"אני לעולם לא אשנא את הגוף שלי שוב": הדברים הכי יפים שקירה נייטלי אמרה על אמהות

השחקנית קירה נייטלי ילדה את בתה אדי לה ולבן זוגה המוזיקאי ג'יימס רייטון בשנת 2015, ומאז היא מרבה לדבר בראיונות על חווית ההורות, על רגעי השיא וכמובן גם על רגעי השפל – שכמובן הם הכי מעניינים.

נייטלי, שחגגה שלשום יום הולדת 34, הפכה בשנים האחרונות למובילת דעת קהל בכל הנוגע ל"חיים האמיתיים", ולמרות חזותה המושלמת, היא מאפשרת הצצה לחיים הפרטיים שלה ושל משפחתה, הרחוקים ממושלמים. נאחל לה מזל-טוב וניזכר בכמה מהציטוטים הכי טובים של על הורות.

על החלומות של בתה אדי

"היא רצתה להיות רופאת שיניים והיייתי מאוד מאושרת מזה. חשבתי לעצמי 'הנה, היא יודעת שזו קריירה יציבה…' אבל זה היה בגלל פרק של 'פפה החזיר'. היה פרק על רופא שיניים ולכן היא רצתה להיות רופאת שיניים. עכשיו היא רוצה להיות אריה, ולדעתי זו בחירת קריירה קצת יותר בעייתית. אבל היא שואגת טוב מאוד! בכל מקרה אני עומדת לתמוך בה בכל מה שהיא רוצה לעשות."

על האתגר באימהות

"אני לא חושבת שאנחנו נותנים לנשים מספיק קרדיט על המרתון הגופני והרגשי שהן עוברות כאשר הופכות לאימהות. אני זוכה בתמיכה אדירה, וזו זכות גדולה. יש לי מזל לא יאומן בקריירה שלי, ואני יכולה להרשות לעצמי לקבל עזרה בטיפול בילדה, אבל עדיין אני מוצאת את זה ממש קשה. וזה בסדר להודות בזה. זה לא אומר שאני לא אוהבת אותה, זה רק אומר שאני מודה שאני עייפה, שיש לי שינויים הורמונליים, שינוי ביחסים עם בן זוגי ועוד דברים שגורמים לי להרגיש לפעמים כמו כשלון. אבל אז אני צריכה להזכיר לעצמי שלא נכשלתי, אני עושה את המיטב אבל זה לא קל."

על הפפרצי

"אין שום דבר סקסי בניסיון להשתלט על פעוטה בת שלוש, אז נותרתי די בודדה עכשיו…"

איך ההורות השפיעה על עבודתה

"אני חושבת שהמשחק שלי השתנה מאז שהפכתי לאם. יש לזה השפעה על הכל. על נקודת המבט על החיים. אין ספק שאישה שאין לה ילד יכולה לשחק תפקיד של אם, אבל החוויה הזו הביאה איתה ניואנסים שלא היו לפני כן, ויש להם השפעה."

על הלידה

"לילדה שלי: הנרתיק שלי התפצל ואת יצאת החוצה כשהעיניים שלך פקוחות. זרועות באוויר, צועקת. הם שמו אותך עליי, מכוסה דם כשראשך מעוות מתעלת הלידה. את היית פועמת, מתנשפת, צועקת. דחפת את עצמך עם הידיים שלך, זועמת בשבריריותך. את רוצה לראות, רוצה לדעת. אני זוכרת את הקקי, זוכרת את הדם, זוכרת את התפרים. אני זוכרת את שדה הקרב שלי, שדה הקרב שלך ואת החיים פועמים. שורדת. ואני המין החלש יותר?"

על אימהות אחרות

"אני חושבת שנשים לא צריכות להרגיש בודדות כמו שהן מרגישות עכשיו. אנחנו מכשילים אימהות חדשות. אני חושבת שאנחנו עושים זאת כי נראה שהסיפור היחיד שיש לנו הוא זה שמדמה את כל העסק ל'בועה של אהבה'. אנחנו לא מדברים על ההורמונים ולא מדברים על הקושי או על המציאות של מניעת השינה."

 על קללות

"זה קרה באחד מהכבישים הכפריים, בדיוק בעיקול של הסיבוב, איפה שיש 'שטח מת'. לא ראינו טוב. פתאום מכונית אחרת הגיחה מולנו. הבלמים נלחצו במיידיות, ובמזל לא התרסקנו. אחר-כך השתררה שתיקה ומיד אחריה שמענו קול קטן שאומר, "אבא, זאת הסיבה שאתה אומר 'פאק'". זה היה מאוד מנומס. חוץ מזה, היא לא קיללה מעולם."

על סרטי דיסני

"אני אוהבת את 'פרוזן' ואת 'מואנה'. 'מואנה' נחשב לסרט גדול בבית שלנו, ואני רק תוהה מה אלזה הייתה אומרת לאריאל וסינדרלה, כי לאלזה יש כמה דברים מאוד ברורים להגיד על מישהי שהולכת להתחתן עם בחור שהיא רק פגשה. היא יכולה לומר שזה בהחלט לא בסדר, ולמעשה כל הדמויות ב'פרוזן' יכולות לטעון את זה. שזה לא בסדר. נכון שזה מדהים שאריאל הצילה את הנסיך כשהספינה טבעה, אבל מה לגבי זה שהיא נתנה את הקול שלה? היא הייתה יכולה לומר לה 'בובה, את צריכה להכיר אותו טוב יותר. אל תוותרי על הקול שלך עבורו'."

על הפיכתה לאמא

"האהבה היא דבר מדהים. אהבת אם. זה משהו ראשוני, פראי. זה די יוצא דופן. את יכולה בזכות האהבה הזו לא לישון ולהמשיך לתפקד. זה לא נעים במיוחד, אף פעם לא חשבתי שאני באמת יכולה לעשות את זה, אבל עשיתי את זה. אני גם חייבת לומר משהו על הגוף. באותן תקופות כשהוא משתנה, את עוברת במראה וחושבת לעצמך – לו רק היו לי רגליים או זרועות שונות, או מה שלא יהיה שונה. את עוברת את ההריון, והלידה, מאכילה את התינוקת שלך המדהימה, ואז את חושבת לעצמך – היי! הגוף שלי מדהים לגמרי. אני לעולם לא אשנא את הגוף שלי שוב. הוא עשה את כל הדבר הזה, וזה מדהים!"

על בתה אדי

"היא נהדרת בכל המובנים. היא ללא ספק גאון, וברור שהיא הילדה הכי טובה בעולם כולו. אני בת מזל, היא פשוט נהדרת, לגמרי לגמרי נהדרת."

אימהותהורותהריוןילדיםלידהקירה נייטלי