התמונה של האמא בת ה-19 שמרגשת אימהות בכל העולם

כל ילד יודע שנדרשים תשעה ירחי לידה עד לרגע בו תינוק מגיח לעולם, אבל רק אימהות יודעות שגם אחרי הלידה מחכה תהליך ארוך, לעיתים אף יותר מתשעה חודשים ולעיתים אף של שנים, עד שאת חוזרת לעצמך. ומה זה חוזרת לעצמך? הרי יש דברים שאחרי לידה לעולם לא יחזרו למקומם או לצורתם הקודמת – כמובן בחיים עצמם, אבל הפעם אנחנו מתכוונות ספציפית לגוף שלך.

להמון אימהות לוקח הרבה מאוד זמן ללמוד ולאהוב את הגוף שלהן מחדש, את הגוף השונה איתו הן יוצאות מחדר הלידה – אבל היום, בעידן הרשתות החברתיות, יש יותר ויותר אימהות שמראות לנו איך הן עושות את זה ומלמדות אותנו דבר או שניים על אהבה וקבלה עצמית.

אמילי האולסטון, אמא בת 19 מטלפורד שבאנגליה, ילדה את התאומים שלה בנובמבר 2017, ונמצאת בעיצומו של תהליך כזה בדיוק. האמא הצעירה פרסמה תמונה חשופה ומרגשת שלה עם שני בניה, והסבירה את התהליך שגרם לה לפרסם אותה בעמוד האינסטגרם שלה.

 

 

 

"אוקיי, זה פוסט מאוד אישי", פתחה וכתבה, " אני 4 חודשים אחרי הלידה עכשיו, ומתחילה לקבל את מה שהגוף שלי הפך להיות. הכלתי שני תינוקות יפהפיים במשך 36 שבועות והנקתי אותם במשך 5 שבועות".

"ההריון שלי לא היה בדיוק תהליך קל", היא מספרת. "הבנים האלו רצו לצאת מוקדם ואני אושפזתי מספר פעמים בגלל התייבשות וצירים מוקדמים. הגוף שלנו עובר הרבה, הרבה שינויים, והגוף שלנו עומד בהמון, ואני כל כך גאה בעצמי שנשאתי שני ילדים כאלה יפים וסיפקתי להם מזון, חום והכי חשוב את כל האהבה שמעולם לא חשבתי שתהיה בי".

האולסטון עברה לידה בניתוח קיסרי, וכמו נשים רבות, הצלקת שנשארה לאחריו דרשה ממנה התמודדות שלמה בפני עצמה. "הצלקת שתהיה לי לכל שאר החיים היא מחיר קטנטן בעבור חיים שלמים של זכרונות יפים עם המשפחה שלי".

"סימני המתיחה שלך לא מגדירים אותך", היא מדגישה בהמשך. "הצלקת שלך לא מגדירה אותך, השומן שלך לא מגדיר אותך. את אדירה, את אמא ואת האור בעיניים של התינוקות שלך".

"רציתי לחלוק את זה כדי להראות את המציאות של הגוף שלנו, ושזה בסדר לא להיות מושלמת, כי בעיניים שלהם זה בדיוק מה שאת".

 

התמונה הספיקה להכות גלים ולרגש אימהות רבות מאז פרסומה. האולסטון התראיינה למגזין האפינגטון פוסט בעקבותיה, וסיפרה קצת יותר על מה שעברה בדרך לפרסום התמונה הזו, על תהליך הקבלה של הגוף שלה מחדש.

"זה תפס אותי במקום לא טוב, ירדתי על עצמי בגלל זה, אז רציתי לשחרר תמונה שמתמודדת עם המציאות של לשאת תינוקות, ואיזה מסע אדיר אנחנו עוברות", אמרה בראיון. "רציתי להפציר בנשים לא להרגיש את הצורך לחזור אחורה ולקבל את עצמן כפי שהן – צלקות, סימני מתיחה והכל. רציתי לתת לנשים את הביטחון שיש לי, ולהראות להן שהן מושלמות, ראויות ויפהפיות".

"הייתי צריכה לראות את זה היום, כדי להיזכר שיש לי תינוק יפהפה שאוהב אותי לא משנה איך הגוף שלי נראה. תודה שהיה לך האומץ לפרסם את זה", הגיבה אמא אחרת בפוסט של האולסטון. ונראה שבדיוק בשביל תגובות כאלו, הפוסט האמיץ שלה היה שווה את זה.

 

אינסטגרםניתוח קיסרינשים אחרי לידהסימני מתיחה