הדייט הכי מזעזע שהיה לי בחיים: גברים מספרים

"נפגשנו בחתונה, אני מהצד של החתן והיא מהצד של הכלה. רקדנו כל הערב, יצאנו לעשן בחוץ, ניהלנו שיחה טובה וזה נראה מבטיח. הזמנתי אותה לדייט והיא אמרה: 'סבבה, אבל אני טסה מחרתיים לארה"ב, תן לי את המספר שלך ואני אדבר אתך כשאחזור'. נתתי לה את המספר למרות שהיה ברור לי שהיא לא טסה לשום מקום וסתם חיפפה אותי. הבנתי שלא יהיה המשך להכרות הזאת", כך פותח לירון (שם בדוי), בן 30, את הסיפור על הדייט הנוראי ביותר שלו.

"לתדהמתי יום למחרת היא התקשרה. 'היי, זוכר אותי? הכרנו בחתונה. תקשיב, רצית לצאת איתי והאמת שאני טסה מחר וכבר הכול מוכן לי לטיסה אז חשבתי למה שלא ניפגש היום, נהניתי להכיר אותך אתמול'. הייתי המום כי הייתי בטוח שהיא חיפפה אותי ושבכלל לא מצאתי חן בעיניה. נפגשנו בערב, יצאנו לשתות משהו ואז סרט וארוחת ערב מאוחרת. היה מדהים. קליק מטורף. ממש חשבתי שיש מצב שהיא האחת. בשלב מסוים היא אמרה: 'תקשיב אני צריכה לצאת לשדה בחמש וחצי בבוקר וכבר שתיים עשרה וחצי בלילה אז לישון אני כבר לא אשן מה דעתך שנראה את הזריחה ביחד?' יש יותר רומנטי מזה? קנינו בקבוק יין, הלכנו לחוף הים, התמזמזנו ובסוף מצאנו את עצמנו אצלי בדירה. היה סקס טוב ושיחה טובה ואז נרדמנו.

בסוף מצאנו את עצמנו אצלי בדירה. צילום: shutterstock

"פתאום אני מתעורר מצעקות היסטריות שלה, מסתבר שכבר כמעט שבע וחצי בבוקר והיא הייתה צריכה לצאת לשדה לפני שעתיים והמזוודה שלה בכלל בדירה שלה והיא לגמרי מאחרת לטיסה. היא עפה כמו טיל מהדירה ובתשע וחצי בבוקר הגיע ממנה הודעה: 'תודה רבה לך, בזכותך פספסתי את הטיסה וכל הכסף של הכרטיס, 900 דולר הלך לפח'. התקשרתי אליה וניסיתי להרגיע אותה אבל היא הייתה תוקפנית נורא ומאוד מגעילה וההפך הגמור מהבחורה החמודה שהכרתי. היא האשימה אותי שנרדמתי. כשאמרתי שגם היא נרדמה היא אמרה שהיא ציפתה מהגבר להיות האחראי וכו'. היא בכתה שהיא עבדה וחסכה המון לכרטיס הזה והכל באשמתי ובסוף ניתקה ולא ענתה יותר.

"יום למחרת היא שלחה לי הודעה שבה היא דרשה פיצוי – 900 דולר – על הכרטיס האבוד כי היא פספסה את הטיסה בגללי. סירבתי כי זאת הטיסה שלה והאחריות שלה. במשך חודש שלם היא שלחה לי הודעות בלי סוף שהיא רוצה את הכסף על הכרטיס ושהיא תתבע אותי בבית משפט לתביעות קטנות וכו'. ברור שלא היה לה קייס אבל מי רוצה את כל הכאב ראש הזה. בסוף אמרתי לה שהיות ושנינו היינו בסיפור אני מוכן לתת לה 450 דולר – חצי מעלות הכרטיס והיא הסכימה. העברתי לה את הכסף. אני יודע שזה מטומטם אבל בגלל שהיא ממש מצאה חן בעיניי גם הצעתי לה לצאת לעוד דייט. היא הודיעה שאני קמצן זבל שגם שילם רק חצי מהכרטיס וגם אחרי חודש של תחנונים והיא לא רוצה מישהו כזה בחיים שלה. בזה זה נגמר והאמת עד כה זה לא כזה סיפור נורא. לא נעים אבל לא ביג דיל.

"עברה שנה. הייתי במסיבת רווקים. עלה הנושא מה היה הדייט הכי יקר של כל אחד מאיתנו. ואז מישהו שלא הכרתי סיפר סיפור שהדייט הכי יקר שהיה לו היה עם בחורה בערב לפני הטיסה שלה שנרדמה ופספסה את הטיסה ואז דרשה אלף דולר פיצוי על הכרטיס והוא שילם. הייתי בהלם. לקחתי אותו הצידה התחלנו לדבר וזאת אותה אחת! מסתבר שאת דרך הפעולה שלה. פה זה הפך להית באמת הדייט הכי זוועה בעולם. זאת הייתה מלכודת בנויה היטב".

