אהבה מהירה: הזוגות שהחליטו להתחתן אחרי שבועות ספורים

יש המון מסרים מבלבלים שאנו סופגות במהלך חיינו בקשר לאהבה. הסרטים והטלוויזיה מלאים בזוגות שמתאהבים בסערה, מצהירים הצהרות גדולות ברוב ביטחון ומתחתנים תיכף ומיד. מצד שני הסובבים אותנו יטענו לעיתים קרובות שאת ההחלטות הגדולות של החיים יש לעשות בצורה שקולה, לבחון ולבדוק ולא לקפוץ עם שתי הרגליים פנימה לפני שמוודאות שיש מיים בבריכה.

עוד באון לייף:

עבור שלוש נשים שדיברו איתי בגילוי לב, זו לא היתה שאלה. הן ידעו והבינו שמה שיש מולן הוא האדם הנכון והחליטו לבצע תוך זמן קצר במפתיע את ההחלטות הגדולות של החיים ולא, הן לא מצטערות שלא חיכו.

"לקחתי הימור והצליח לי"

אלונית רונן (35) מפרדס חנה נשואה שבע שנים לשלומי (37) ולהם שני ילדים.

"שלומי כתב לי באתר קופידון. הייתי רשומה שם שבוע וכשהתכתבתי איתו, הוא היה הכי מקסים. דיברנו בטלפון והוא דיבר מלא והיה מענין וכייפי, זה היה קצת כמו לשמוע רדיו ואני אהבתי את זה. אמרתי לחברה שאני לא מסוגלת להיפגש איתו כי אני עוד אתחתן איתו. לפני הדייט הראשון הוא התקשר ואמר שיש שתי אופציות: או שהוא מאחר בארבעים דקות ומגיע מסריח עם הכלבה או שהוא יבוא עוד שעתיים. אמרתי לו שנלך על האופציה הראשונה והוא בא מלוכלך ומזיע, עם זיפים, ממש לא מי שיעשה לך "וואו" אבל ישבנו במקס ברנר ואני התלהבתי ממנו יותר ויותר".

בדייט השלישי דיברנו על הסכם ממון. אלונית ושלומי רונן

ידעת שזהו זה?

"אמרו לי לא לעשות את זה אבל עשרים דקות אחרי הדייט כבר שלחתי לו סמס שנצא שוב ומיד הוא ענה לי שכן. כבר למחרת היה הדייט השני והוא בא מגולח ולבוש יפה, הלכנו לסרט ואז לים עם הכלבה. דיברנו עד חמש בבוקר, הכרנו יומיים וכבר סגרנו מי ישן אצל מי באיזה ימים אבל זה לא החזיק מעמד כי אחרי חודש וחצי הוא כבר עבר לגור אצלי. בדייט השלישי הוא דיבר איתי על הסכם ממון".

איך הייתה התגובה מהסביבה?

"כשהזמנתי אותו למשפחה שלי אחרי שלושה שבועות כבר אמרתי להם שזה הבחור שאני אתחתן איתו. הם לא הופתעו. זה קרה גם להורים שלי. הם התחתנו אחרי שלושה חודשים. דודה שלי התחתנה עם בעלה אחרי שבוע של היכרות. היא נסעה בגיל 18 לאילת וחזרה נשואה אחרי שבוע. אצלי במשפחה זה היה ברור, רק אחי אמר שאני חיה באשליות ושאני מגזימה… הוא עם אישתו מגיל 16. אבל אין מה לדאוג היום הוא אוהב את שלומי" (צוחקת).

יש יתרונות למהירות?

"אחרי תשעה חודשים אני ושלומי כבר היינו נשואים ורק כי היה צריך לארגן את החתונה עצמה. שתי הסבתות שלי היו בחתונה וזו היתה החתונה האחרונה שלהן כי שתיהן נפטרו מאז. כל בני הדודים שלי הגיעו מדרום אפריקה. חודש אחרי זה כבר נכנסתי להריון, זה היה בטעות אבל ככה כנראה היה אמור להיות. האם אני יכולה להגיד משהו חיובי על להתחתן מהר? רק שלאט לאט הכרתי עוד ועוד דברים שאני אוהבת. אהבתי אותו אבל היום אני מכירה אותו הרבה יותר, מגלה עוד משהו להתאהב בו וזה עושה רק טוב. בכל זוגיות- לא משנה אם ממהרים או לוקחים את הזמן- ברגע שמתחתנים צריך לעשות החלטה פנימית שעושים שעושים הכל כדי שזה יצליח. אם מוותרים מהר לא מתפתחים לשום מקום. אין זוגיות בלי משברים. זה היה הימור והוא הצליח לי ואני מקווה שהוא יכול להגיד אותו הדבר".

