הניזונים מתרכובת מזון לתינוקות (תמ"ל). יש להניח כי הדבר נובע מכך שמערכת העיכול שלהם נמצאת עדיין בשלבי התפתחות. ברוב המקרים הדעה הרווחת היא שפליטה נגרמת עקב האכלת יתר הגורמת להרפיה זמנית של השריר שמחבר את הושט לקיבה, המכונה סוגר הוושט התחתון. דבר זה מאפשר לתכולת הקיבה לסגת חזרה לושט וממנו  לפה. רוב התינוקות מפסיקים לפלוט עד הזמן בו הם מתחילים לשבת (כאשר כוח המשיכה עוזר להם לשמור על האוכל במקומו). לעתים, המצב ממשיך עד שהתינוק מתחיל ללכת, או אפילו מעבר לכך.

צ – צרבות בהיריון

צרבות זה אחת התופעות הפחות נעימות של ההריון, שנובעות מלחץ שנוצר על הקיבה וגורם לכך שהאוכל יעלה מהקיבה לכיוון הושט ואף אל חלל הפה. אחת הסיבות שתופעת הצרבות כ"כ שכיחה בהריון היא כתוצאה מכך שהתינוק יוצר לחץ על הסרעפת של האם, זאת לצד תחושת כבדות בקיבה שנובעת מעליה במשקל. הצרבת גורמת לתחושה של קושי בנשימה והרגשה של "שרפה" באזור הבטן העליונה והושת שמתפשטת גם לחזה. בנוסף, נשים בהריון יתלוננו לרוב שתחושת הצרבת גורמת להן רצון להקיא ויוצרת בחלל הפה טעם לא נעים של חומציות.  לצרבות יש נטייה להופיע יותר בשעות הערב ובמהלך הלילה, ויכולות מאד להקשות על האם דווקא בשעות בהן היא מנסה לנוח ולצבור כוחות אחרי יום של מאמץ. הצרבות מאפיינות את השליש השני ויכולות גם להימשך עד סוף ההיריון, ובעצם מתרבות ככל שהעובר גדל.  וודאי ירגיע אותך לדעת שמדובר בתופעה טבעית, במהלך ההיריון מופרשים הורמונים שגורמים להרפיית שרירי מערכת העיכול, לרבות השריר שבין הושט לקיבה, וכשזה רפוי עלולה לעלות מזון חומצי מהקיבה לכיוון הושט ולגרום לצרבות.

ק – קוליק

כאשר יש סימנים של כאבי בטן עוויתיים חוזרים ונשנים, חוסר נוחות ובבכי ממושך, מכונה התופעה "קוליק". תופעת הבכי הממושך אצל תינוקות היא כמעט אוניברסאלית. ההבדל בין תינוקות המוגדרים כסובלים מהתופעה לכאלה שאינם לוקים בה הוא בעוצמת הבכי ובמשכו. כל תינוק הבוכה מעל שעתיים – שלוש ברציפות ואשר לא ניתן להרגיע אותו, ייתכן שסובל מהתופעה. אם רופא ילדים שולל בעיה אחרת הגורמת לתופעה, כנראה שזו האבחנה. תינוקות מתחילים לסבול מקוליק סביב גיל שבועיים – שלושה, ושיא ההופעה חל בגיל 6 שבועות. התופעה נעלמת כליל עד גיל 4 חודשים. הבכי מתחיל בדרך כלל בשעות הצהריים-ערב. לעתים מלווה הבכי בהאדמה של הפנים והעור ובגזים.

ר – רפלוקס

זוהי תופעה הדומה לפליטות, אך יכולה להתפתח לכדי הפרעה כאשר תוכן הקיבה החומצי גורם לגירוי של מערכת העיכול העליונה, דבר זה יכול לגרום לחוסר נוחות ניכר של התינוק, במיוחד בעקבות אכילה, להקאות, האטה בקצב העליה במשקל ואף לבעיות נשימה. במקרים אלו יש להתייעץ עם הרופא ולקבל טיפול מתאים.

ש – שלשול

זוהי תופעה שכחיה בקרב תינוקות, תינוק סובל משלשול כשלוש פעמים בממוצע במהלך השנה הראשונה לחייו. שלשול אצל תינוקות נגרם מסיבות שונות. סימנים לשלשול הם יציאות תכופות, מימיות – לרוב תוך שינוי צבע וריח. במהלך השלשול תינוקות מאבדים מגופם נוזלים ומינרלים חשובים (הנקראים אלקטרוליטים). יש להיות מאד ערניים למצב בו השלשול חריף ויש איבוד רב של נוזלים, אשר עלול להוביל להתייבשות, במקרים אלו יש לפנות בהקדם לרופא על מנת להשיב לגוף את הנוזלים שאבדו.

 

ת – תזונת התינוק שלנו

אי אפשר לסיים את המילון ללא התייחסות לנושא שמעסיק את כולנו, תזונת התינוק שלנו. לקראת סוף השנה הראשונה לחיי התינוק רצוי להגביר בהדרגה את המעבר למאכלים מוצקים יותר ("אוכל אצבעות"), מזון בגודל ובמרקם הניתן לתפיסה באצבעות הפעוט, כמו חתיכות של ירקות ופירות מבושלים רכים, פירות רכים בשלים כמו בננה ואבוקדו, בשר ועוף מבושלים, קוביות גבינה ומזונות מתפריט המשפחה הנאכלים יחד עם כל בני המשפחה. שכן, בגיל זה מוכן התינוק ללעוס והוא זקוק למרקם גס יותר במזונותיו. בתקופה זו, רוב התינוקות מוכנים מבחינה התפתחותית לאכול לבד ויש לעודדם לעשות זאת. התנהגויות אכילה חשובות בתקופה זו כוללות נטילת מזון מתוך כף, לעיסה, האכלה עצמית באצבעות או כף ושתייה עצמאית מכוס. החל מגיל שנה מומלץ שהתינוק יאכל מגוון מזונות מכל קבוצות המזון.

 

אמהותהריוןלידהתינוקות