עוקץ שתוכנן היטב

הסיפור של לירון על העוקץ שחווה כשהיה בטוח שיוצא לדייט עם בחורה מקסימה הוא אחד מיני רבים. כל כמה ימים אנחנו קוראים ברשת על עוד דייט מזעזע. רובם המכריע של הסיפורים מובאים על ידי נשים. נראה שכמעט כל אישה בשוק חיפוש הזוגיות נתקלה בדייטים שניסו להשלות, לרמות, לעקוץ או לפגוע נפשית ומינית. האם זה אומר שנשים נפגעות יותר? יכול להיות. האם זה אומר שרק נשים נפגעות? לא. זה כנראה אומר רק שגברים נוהגים לשתף פחות.

"בעבר הייתי עובד הייטק עם משכורת מכובדת", מספר תומר, בן 38. "קבעתי דייט עם מישהי והיא ביקשה לאסוף אותה מכיכר רבין. אספתי אותה ובדרך לבית קפה אמרתי לה משהו כמו "השכירות יקרה באזור כיכר רבין, לא ככה?" היא אמרה לי שזאת לא שכירות אלא דירת 4 חדרים בבעלותה. פרגנתי לה לגמרי. תוך כדי שיחה שהתפתחה בבית הקפה היא הבינה שאין לי דירה משלי (הייתי אז בערך בן 32 ולא ראיתי שום צורך להשקיע בנדל"ן). מיד אחרי הדייט היא התחילה להיות עצבנית וביקשה שאחזיר אותה הביתה. מהר מאד הזמנתי חשבון, היא התעקשה לשלם חצי (קוד שאומר שהיא לא מעוניינת בי) ונסענו חזרה לכיוון שלה. בדרך היא אמרה לי שבן אדם בגילי אמור כבר להגיע לדירה משלו אחרת הוא לא מוצלח. עובדה, היא הגיעה לזה. אמרתי לה שחבל שלא ביררה איתי קודם והורדתי אותה".

אף גבר לא רוצה לצאת פראייר. בר שקד

"גברים לא נפגעים פחות מדייט כושלים מנשים. לא פעם, אני שומע מהמתאמנים שלי סיפורים על מקרים של ניצול מאסיבי מצד הנשים", מתאר בר שקד, מאמן גברים לזוגיות. "הבעיה שהתרבות הגברית, לא מעודדת שיתוף של חוויות כאלה. אף גבר לא רוצה לצאת "פראייר", טיפש או סמרטוט מול חבריו ולכן הם משאירים את השיתופים, עמוק בבטן. בגלל שאין הסכמה לקודים התנהגותיים בדייטים, אנחנו מאמינים לרוב כי אנחנו "לא בסדר", דבר שמאפשר לצד השני לנצל אותנו".
"לקח לי חודשיים להתגבר על הטראומה"
"דיברתי עם מישהי כמה פעמים וקבענו לצאת", מספר אייל, בן 35. "הגעתי לאסוף אותה מיהוד. עולה לי לרכב מישהי בלונדינית יפהפייה, אני מרגיש מרוצה ממש ומתחיל בנסיעה, תוך כדי שאני חושב לאן ללכת. הבחורה מסתכלת עליי (חשוב לציין שאני גבוה ונשים בדרך כלל אומרות עליי שאני נאה) ואחרי 200 מטר היא מבקשת שאעצור ומיד. מרוב ההפתעה עליתי על המדרכה ועצרתי. באותו רגע היא התחילה פשוט לצרוח עליי "מי אתה חושב שאתה? אתה חנון כזה? אני בטיפולים פסיכולוגיים, אני צריכה גבר חזק שיחזיק אותי, מה חשבת שבאת לפה?" באמצע אבא שלה התקשר והיא התחילה לצעוק גם עליו משהו והוא ניסה כל הזמן להרגיע אותה. איכשהו בהפוגה בין צרחה לצרחה אמרתי לה שאני מחזיר אותה וננסה בפעם אחרת אבל היא אמרה שיש לה עוד דברים להגיד לי. היא המשיכה תוך כדי שאני מסובב את הרכב, מסיעה אותה בחזרה ומנסה להרגיע אותה, לפני שהיא יוצאת מהאוטו. איכשהו הצלחתי להוריד אותה. במשך שבועיים-שלושה לאחר מכן היא המשיכה להטריד אותי בטלפונים והודעות טקסט (אז הבנתי שגם נשים מסוגלות להטריד בצורה מאד קשה). אני חושב שלקח לי איזה חודשיים להתגבר על הטראומה ולצאת עם מישהי אחרת".

