כשנשים צורכות שירותי מין מנשים בזנות

כשמדברים על זנות, התפקידים בסיפור לרוב ידועים מראש – מצד אחד אישה שמוכרת את גופה, מצד שני גבר שמשלם; מצד אחד אישה שנמצאת בשכבה המוחלשת ביותר באוכלוסיה, שחשופה לאלימות ולניצול מכל סוג, ומצד שני גבר שמנצל זאת. לפעמים שומעים גם על מקרים של גברים בזנות, לרוב הומואים, או של טרנסג'נדריות/ים – גם אלו תופעות נפוצות, אמנם כאלו שמקבלות פחות חשיפה. אבל מה קורה כשמחליפים תפקידים בצד השני בסיפור? מה קורה כשאישה היא זו שצורכת זנות?

תשכחו מכל מה שהראו לכם בטלוויזיה ובקולנוע על נשים שצורכות שירותי זנות, על הג'יגולו הנהנתן, האישה עם הליבידו שלא יודע שובע ושטרות הכסף שעפים באוויר. במציאות, הנשים שצורכות זנות והמפגשים של הנשים בזנות עימן נראים לגמרי אחרת.

כתבת האתר Babe האמריקאי קייטי וויי פנתה אל נשים בתעשיית הזנות ושאלה אותן על הסיטואציה הנדירה הזו: אילו נשים יצא להן לפגוש מהצד השני של המתרס, מה הן מחפשות בשירותי מין, ואיך זה שונה מלספק שירותי מין לצרכנים גברים?

"נמאס להן מגברים שלא מספקים אותן מינית"

לפי וויי, חלק ניכר מהמרואיינות בכתבה העידו שהיו להן אך ורק חוויות חיוביות עם נשים. "כל החוויות השליליות שלי היו עם גברים לבנים", העידה בפניה קלארה, בת 29. היא טענה שהצרכניות נוטות להיות נקיות יותר, דייקניות יותר ופתוחות יותר, מוכנות יותר לשתף מולה על עצמן. "גברים לרוב יגידו 'אני אוהב ספורט, יש לי כלב'. נשים יותר מוכנות לתת". עוד ציינה וויי כי לפי שתי מרואיינות, אנג'ל (24) וסטן (27), נשים רבות מתקשרות אליהן אך לא מתקדמות משם. "אני חושבת שזה החלק של להתקשר ולקבוע פגישה שמרגש אותן", אמרה סטן.

מעבר לזה, לפי המרואיינות של וויי, הצרכניות נוטות להיות מכבדות יותר. "הרבה פעמים אני מרגישה שנשים כלקוחות מגיעות עם גישה טובה יותר לעבודה ולשירותים שלנו", אמרה לה וויני, בת 24, שעוסקת בשירותי מין כבר שנתיים ובמהלכן פגשה רק צרכניות ספורות. "אף אישה ביקשה ממני להתפשר על הבטיחות שלי לטובת ההנאה שלה", אמרה, וסיפרה שהיה לה הרבה יותר קל לעבוד עם הנשים הצרכניות שפגשה.

כמובן, חשוב לציין שבאותה מידה שנשים שצורכות מין הן תופעה נדירה אך קיימת, כך גם קיימות נשים שלא עונות לקריטריונים האלו של צרכניות נוחות ומתחשבות. כן, גם נשים תוקפות מינית וגם נשים מנצלות נשים אחרות חלשות מהן בתעשיית הזנות, ואין להטיל בתופעה הזו ספק. יחד עם זאת, וויי מציינת כי אף אחד מהנשים שהיא ראיינה לא דיברה על חוויה של תקיפה או ניצול מצד צרכנית.

