סופרוומן: רופאה יילדה תינוק שהיה במצוקה ואז התפנתה ללדת בעצמה

הסיפור הבא נשמע כמו פרק הזוי מתוך האנטומיה של גריי: ד"ר אמנדה הס, רופאה מיילדת מקנטקי ארה"ב, הגיעה לבית החולים בו עבדה כדי ללדת את בתה השנייה. הס שכבר החליפה לחלוק יולדות, שכבה במיטתה וציפתה שמרדים יגיע לחדרה כדי לתת לה אפידורל, אולם לפתע שמעה צרחות מהחדר הסמוך וראתה אחיות רצות במסדרון. היא עשתה מיד כל מה שצפוי מרופאה בכירה (ופחות מאישה בחודש תשיעי שכורעת ללדת), והלכה לבדוק האם הצוות הרפואי זקוק לעזרתה. "שמתי מעליי חלוק שיכסה את החלק האחורי שלי, נעלתי נעליי חדר ניתוח מעל הכפכפים שלי ומיהרתי לחדר השני", סיפרה הרופאה.

הצרחות הגיעו מחדרה של ליאה הולידיי- ג'ונסון, שהגיעה לבית החולים כדי ללדת את בנה הרביעי. ג'ונסון הגיעה עם פתיחה של סנטימטר אחד אולם תוך שעה הלידה התפתחה, והצירים הפכו תכופים יותר ויותר. האחיות שחיכו שרופא יגיע, ביקשו מהיולדת לנסות "להתאפק" ולא ללחוץ אבל המצב הפך לקריטי מכיוון שחבל הטבור נכרך סביב לצווארו של העובר שלה. הדופק של התינוק צנח במהירות והרופא הכונן היה באותו הרגע מחוץ לבניין. הוא בדיוק סיים ליילד אישה אחרת בחדר המיון והאחיות, שלא ציפו שהלידה של ג'ונסון תתפתח בקצב כזה מהיר, אמרו לו שהוא יכול לצאת מכיוון שלא צפויות לידות בזמן הקרוב.

למזלה של ג'ונסון, האישה ששכבה כמה חדרים ליד, הייתה כאמור ד"ר הס, חלק מהצוות הרפואי בבית החולים ומיילדת בכירה עם המון ניסיון. "אמרתי לצוות, אני לא בכוננות ואני עם חלוק יולדות אבל חייבים ליילד את התינוק הזה", סיפרה הרופאה. הס הנחתה את צוות האחיות ופנתה ליילד את התינוק של ג'ונסון. היא לא עזבה עד שווידאה שהתינוק והיולדת יצאו מכלל סכנה. דקות ספורות אחרי שהגיח התינוק לאוויר העולם, הגיע הרופא הכונן והחליף את ד"ר הס שהתפנתה ללדת בעצמה. ג'ונסון סיפרה שהס הייתה מקצועית לגמרי ושלא היה לה מושג שהרופאה כורעת ללדת בעצמה: "היא הייתה לגמרי במוד של רופאה, מאוחר יותר בעלי סיפר לי שהוא הבחין שמשהו לא תקין כששם לב שהיא היא לובשת חלוק יולדות, אבל אני לא שמתי לב כי הייתי שקועה לגמרי בלידה".

ליאה הוליידי- ג'ונסון. מתוך פייסבוק

התינוקת של ד"ר הס נולדה לא הרבה אחרי הדרמה שהתחוללה בבית החולים, שעה אחרי שהתינוק של ג'ונסון הגיח לעולם התחזקו הצירים של הרופאה ו-11 שעות מאוחר יותר היא ילדה את אלן ג'ויס, תינוקת קטנה ומקסימה בעצמה. הס התלוצצה ואמרה שידעה שתצא לחופשת לידה מאוחרת, אך לא שיערה שהיא תמשיך "לעבוד" באותו יום בו היא תלד בעצמה. אין ספק שהסיפור מוכיח שיש אימהות נותנות את המקסימום במקום העבודה, שיהיה במזל.

ארה"בבריאותהריון ולידהמשפחה