"סיפורים כאלה הם דרמטיים לא בגלל שהם יוצאי דופן ונדירים, אלא בשל הנכונות של המרואיינים לדבר עליהם בכלל", טוען ד"ר גבריאל בוקובזה, מחבר הספר "הדרמה של הגבריות החדשה", "גברים עוברים השפלות מסוגים שונים בדייטים ובמערכות יחסים רומנטיות. אולם בניגוד לנשים, הם נמצאים במלכוד כפול שמונע מהם לדבר. ראשית הם מקבלים חינוך רגשי קשוח ומגביל מגיל צעיר, שלא מאפשר להם לדבר על פגיעות או חולשה. אבל יותר מזה, המשמעות של התמרמרות או חשיפה של ניצול עבור גבר היא פגיעה בעצם גבריותו. אם מישהי ניצלה אותך המשמעות היא שלכאורה אינך גבר, ולכן רוב הגברים יעשו הכל כדי להימנע מלדבר עליה.

חשוב להבין שהמקרים המתוארים בכתבה הם טראומה רגשית לכל דבר ועניין  – לגברים לא הייתה שליטה במצב, הם עברו הונאה או רמייה, ונותרו פגועים. בגלל שהשיח הרגשי אצל גברים כל כך מעוכב, נדיר שגבר שמתחיל קשר ייקח בחשבון שהוא עשוי להיפגע קשות בעקבות הקשר. לכן הדיבור האמיץ של הגברים והכתבה בכללותה חשובים כל כך".

"היא דרשה שאשלם על העוגה שהיא קונה לעצמה לשבת"

"יצאתי לדייט עם מישהי שנשמעה מאד מבטיח בטלפון", נזכר אורן, בן 33. "אני גר במרכז הארץ והגעתי לאסוף אותה מחיפה. נסעתי אליה שעתיים. בהתחלה היא ניסתה לשכנע אותי לעבור יחד באיזה מקום כדי שאקנה לה שוקולד. בסופו של דבר התיישבנו בבית קפה. הדייט היה זוועה. כמה זוועה? היא התגאתה בכך שהיא מעולם לא יוצאת מחיפה, שיש לה המון חברים סלבס, שהיא מאד אוהבת קוויאר ובמדינה ממנה עלתה לארץ הכל הרבה יותר טוב.

בטלפון זה היה נשמע מבטיח. צילום: shutterstock

"אחרי שעה וחצי  יצאתי לשירותים וכשחזרתי, היא לא הייתה. האמת, קיוויתי מאד שהיא נעלמה כי ממש לא יכולתי לסבול אותה. אבל היא הייתה בתוך בית הקפה ובחרה עוגה. שילמתי את החשבון ורציתי להסיע אותה הביתה. כאשר היא גילתה ששילמתי את החשבון היא נהייתה עצובה, אבל לא כי רצתה לחלוק. היא רצתה שאוסיף לחשבון גם עוגה בשבילה לשבת. היא רצתה שאני אשלם על העוגה הזאת וכל כך ניסתה לשכנע אותי עד שבסופו של דבר התפתחה בינינו סצנה קטנה. סיכמנו שאני אקנה לה עוגייה, רק כי רציתי לעוף משם כמה שיותר מהר.

"כשהקפצתי אותה הביתה, כל הדרך היא דיברה על כך שבדייט השני היא תבוא לתל אביב ונאכל איזה סושי סופר-מפונפן עם קוויאר. לפני שירדה מהאוטו היא ניסתה לנשק אותי, אבל כבר כל כך נגעלתי ממנה, שרכנתי אחורה בבהלה. יום אחרי היא צרחה עלי בטלפון על משהו שכתבתי למישהי בפורום משותף בו היכרנו. הבהרתי לה שאין לה שום זכות להגיד לי את זה ושאני לא מעוניין להמשיך את הקשר. אני חושבת שבאותה פעם השתמשתי לראשונה במילה "סתמי" כלפי אישה".

חן חלפון, מייסדת ומנהלת קבוצת פייסבוק "יומנה של רווקה" מספרת שאצלה בקהילה היא מזהה שינוי חיובי: "יותר ויותר גברים בוחרים לשתף בקבוצה את סיפורי הדייטים הכושלים שחוו. התגובות שהם מקבלים מעורבות: למשל, נשים לא לוקחות אוטומטית את הצד של האישה בדייט, אלא מביעות את דעתן האובייקטיבית, כמובן אם יש צורך להעביר ביקורת, גם במקרה זה הביקורת מגיעה גם מגברים וגם מנשים. דיון פורה שכזה מאפשר לאנשים להיפתח עוד יותר בזכות קהילה תומכת. ועדיין, למרות זאת, גברים מעידים שהם יעדיפו לשתף בתוך קבוצה (סגורה) ולא מחוצה לה, מחשש לא לקבל תגובות אובייקטיביות, אלא רק שיימינג והשפלות".