"בשבוע הראשון הוא הציע לי שנעשה ילד"

ראומה גבע (38) נישאה לפני עשרה ימים לעידן (37) והם מתגוררים במסילת ציון.

"בינואר עברתי תאונת עבודה. עזבתי מדרשה והתחלתי עבודה חדשה במעבדה וכבר בשבוע הראשון נפצעתי. ידעתי שאהיה בבית תקופה ממושכת והחלטתי לשבור את הכלים… הייתי אחרי תקופה ארוכה באתרי היכרויות של דתיים ואחרי המון דייטים ראשונים שלא המשיכו לשום מקום ולמרות האזהרות נכנסתי לטינדר. אמרתי לעצמי שאני לא מבלה עכשיו לבד בבית חורף ירושלמי קר. לא פגשתי שם אף אחד חוץ מעידן. בשני משפטים בטינדר הוא הצחיק אותי. קצת אחרי שנפגשנו כבר שכבנו ובאותו שבוע הוא כבר הציע שנעשה ילד משותף".

לא הופתעת?

"הסתכלתי עליו בקטע של "מה נסגר?" ברגע הראשון זה היה נראה לי רעיון ממש מוזר אבל יומיים אחרי הוא כבר אמר לי שהוא אוהב אותי והיה כן בצורה כל כך כובשת. ינואר זה חודש חלש בתיירות ועידן מורה דרך ואני הרי הייתי בחופשת מחלה ואיכשהו שבועיים ברצף הייתי אצלו. בפועל, פחות משלושה חודשים אחר כך כבר עברנו לגור ביחד. חודשיים אחרי הדייט הראשון כבר הייתי בהריון".

חודשיים אחרי הדייט הראשון כבר הייתי בהיריון. ראומה ועידן

זה ממש מהר. זה היה בכוונה או בטעות?

"ביום חמישי, כמה ימים אחרי שעשינו את זה בלי קונדום אמרתי לו "תקשיב, אולי זה לא רעיון טוב לעשות ילד לא מתוכנן" הצעתי שנעשה דברים בצורה יותר מושכלת, אני עוד מעט בת שלושים ושמונה, דיברנו על הקפאת עוברים ובסוף השיחה הוא הסכים ואמר שאני צודקת והוא עוד לא מוכן לילדים ווהלך לשחק במחשב. כמה שעות אחרי התפרצתי עליו שהוא לא מקדיש לי מספיק זמן וזה היה הריב הראשון שלנו. בדיעבד זה כנראה היה כבר ההורמונים של ההריון! בשישי שבת היתה לי הרגשה שאני בטח בהריון. במוצ"ש צלצלתי אליו ואמרתי לו שזה ברור. הוא לא היה משוכנע. בראשון עשינו בדיקה ועוד לפני שהורדתי את המים בשירותים כבר היה קו שני".

היתה שם החלטה קשה?

"שנינו היינו קצת בהלם, אני בכיתי, הוא חיבק אותי ואחר כך הוא בכה. הוא יצא לסיבוב בשכונה וחזר עם "נו, אנחנו מתחתנים?". אני דתיה והוא לא, אבל בעיקר מה שהדאיג אותי שהוא לא יהיה כל ערב בבית בגלל העבודה שלו. דיברנו על דברים פרקטיים כמו איפה נגור ואני אמרתי לו שנהוג ביהדות שלפחות בשנה הראשונה האישה קובעת איפה גרים במיוחד בגלל ההיריון כדי שהיא תהיה בסביבה תומכת, מוכרת שתהיה לה עזרה ושזה מונע דיכאון שאחרי לידה. ישר הוא אמר שלדעתו זה דווקא הגיוני מאד. זהו, אני נשואה לו עשרה ימים, אני בהריון עכשיו ועוד רגע אני נכנסת לחודש חמישי!"

אני נשואה לו עשרה ימים ובהיריון. ראומה ועידן

היית מתארת לעצמך שזה מה שיקרה?

"בגלל שאני בן אדם מאמין אז אני יודעת שהשם שלח אותי הביתה פצועה אחרי פחות משבוע בעבודה החדשה כי הוא הכין לי אוצר שחיכה לי".

