קפטן נבחרת אנגליה הכעיס יולדות בכל העולם

מזל טוב! לפני מספר ימים, חלוץ טוטנהאם וקפטן נבחרת אנגליה, הארי קיין ובת זוגו קייט גודלנד, הפכו להורים לתינוקת ויויאן ג'יין. האב המאושר שהתרגש מהמעמד וצייץ בטוויטר: "כל כך גאה בקייט שלי על שעברה לידת מים פשוט מדהימה בלי משככי כאבים בכלל".

הציוץ התמים הזה עורר סערה באנגליה. האב הגאה שסביר להניח רק רצה לשבח את זוגתו, לא שם לב שעל הדרך הוא פוגע בנשים אחרות באמצעות רמיזה על כך שנשים שיולדות בלי אפידורל צריכות להיות גאות יותר בעצמן מכאלו שהשתמשו במשככי כאבים.

הדיון שהתפתח בממלכה הבריטית, נתן השראה למילי היל, מייסדת התנועה ללידה בריאה וחיובית, לעודד נשים לשתף ברשתות החברתיות את סיפורי הלידה שלהן ובכך להבהיר שכל אישה חווה את תהליך הלידה באופן שונה ושלכולן מגיע להיות גאות בעצמן. במהירות הבזק הוצפה הרשת הוצפה בסיפורי לידה מגוונים ומרגשים תחת ההאשטאג SOPROUD# (כל כך גאה). נשים שיתפו חוויות מתהליך הלידה שחוו, בטוויטר, באינסטגרם ובפייסבוק וחשפו פרטים רבים מהסיטואציה האינטימית.

"אני כל כך גאה שהייתי מסוגלת  ללדת לידת עכוז בבית הודות לתמיכתן של מיילדות מיומנות ונהדרות", שיתפה אחת. אמא אחרת כתבה: "אני אמא לשלושה ילדים ואני גם כל כך גאה! 3 סיפורי לידה שונים. היפנובירת'ינג (שיטה להכנה ללידה שעובדת על נשימות והרפיה) עזר לי בכל 3 הלידות. המיילדת ובן זוגי היו שילוב נהדר והיוו תמיכה רגשית לכל אורך הלידה".
גם מיילדות הצטרפו להאשטאג וסיפרו כמה הן גאות באימהות שפגשו במהלך הקריירה שלהן: "כמיילדת אני כל כך גאה בכל אישה שפגשתי לאורך הדרך, לא משנה איך היא ילדה, וכל כך גאה בקולגות שלי על עבודתן. כל כך גאה לעזור לנשים להיות אימהות בכבוד ובאושר". כתבה אחת מהן בטוויטר.

בעקבות הסערה שיצר הציוץ שלו, פרסם קפטן נבחרת אנגליה ציוץ נוסף בו ביקש להבהיר שהוא לא התכוון לרמוז שנשים שיולדות ללא אפידורל טובות יותר או ראויות ליותר שבחים מאלו שכן נוטלות משככי כאבים: "בואו נבהיר דבר אחד, כל אישה יכולה ללדת איך שתרצה", כתב, "אני גאה בארוסתי שעשתה זאת בדרך בה היא בחרה. שנינו למדנו המון מהתהליך".

אימהותכדורגללידהרשתות חברתיות