הילרי דאף שתתה את השליה שלה ורצה לספר על החוויה

ב-25 באוקטובר ילדה הילרי דאף את בתה בנקס ויולט – אחות לבנה בן ה-6 של הילרי מנישואיה הקודמים, וילדה ראשונה משותפת עם בן זוגה הנוכחי, המוזיקאי מתיו קומה. במקום לקחת קצת זמן מתחת לראדר כדי להתרגל לסטטוס החדש של אמא לשניים, ולנוח אחרי לידת מים טבעית, דאף החליטה דווקא לשתף את העולם במה שעבר עליה מאז הלידה, ובעיקר – במה שהיא אכלה.

דאף העלתה פודקאסט לערוץ המיועד להורים שבדרך ולהורים טריים, Informed Pregnancy, שבו היא סיפרה על חוויות מהלידה, ובין השאר גם שיתפה בשייק המיוחד אותו היא שתתה לאחר מכן, שבין מרכיביו גם השליה שיצאה מגופה מיד לאחר הלידה.

השחקנית בת ה-31 סיפרה שהיא שילבה את השליה שלה עם "המון פירות יער והרבה מיץ פירות" ולדבריה המיקס היה "השייק הכי טעים שאי פעם שתיתי. לא נהניתי כל כך משייק מאז שהייתי בת עשר".

הילרי הודתה שבהתחלה הרעיון לאכול את השליה של עצמה עורר בה קצת חלחלה, אבל לאחר שבחנה את היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שיש בכך, היא החליטה לנסות. בהמשך היא גם חשפה כי היא הקפיאה את שאר השליה שלה בתוך קוביות קרח, כדי שהיא יכולה להמשיך ליהנות משייק-שליה נוספים בעתיד.

לדברי CNN, אלו התומכים באכילת שליה טוענים כי זה יכול לעזור למנוע דיכאון לאחר לידה, לעזור לגוף להתאושש מטראומת ההיריון והלידה ולמלא בחזרה את החסרים, להגדיל את אספקת חלב האם, ואפילו לשפר את עוצמת החיבור אל היילוד. עם זאת, אין הרבה ראיות ליתרונות הללו – חוקרים מאוניברסיטת נורת'ווסטרן לא מצאו הוכחה מדעית לכך שלשליה יש סגולות רפואיות ושלאכילתה יש השפעה כלשהי על גוף האדם. למעשה המרכז האמריקאי לבקרת ומניעת מחלות אפילו ממליץ להימנע מאכילת או שתיית השליה, בגלל הסיכון לחשיפה לחיידקים כמו סלמונלה.

כריסטי טיגן. שליה כנוגד דיכאון

למרות האזהרות, אכילת השליה הולכת והופכת לטרנד פופולרי, וכמו כל טרנד בריאותי בעל ניחוח אקזוטי, יותר ויותר סלבריטאיות מאמצות אותו. קתרין הייגל, ג'נוארי ג'ונס, אלישה סילברסטון ומים ביאליק הן רק חלק מאלו ששתו ורצו לספר. בין אלו שהודו בשנים האחרונות שהן אכלו את השליה שלהן נמצאות גם קים קרדשיאן, שסיפרה שלאחר הלידה השנייה שלה היא שלחה את השליה למכון שמייבש אותן ומכין מהן קפסולות לבליעה. "בכל פעם שאני לוקחת כדור, אני מרגישה פרץ של אנרגיה ואני מרגישה חיונית ובריאה. אני בהחלט ממליצה על זה לכל אחת ששוקלת את זה!", שיתפה קים את דעתה הלא מקצועית. גם כריסי טיגן סיפרה על נפלאות השליה, אותה אכלה לאחר הלידה השנייה, וסיפרה שאולי זה מה שמנע ממנה להיכנס שוב פעם לדיכאון שלאחר הלידה, ואילו קורטני קרדשיאן סיפרה בהתלהבות: "אני אהיה עצובה כאשר גלולות השליה שלי יגמרו…הן משנות חיים!". 

 

דיכאון לאחר לידההנקההריון ולידהשליה