חדש: אפליקציית הכרויות לשמנות בלבד

אחרי טינדר, אוקיקיופיד ובמבל, אפליקציית הכרויות חדשה בשם WooPlus נוחתת על הפנויים והפניות שבינינו. מי בכלל צריך אתר הכרויות נוסף ומה מיוחד באפליקציה הזו? ובכן, WooPlus מיועדת לנשים וגברים במשקל עודף או בתרגום לעברית פשוטה: שמנות ושמנים.

לדברי מפתח האפליקציה (גבר, אלא מה?) מטרת היוזמה "לעזור  לנשים BBW (נשים יפות גדולות) ו-BHM (גברים גדולים נאים) רווקים, בעלי משקל עודף ושמנים-פרנדלי (נשים וגברים שנמשכים לשמנים/שמנות) למצוא אהבה".

"המציאות המצערת היא שסביבת ההיכרויות הנוכחית אכזרית מאוד לנשים גדולות", אומר ניל רמאן, מנכ"ל החברה מסן פרנסיסקו. "אחותי חוותה את זה בעצמה. זה היה מאוד כואב ולא הוגן. החלטתי לפתור את הבעיה הזו וליצור אפליקצית הכרויות רק ??עבור נשים שמנות".

הרעיון "הקסום" הזה הגיע למוחו של ראמאן בשנת 2014, כאשר אתר ההיכרויות Simple Pickup ערך ניסוי חברתי בו אישה הופיעה לדייט שלה כשהיא לובשת חליפת שומן ועוררה תגובות אכזריות ומתסכלות מהגברים איתם היא נפגשה. ראמאן שכר את מישל לי שבנתה את WooPlus, עם ממשק דמוי טינדר שמאפשר לסמן "כן" או "לא". אם מצאת התאמה (מצב בו גם הגבר וגם האישה סימנו "כן" זה לזו)? יש לך 48 שעות לשלוח את ההודעה הראשונה. לפני שמתחילים להתאים, כל משתמש נדרש למלא פרופיל ונשאל על סוג הגוף וצורתו. האפשרויות נעות ממעוגל/תפוח ועד "משולש הפוך".

רגע לפני שאתם מריעים ליוזמה שמאפשרת לתאר בפירוט את השומנים שלכם, קבלו פרט שולי קטן: בעוד שנשים חייבות להיות פלאס סייז כדי להשתמש באפליקציה, גברים לא צריכים להיות כלום. כן, אתם קוראים נכון: ההרשמה מותרת רק לנשים שמנות ואילו בכל הנוגע לגברים – היא פתוחה לכולם, גברים שמנים וגברים רזים כאחד. עצם ההבחנה הזו העניקה לנשים רבות את התחושה שהן "פטיש" באתר שבסך הכל מסמן אותן כ"אחר" האולטימטיבי.

"האפליקציה הזו בעצם אומרת שבמקום להתמודד עם היחס לו זוכות נשים שמנות בחברה – ובוודאי בזירת היכרויות – נדיר אותן ונמדר אותן עוד יותר," כתבה הבלוגרית השמנה הלונדונית קאלי ת'ורפ. "באופן אישי אני גם לא אוהדת של המונח BBW  – זה גורם לי להרגיש כאילו אני אך ורק פטיש עבור גברים ולא נוח לי עם זה. זה מתסכל אותי שאנשים חושבים שגברים יכולים לאהוב רק סוג אחד של אישה!".

ביקורות נוספות על האפליקציה:

ת'ורפ מציגה כאן נקודה מעניינת – יש עוד שניים-שלושה קריטריונים המנחים אותנו בבחירת בן/בת זוג או אפילו בבחירת פרטנר לסטוץ ללילה אחד. יש לא מעט גברים שנמשכים גם לנשים רזות וגם לנשים שמנות או לחילופין, כאלה שקטגורית המשקל עבורם היא רק עוד קטגוריה, כמו גובה או צבע השיער או כמו שחבר חובב-נשים אמר לי פעם "אין לי באמת טעם בנשים. אני פשוט אוהב נשים. אוהב את כולן: רזות, שמנות, נמוכות, גבוהות, בלונדיניות, ברונטיות, רכות ועדינות או שריריות וחזקות. אין משהו ספציפי שאני לא אוהב, הכל שאלה של איך כל המיקס הזה נראה ביחד והאם אני נמשך אליה או לא". לא חייבים להעריץ ספציפית נשים שמנות כדי לצאת עם אחת, בדיוק כמו שלא צריך לסגוד לחזה קטן כדי "לעשות טובה" ולצאת עם בעלת חזה קטן. משקל, גובה, מידת חזייה ואורך השיער הם קריטריונים ספציפיים מדי ובכל מקרה, בכל אתר הכרויות סביר יש תמונות ואפשרות לתאר את המראה החיצוני. למה להפריד אוכלוסייה שלמה שמודרת חברתית על בסיס יומי בחיים האמיתיים?

דבר חשוב נוסף שיש לשים לב אליו הוא המיתוג של האפליקציה הזו: "בנות גדולות, יש לכן יותר מעריצים ממה שאתן חושבות". כמו כן, הם משתמשים תכופות בסלוגן "לנשים אמיתיות יש קימורים" כדי לקדם את האפליקציה. מישהו צריך לומר להם שמידת הנשיות של נשים לא נמדדת בקימורים. ומה גורלה של אישה רזה שאין לה קימורים? היא פחות אמיתית? כאילו, מה, היא מתקיימת בעולם הדמיון? אין שום סיבה להעצים נשים שמנות עם המונח המטופש "אמיתיות". הן אמיתיות כי הן פשוט שם, לא כי הן שמנות והן יישארו אמיתיות גם אם הן ירזו 80 ק"ג, יש?

עם זאת, יש נשים שמרגישות שזה מאוד חשוב ליצור מרחב עבור נשים גדולות בעולם היכרויות. "אנחנו כבר יודעים שהפורמט של טינדר עובד, אז למה לא לקחת אותו למקום יותר ספציפי?" שואלת הבלוגרית סיסי אוליסה והעומדים בראש האפליקציה ממהרים להנהן בהסכמה.

"טינדר מסתמך על התאמה הנעשית בין שני אנשים בהתבסס על המראה החיצוני שלהם. כתוצאה מכך, עבור גולשות שמנות לא קרו בה יותר מדי דברים חיוביים" אומרת בקי האן, חברה בצוות השיווק של WooPlus. "אנחנו מכוונים לכך שנשים גדולות יוכלו לחפש אהבה וחברות בסביבה נוחה, שלא מפלה אותן, תוך שהן נהנות לסמן "כן" או "לא" ולקבל הרבה התאמות שהן לא זוכות להן באפליקציות הרגילות. אנחנו רק רוצים לספק פלטפורמה נעימה שמחברת בנות גדולות עם גברים שאוהבים אותן".

אור סופראפליקציות להכרויותהכרויותנשים שמנות