"אחרי שהתנחלה אצלי בדירה שעות ארוכות, דרשה שאסיע אותה לאקס שלה"

"קבעתי בליינד דייט  ליום ההולדת שלי", מספר דני, בן 27. "החלטנו שאנחנו יוצאים לדאבל דייט עם השותף שלי לדירה ובחורה נוספת. הדייט שלי הייתה מתל-אביב ולכן הגענו לאסוף אותה (אנחנו גרים בשרון). בדרך לפאב היא סיפרה לנו שהיא נפרדה מהחבר שלה לפני שבועיים, שהיא פמיניסטית ומבחינתה עקרוני לחלק חשבון בדייט חצי-חצי.

בליינד דייט ביום ההולדת. צילום: shutterstock

הגענו לפאב, הזמנו אוכל ושתייה. הדייט שלי התנהגה קצת מוזר, בשלב מסוים היא העליבה את בת הזוג של השותף שלי. בסוף הערב שילמתי את החשבון של כולנו (כאמור, בגלל שחגגנו את יום הולדתי) ורציתי להחזיר את הבחורה הביתה. פתאום היא שאלה אותי: "זהו?" והציע שאולי נבוא אלי הביתה ונראה איזה סרט. לא כל כך ידעתי לפרש את ההתנהגות שלה ולכן הסכמתי באופן מנומס. בדרך החלטתי לבדוק את הכוונות שלה והנחתי לה בעדינות את היד על הרגל. היא הגיבה בקיצוניות וכמעט זרקה את היד שלי לחלון הנגדי. חשבתי שאולי היא מרגישה לא בנוח, כי באוטו איתנו היה גם השותף שלי. הגענו הביתה. השותף שלי הלך לישון והיא ואני התיישבנו אצלי בחדר לראות סרט במחשב. הבחורה התיישבה בקצה המרוחק של הספה. בשלב מסוים שאלתי אם היא רוצה להתקרב. בסה"כ היו לי כוונות רומנטיות וזה כיף לשבת יחד, לא כמו שני זרים. היא סירבה ואמרה לי שהיא מעדיפה להתקדם לאט. באמצע הסרט נגמרה הסוללה במחשב וגיליתי שהמטען נמצא בחדר של השותף, שבטח כבר ישן מזמן. הבחורה בהתחלה דרשה שאכנס ואקח את המטען כי חייבים לסיים את הסרט. סירבתי, כי כבר היה 3 בלילה והצעתי להסיע אותה הביתה, לתל אביב. היא שאלה אם אני מוכן להסיע אותה לאשקלון לחברה שלה. לא הסכמתי לנסוע כל כך רחוק אז היא הוסיפה: "אז מחר בבוקר". הבנתי שהיא רוצה להישאר לישון ושאלתי אם היא רוצה לישון במיטה איתי. היא אמרה שלא, היא רוצה לישון על הספה בסלון.

הייתי כבר מאד עייף והשארתי אותה לבד. התעוררתי בבוקר וקיוויתי ממש שהיא כבר לא שם ונסעה הביתה. אבל היא ישבה בסלון ושיחקה בטלפון. חזרתי לישון, עדיין מקווה שתעזוב. התעוררתי בסביבות 3 בצהרים. היא עדיין הייתה שם. הצעתי לה להסיע אותה לתל אביב, רק שתלך. לקח לנו עוד איזה 40 דקות עד שיצאנו, כי בהתחלה היא ניהלה שיחת נפש עם חברה ולמרות ההפצרות שלי לצאת, לא הגיבה. לאחר מכן היא ביקשה להתרענן באמבטיה. משם היא צעקה שהיא משתמשת לי בסכין גילוח".

"בערך בארבע יצאנו לדרך. כשעלינו לכביש 4 לכיוון תל אביב, היא ממש התחילה לבקש שאסיע אותה לראשון לציון, שם היא צריכה דחוף לאסוף משהו מחברה. כל כך רציתי כבר להיפטר ממנה שהסכמתי. הגענו לראשון לציון. היא ירדה מהאוטו וכבר רציתי לנסוע, אבל היא ביקשה שאחכה, למקרה שהחברה לא בבית. הסכמתי לחכות 5 דקות. חיכיתי 20. התקשרתי אליה והיא אישרה לי לנסוע. בהמשך התברר שהקפצתי אותה לאקס שלה, אליו היא החליטה לחזור בפתאומיות. אחרי כמה ימים היא שלחה לי הודעה שהתנהגתי כלפיה בגסות".

 

גבריםדייטיםדייטינגמרינה קיגל