מייגן מרקל בהיריון? אז זה בדיוק הזמן לעזוב אותה בשקט

נראה שמה שבית המלוכה לא יעשה, הוא לעולם לא יוכל להתחרות ביכולת של שחקנית אמריקאית לגנוב את ההצגה. רק לפני כמה ימים, במהלך החתונה של הדודנית יוג'יני, הצליחה מייגן מרקל למשוך את תשומת לב ההומונים במעיל כחול וחסר צורה ופרופורציה. למעשה, היה מדובר בבגד כל כך משמים ולא אופייני, עד שהוא מיד הצית שמועות על הריון (לא שזה קשה. כמעט כל דבר שמייגן עשתה מאז החתונה הצית שמועות על הריון). והנה כעת, בזמן שהזוג הטרי עוד לא הספיק אפילו לשלוח הודעות תודה לאורחים על הצ'קים, משפחת המלוכה יצאה בהודעה רשמית בדבר ההיריון המצופה. וזהו, מיד כל הכותרות על העוגה הענקית של יוג'יני (כן, גדולה יותר מעוגת הלימון של מייגן), נדחקו לתחתית העמוד, העובדה שרובין ווילאמס רקד על השולחן באפטר פארטי כבר לא מעניינת אף אחד, וכולם חזרו לעסוק בזוג שאליו אנחנו אובססיביים מאז מרץ האחרון.

כמתבקש, עמוד האיסטגרם של בית המלוכה יצא בהודעה הרשמית: "הוד מעלתם הדוכס והדוכסית מסאסקס נרגשים להודיע שהם מצפים לילד, שיוולד באביב 2019. הוד מעלתם מעריכים את כל התמיכה שקיבלו ברחבי העולם מאז חתונתם במאי האחרון והם מאושרים לחלוק את הבשורה המשמחת עם הציבור".

אמנם שני בני הזוג כבר סיפרו בעבר על הרצון להביא ילדים, אבל סביר להניח שכמעט שאף אישה שהיתה או נמצאת בהריון לא יכולה להאמין למודעה הזו. לפחות לא לחלק האחרון שבה.

בדיוק בזמן שבו מציינים את חודש הלידות השקטות, מייגן ככל הנראה נאלצת לספר לכל העולם שברחמה מתפתח ילד. מסע אישי, אינטימי ובעיקר רגיש ושברירי, הולך עכשיו להיות חשוף בפני עיניהן הבוחנות של מיליוני סקרנים מכל רחבי העולם, שיבדקו כל התרחבות של הבטן, כל עליה של קילוגרם ויהמרו על מין הילוד.

אולי תקופת ההיריון של מייגן תהיה נהדרת ומייגן תתהלך עם עור קורן ורעמת שיער שופעת וזוהרת, ואולי היא תסבול מבחילות, הקאות, טחורים, דליות, צרבות ונדודי שינה. כך או כך, וממש כמו גיסתה קייט מידלטון – שסובלת קבוע מהקאות יתר שמביאות להתייבשות – היא תאלץ ללבוש חיוך לבבי ובגדי מעצבים (או לפחות רשתות מוכרות) ולהראות לעולם שהכל אצלה מושלם והפי הפי ג'וי ג'וי.

אבל לא רק בתקופת ההיריון עצמה עסקינן, אלא גם בסופו ובתוצאותיו: אולי ההיריון יעבור בצורה משעממת לחלוטין ומתישהו באביב נזכה לראות תינוק חדש שמסתובב על מדשאות מטופחות, אבל גם יש סיכוי – לא על מרקל ולא על אף אחת – שמשהו ישתבש במהלך הדרך. ואז, כמו נשים מפורסמות שעברו זאת בפומבי, בהן אסתי גינזבורג, ליהי גרינר וסלין דיון, גם היא תאלץ להתמודד עם האובדן הפרטי שלה בפומבי.

אמנם במקרה שלה, היא ידעה היטב לאן היא נכנסת וחלק מה"עבודה" שלה היא להיות דמות ייצוגית, אבל כמו שראינו במקרה של מי שהיתה יכולה להיות חמותה הקרובה, הנסיכה דיאנה המנוחה, צריך להיות גבול ברור – גם אם הוא לא כתוב – שמבהיר עד כמה אנחנו יכולים לחדור לפרטיות, במיוחד בנושאים רגישים כמו אלה.

אז דווקא עכשיו, למרות כל הפיתויים, אולי זה הזמן להניח למייגן לחיות קצת מתחת לרדר, לפחות עד כמה שמעמדה מאפשר. זהו, כמו כל הדודות הפולניות הטובות, קיבלנו את מבוקשנו, ועכשיו אנחנו יכולות לתת לה להשלים את מסע ההיריון עם כמה שפחות לחצים. לאפשר לה להתמודד עם ההתרגשויות, השינויים שהגוף עובר וכן, גם עם החרדות, בסביבה כמה שיותר תומכת. ולהוכיח שאנחנו יודעות להביע סולידריות נשית לא רק כשצריך לפרגן לסיפור סינדרלה, אלא גם, ובעיקר, כשצריך לשתוק ולתת ספייס.

הריוןחתונת הארי ומייגןמייגן מרקלקייט מידלטון