וויני, 24. תמונה מתוך הכתבה באתר Babe, במקור מאתר שירותי המין בו וויני עובדת

המרואיינות מספרות שכשזה מגיע לצרכניות, כל המפגש המיני נראה אחרת. לפי וויי, רבות מהן מבקשות שירותים שונים מאלו שמבקשים גברים (ולא רק מטבעם של איברי המין השונים), כאשר לרוב ההעדפה היא לחיבור ולאינטימיות, אל מול הצורך של צרכנים לסיפוק מיידי. "נשים רוצות יותר דייטים לארוחת ערב", אמרה קלארה, "את ההתפתחות האיטית של קשר". איינג'ל, שמזדהה כביסקסואלית ומספקת גם שירותי עיסוי, מספרת שלא תמיד צרכניות מבקשות ממנה מין מלא. "זה לא חייב להיות סקס – אפשר להשיג גירוי מיני ביותר מאופן אחד. לרוב נמאס להן מסקס, גברים לא מספקים אותן מינית".

מנגד, לפי המרואיינות נראה שהצרכניות אמנם דורשות פחות בפן הפיזי – אבל מבחינה רגשית הן יותר תובעניות. "נשים רוצות לשבת וליהנות משיחות בשעות הקטנות של הלילה לפני השינה, להיות פגיעות", אומרת קלארה. "והן רוצות מינון אחר של העמדת פנים אל מול אותנטיות. הן רוצות שאת תהיי בקטע של נשים, והן יודעות כשאת מזייפת".

 

כשעובדת מין שוכרת את שירותיה של עובדת מין אחרת

אחת המרואיינות, סטן, סיפרה שהחווייה הכי טובה שהיתה לה עם צרכנית היתה כשעובדת אחרת בשירותי זנות קבעה איתה. "נדלקתי מהעובדה שהיא הוציאה עליי את הכסף שלה, ומזה שהיא היתה ממש לוהטת, יפהפיה, ושאני הייתי האישה הראשונה שלה".

"אחד הזכרונות האהובים עליי הוא החוויה שהיתה לי כששכרתי את שירותיה של דומינטריקס (גבירה ששולטת ביחסים סאדו-מאזוכיסטים – ל.מ.)", סיפרה לוויי ליארה (27), עובדת מין שמסתובבת ברחבי ארה"ב ומעידה שצרכניות פונות אליה באופן קבוע, סיסג'נדריות וטרנסיות כאחת. "קוראים לה סימון ג'אסטיס, והיא עשתה מעל ומעבר כדי להפוך את הפנטזיה שלי למציאות. לרוב אני דומיננטית וקשה לי להיות כנועה עם מישהו, אלא אם כן אני בוטחת בו או בה עמוקות. ראיתי את סימון משחקת עם חברה טובה שלי במסיבת BDSM, וזה היה כל כך לוהט – אז רציתי גם".

"נשים רוצות שתהיי בקטע של נשים, והן יודעות כשאת מזייפת". אילוסטרציה: Shutterstock

המרואיינות העידו בפני וויי כי היו רוצות לשים סוף לסטיגמה הקיימת סביב נשים שצורכות זנות. מעבר לכך שהמצב הקיים מונע מהן, לפיהן, להגיע לקהל יעד שלם, המרואיינות מספרות כי הן מאמינות שהן, כעובדות בתעשיית המין, יכולות לספק פיתרון לנשים שלא זוכות לסיפוק מיני בחיי היומיום שלהן, או מחפשות מישהי להיפתח בפניה, או אפילו סתם רוצות להתנסות במשהו חדש.

"כולם צריכים לדאוג ל'טיפול מיני עצמי', ולקבוע פגישה עם עובדת מין זו הדרך המושלמת לעשות זאת. עובדות בתעשיית המין הן מרחב בטוח לכל אחד", טענה קלארה בפני וויי. "נשים רבות יאהבו את זה, אבל מפחדות מהטאבו. אבל כולם צריכים ליהנות מהחוויה הזו", אנג'ל הוסיפה.

אבל בואו נחזור רגע למציאות. תעשיית שירותי המין, כידוע, מלאה בבעיות קשות, בנקודות תורפה אשר פוגעות ישירות בנשים המספקות אותן. התיאורים שמובאים כאן לא משקפים את המציאות הקיימת בתעשיית הזנות, רובה ככולה, וחשוב לזכור זאת.

זנותסקסשירותי מין