"אחרי שהתחתנו הוא התוודה שהוא לא יהודי"

טל קורובקין (40) מפתח תקוה נשואה זה שש עשרה שנים ליורי (36).

"פגשתי אותו במסיבה באוניברסיטת בן גוריון כשחברה משותפת הכירה ביננו והוא היה רקדן גרוע ודרך לי על הרגליים. לא הסתכלתי עליו יותר מדי אבל הוא ביקש ללוות אותי כי "יש טיפוסים חשודים". פתאום הבנתי שהוא ממש יפה וזה היה השלב שבו נתפסתי. בדייט השני הוא האכיל גור חתולים וזה בכלל קנה אותי. אני למדתי בלשנות ויורי היה עתודאי ולמד מדעי המחשב. הוזמנתי ליום הולדת שלו ואז גיליתי שהוא בן עשרים וצעיר ממני בארבע שנים".

וזה לא הפריע לך?

"לא. אפילו עברתי דירה ולא היו לי בינתיים שותפים אז יורי עבר לגור איתי תוך חודש וככה זה נשאר. החלטנו גם תוך חודש להתחתן בחופשת סמסטר. חיכינו עד החופשה והתחתנו בקפריסין. תוך פחות מחמישה חודשים כבר היינו נשואים. באמת לא הכרנו האחד את השנייה וכל יום הייתה לי הפתעה אחרת. חצי שנה אחרי שהתחתנו הוא התוודה שהוא בכלל לא יהודי ושהוא לא נימול ואמר שהוא לא עשה בר מצווה".

עבר לגור איתי תוך חודש. טל ויורי

היית המומה?

"צחקתי! אמרתי לו "מה, זה המשקל הנורא שעליו אתה מתוודה? זה מה שהכביד עלייך?" זה לא הפריע לי. האמת שכבר ביום ההולדת שלו חברה לקחה אותי הצידה ואמרה לי לברר אם הוא באמת יהודי כי הוא לא נראה יהודי אבל זה לא היה חשוב לי ומי שחושב שכן, כנראה שלא מכיר אותי".

לא חושבת שזה היה מהיר מדי? שהיה כדאי להכיר יותר לפני ההחלטה? אין חרטות?

"מה שחשוב זה מה את מרגישה ולא מה את יודעת. אף פעם לא תדעי הכל. תמיד תדעי רק מה שאת מרגישה וזו הידיעה שחשובה. אני אוהבת את יורי היום יותר מבהתחלה כי היום אני באמת מכירה אותו. זה בעיקר להחליט משהו וללכת עליו בכל הכח כמו כלב פיטבול או מתאבד שיעי. וחוץ מזה גם אם משהו מסתיים זה לא אומר שזה היה כישלון. מי שבטוח עשה טעות זה יורי. אנשים אומרים לו את זה כל הזמן אבל זו בעיה שלו! (צוחקת) ההורים שלי עד היום בהלם שמישהו מוצלח כמוהו התחתן איתי".

מה שחשוב זה מה שאת מרגישה ולא מה שאת יודעת. טל ויורי

אז לא היתה פה החלטה מושכלת או רציונלית?

"מה פתאום! זו היתה מחלת נפש. ההייפ לא ירד לי שלוש שנים. זו היתה תקופה קשה מבחינה רגשית, שאני לא מסוגלת לאכול, להתרכז, הרגשתי שאני בהתקף פסיכוטי. לא הייתי מסוגלת לחשוב על שום דבר חוץ ממנו. משהו קניבלי קצת. כל כך אוהבת שרוצה כמעט לאכול את הבן השני כדי שנהיה לאחד. זה היה בלתי נשלט, הייתי הולכת עם יורי ולא רואה את הדרך כי הייתי רק עם הפרצוף לכיוון שלו. הייתי רוצה להתאחד איתו ושהגבולות ביננו יתמוססו ונתמזג אחד לשני. להיות בשר אחד. זה היה איבוד שליטה טוטאלי. כמו כח מגנטי! לקח שנתיים עד שזה התחיל לרדת. אני לא רוצה לחזור לשם, זה לא נורמלי וקשה לחיות ככה. עם השנים הקשר השתנה וזה לא יותר טוב או פחות טוב, זה פשוט אחרת וזה בסדר, הנה, עובדה שלא נפרדנו ואנחנו יחד כבר שש עשרה שנה".