מייגן מרקל, הנה כל חוקי המלוכה שאת חייבת לדעת לפני הלידה

אז אחרי שנרגענו מההתרגשות בדבר ההיריון של מייגן מרקל, אפשר סוף סוף להתחיל לדבר על מה שמצפה להריונית בחודשים שעד ללידה – כי הרי לא באמת חשבתם שהיא תוכל להעביר את הזמן בשכיבה על הצד תוך אכילת שקדים ובהייה בפרקי "האישה הטובה".

ממש כמו לקראת החתונה המלכותית, מייגן והארי נאלצים בימים אלו ללמוד את החוקים המאוד ברורים שעל פיהם נסיכות ונסיכים מבית המלוכה הבריטי אמורים לפעול בחודשי ההיריון ובתקופה שתגיע לאחר הלידה – בדיוק כפי שעשו נשות המלוכה לפניה, כולל כמובן גיסתה קייט מידלטון.

אמנם מרקל נכנסה לארמון בסערה ומיד תויגה כמי שהולכת לחולל לא מעט שינויים ולהסיר את האבק מעל החוקים המיושנים, אך בינתיים נראה שהיא דווקא נהנית ליישר קו עם הכללים שהנחתה המלכה האם. בהתאם לכך נראה שזה מה שצפוי לנו בחודשים הקרובים, אלא אם מרקל בכל זאת תחליט להפתיע ולשבור את החוקים:

בלי מסיבת "בייבי שאוור"

הארי ומייגן הם אולי ההורים המצפים הכי מפורסמים בעולם, אבל הם יאלצו לפסוח על טרנד מסיבות בייבי שאוור עמוסות סלבס וקאפקייקס בצורת הלו קיטי. מסיבות כאלו, דוגמת אלו שנוהגות לעשות בנות הקרדשיאן או כריסי טיגן, נחשבות ל"לא הולמות" את המעמד, מה גם שלמשפחת המלוכה, ממש כמו ראשי הממשלה שלנו, אסור לקבל מתנות, וסביר שאם הם יקבלו הם ינהגו על פי החוק ויחזירו את המתנות בנימוס.

הגבלה על נסיעות לחו"ל

אמנם ברגעים אלו ממש הזוג נמצא באוסטרליה, אבל ככל הנראה זה יהיה הטיול האחרון של מייגן בזמן הקרוב. כמו שכולנו יודעות, מהשליש האחרון של ההיריון יש להימנע מטיסות, וכשמדובר בהיריון כל כך רגיש ובעל חשיבות עולמית, נוהגים לנקוט במשנה זהירות ולצמצם את הנסיעות למינימום ההכרחי. מה גם שלוחות הזמנים הלחוצים בנסיעות רשמיות כמו אלו של משפחת המלוכה, לא ממש מתאימים לאישה בהיריון.

כמובן שהכלל הזה התאים להיריוניות הבריטיות כמו גומי מתרחב במכנסי ג'ינס, אבל במקרה של מרקל – שמרבית משפחתה גרה בקנדה ובארצות הברית – הוא עלול להקשות. עם זאת, בהתחשב בבני המשפחה המפוקפקים של מרקל, וברצון שלה לשמור מרחק מהם, אולי זה דווקא יפעל לטובתה.

בלי לחשוף את מין הילוד

ממש כמו שראינו בשלושת הלידות של קייט, בני המלוכה לא חושפים את מין הילוד עד לאחר הלידה. כנראה שגם להם איפשהו יש דודה מרוקאית שמפחידה אותם מעין רעה. על פי השמועות, קייט והארי העדיפו שלא להסתבך וויתרו בעצמם על הידיעה איזה מין קייט נושאת ברחמה. אבל בין אם מרקל תבחר שלא לדעת, ובין אם היא לא תצליח להתאפק, כל מי שמסביבה יהיה מחויב לסווג את הנושא כסודי ביותר. הצד החיובי שבעניין: היא לא תמצא את עצמה מוקפת בדובים ורודים/כחולים.

בחירת הצוות הרפואי

לאורך כל שלושת ההריונות של קייט, היא היתה מוקפת בצוות שלם של אנשי מקצוע שהיו נכונים לטפל בכל בעיה ועניין, בכל רגע נתון. על פי ה- Mirror הצוות כולל שני רופאים מיילדים, שתי מיילדות, שלושה מרדימים, ארבעה אנשי צוות כירורגי, שני אנשי טיפול מיוחד, ארבעה רופאי ילדים, טכנאי מעבדה לבדיקות דם ושלושה או ארבעה מנהלים. מייגן צפויה לקבל את אותו היחס ותשומת הלב, מאחר והיא אמורה להוליד את הצאצא המלכותי הבא.

בחירת מיקום הלידה

באופן מסורתי, נשות המלוכה נהגו ללדת בביתן וכך גם נהגה המלכה אליזבת, שילדה את כל ארבעת ילדיה בארמון בקינגהאם. אך אז באה דיאנה ודרשה ללדת בבית החולים, כאחת העם. טוב, לא ממש כאחת העם, אלא באגף לינדו הפרטי והמפנק של בית החולים סנט מרי שבלונדון, שמחלקת היולדות שבו נחשבת למפוארת ביותר בכל הממלכה.
המחלקה עצמה מלאה בחפצי אמנות, "סוויטות" הלידה הן גדולות ומפנקות וליולדות יש שף פרטי, שמכין להן בדיוק את מה שהן רוצות (סושי?). יום בחדר סטנדרטי יעלה 29,166 שקלים וכל לילה נוסף יעלה 5,808 שקלים. אם מדובר בלידה קיסרית המחיר יעלה ל-36,754 שקלים. כמובן שהסוויטות יעלו אפילו יותר. לאור כל אלו, אין פלא שקייט מידלטון בחרה ללכת בעקבות חמותה המנוחה וללדת דווקא שם, וסביר להניח שזו גם תהיה הבחירה של מייגן.

להכריז בפומבי על הלידה

אמנם סביר להניח שאתרי הרכילות כבר ידאגו לעדכן אותנו ברגע שבו מייגן תגיע לבית החולים עם תחילת הצירים, אך ההכרזה הרשמית על הלידה עדיין תהיה חייבת להיעשות באופן בסדר שקבוע מראש: הראשונה לדעת שהלידה הסתיימה תהיה הסבתא רבתא, הלא היא המלכה אליזבת. אחר כך ההורים המאושרים יהיו רשאים לספר לחברי משפחה לבחירתם, ורק אחר כך תצא הודעה רשמית מארמון בקינגהאם. יש לצפות שגם בלידה זו קודם תופץ הודעה ברשתות החברתיות ורק אז יוציאו לחצר הארמון מעמד מזהב שעליו אגרת כתובה בכתב יד המבשרת על הלידה, ממש כפי שנוהגים לעשות כבר מאות שנים.

יציאה לחופשת לידה

מיד לאחר הלידה, הנסיך הארי יקבל הזדמנות לקחת חופשת לידה ללא תשלום מכל המחויבויות המלכותיות שלו, כדי לבלות זמן עם התינוק/ת החדש/ה ולעזור ליולדת להתאושש. כמובן שמייגן תזכה לחופשת לידה ארוכה יותר, אך עדיין לא ברור כמה זמן היא תמשך. קייט מידלטון, למשל, זכתה בשישה חודשי חסד עד שהיא חזרה למלא את חובותיה, ממש לפני כשבועיים.

 

 

היריון ולידההנסיך הארימייגן מרקלקייט מידלטון