בת 14 מעלה תמונה שלה מנשקת את חבר שלה לאינסטגרם. זה מפריע לכם?

מילי בובי בראון אמנם רק בת 14, אבל היא כנראה בת ה-14 הכי מפורסמת בעולם. עד היום, היא הספיקה לככב בתפקיד הראשי של הסדרה המצליחה "Stranger Things", לדגמן עבור קלווין קליין ולהפוך לאדם הצעיר ביותר שאי פעם נכלל ברשימת 100 המשפיעים של מגזין טיים. היא כבר הוכיחה מעל לכל ספק עד כמה היא ברוכת כשרונות, שאפתנית ומכוונת מטרה – כזו שעשויה מחומרים מהם קורצו הכוכבים הבוהקים ביותר.

ואמנם, לצד הארשת הרצינית והבוגרת של בראון, חשוב לזכור שהיא עדיין נערה. ברשימת הדברים שהספיקה לעשות עד היום כלולים גם חבר ראשון, ונשיקה ראשונה.

ביום שבת, בראון פרסמה תמונה שלה ושל חבר שלה – ג'ייקוב סרטוריוס, זמר בן 15 וידוען צעיר בעצמו. הם החלו להיפגש ככל הנראה לפני יותר מחצי שנה. בתמונה (שגם סרטוריוס שיתף במקביל), נראים השניים מתנשקים על החוף, תחת אור הירח, והכיתוב שבחרה מתוק לא פחות – "אור ירח איתו". רומנטיקת נעורים במיטבה.

אבל לא כולם חשבו שהתמונה הזו מתוקה כל כך. בין מליוני העוקבים שלחצו לייק והאלפים שהגיבו היו רבים שפירגנו ("למה אני לא הייתי יכולה להיות מגניבה כל כך בגיל 14?", למשל), אבל היו גם הרבה מגיבים שהביטו על התמונה הזו בעין עקומה, ובחרו לבקר אותה.

הנשיקה של מילי בובי בראון. צילום מסך מתוך אינסטגרם

"את מתנהגת כאילו שאת אישה בוגרת, אל תבזבזי את הילדות שלך", כתב אחד, "עצוב לי עליך. את לא תהיי אדם בוגר נורמלי בעתיד". אחרת כתבה, "אומייגאד, אתם עדיין לא בני 15 עדיין, למה אתם מתנשקים? (אני מבינה שמילי חייבת בגלל התוכנית) ועדיין".

ולמרות שלא ברור מה הסיבה לכך, יתכן שהתגובות האלו ודומות הצליחו להגיע אל בראון וסרטוריוס ולהבהיל אותם – שניהם מחקו את התמונות מעמודי האינסטגרם שלהם.

כך או כך, עולה פה נקודה מטרידה. כי מסתבר שבגיל 14, את יכולה להיות שחקנית מוערכת ועטורת פרסים, ואפילו לנשק מישהו על המסך – אבל מה פתאום שיהיה לך חבר שאת מנשקת בחיים הפרטיים שלך? ועוד משתפת את זה ברשת החברתית?

השאלה היא, למה בעצם? הרי כולנו היינו בני 14 פעם, ולא בהכרח כאלה חסודים. מתבגרים רבים שבגיל הזה כבר מסמנים וי על חוויה מינית ראשונה ואף אובדן הבתולין, וזו לא תופעה של השנים האחרונות – למעשה מחקרים כבר הוכיחו שגיל אובדן הבתולין של דור ה-Z גבוה מזה של הדורות שלפניו. אז מאיפה נשמעים הקולות המצקצקים הללו?

מילי בובי בראון והחבר בתמונה לכבוד ולנטיינ'ס דיי, שדווקא לא הוסרה. צילום מתוך אינסטגרם

ההבדל, ככל הנראה, נעוץ דווקא בשינויים שעל פני השטח. מה שמעורר אנשים להגיב בביקורתיות לפוסט כמו זה שבראון העלתה הוא לא מה שהיא עושה בו, אלא עצם העובדה שהנשיקה הזו מוצבת מולם, לעיני כל. גם פעם נערות התחילו מערכות יחסים ראשונות בגילאי 14, אבל הן לא העלו תמונה שלהן מתנשקות לאינסטגרם או לפייסבוק או לסנאפצ'אט, כי אלה עוד לא היו קיימים. אז הנשיקות האלו נשארו בחדרי חדרים, או בחוגים בהם הילדים מסתובבים – לא ליד ההורים והמבוגרים הצקצקנים שכנראה שכחו מה זה להיות מתבגר מלא הורמונים שנרגש לחוות אהבה, תשוקה וגם מיניות בפעם הראשונה.

המיתוג האיכותי של מילי בובי בראון כילדת הפלא המוכשרת, אחת המועמדות הצעירות ביותר לפרס אמי אי פעם, הוא כאן דווקא בעוכריה של הנערה. אם היא לא היתה מהווה סמל לנוער איכותי, כנראה שלא היו עושים כזה סיפור מעוד ידוענית צעירה שנמצאת בזוגיות – וגם אם כן, זה לא היה כל כך משנה. אבל במקרה שלה התדמית הנקייה והבוגרת כל כך חשובה להמשך הקריירה שלה, שנראה שאפילו צקצוק קל לא בא בחשבון. וחבל, כי הבעיה היא ממש לא אצלה. כי כשאומרים 'תנו לילדים להיות ילדים', מתכוונים גם לזה – תנו לילדה ליהנות מהאהבה הראשונה שלה בשקט. ושכל העולם יראה.

אינסטגרםגיל ההתבגרותמילי בובי בראון