אתרי הכרויות: התמונות שייגרמו לנשים לומר באופן מידי "לא, תודה"

לפני שנתיים פלוס מינוס פתחתי טינדר. על שולחני נחתה כתבה שעסקה בטינדר והרגשתי שלא אוכל לערוך טקסט על אפליקציה שאין לי מושג בסיסי איך היא עובדת. אז הורדתי את האפליקציה לנייד הפרטי שלי וקיבלתי שיעור זריז מחבר לגבי הפעלתה.

אני זוכרת שכבר במהלך ההסברים שלו הרגשתי כשכל העסק הזה לא בשבילי. ההחלטה "ימינה" (כן, אני בעניין) או שמאלה (לא רוצה לשמוע ממך) על בסיס תמונה אחת (ולפעמים 2-3) נראתה לי מופרכת. אני לא יכולה להחליט על בסיס תמונה האם בא לי לתקשר עם האיש הזה. אני אפילו לא יכולה להחליט אם אני נמשכת אליו. משיכה אינטלקטואלית מבוססת על מילים ומשיכה מינית, אצלי לפחות, מבוססת על מיקס של מראה, תנועה, ריחות, קול ומחוות גופניות. מרבית האנשים בטינדר מסתפקים בתמונה ותמונה – כל תמונה שלא תהיה – לא באמת תעזור לי להכריע לכאן או לכאן. היכולת פשוט לפסול אדם בהחלקה קלילה של אצבע יכולה גם לעודד אנשים להיות בררנים הרבה יותר ממה שהם עשויים להיות כאשר פוגשים אחרים בחיים האמיתיים.

אחרי 48 שעות מחקתי את האפליקציה.

אבל בתוך עמי אני יושבת ולטינדר בעולם ההיכרויות התל אביבי שמור מקום של כבוד אז לפני כשנה הורדתי אותה שוב וניסיתי להצטרף לזרם ולהתאים את עצמי לכללים: הנה תמונה של בחור. ימינה- בוא נדבר. שמאלה- יאללה, ביי.

ומה נולד מהכללים האלה? כמובן, כללים חדשים. בשביל להתאים את עצמי לעולם החדש נקבעו באופן כמעט אוטומטי ולא מודע הכללים לפיהם אני מחליקה ימינה או שמאלה או במילים אחרות: איזו תמונה תפסל מידית?

התשובה הפשוטה היא "תמונה של בחור שלא נראה מספיק טוב בעיניי" אבל זו תשובה קלה מדי וגם לא מאוד מדויקת. כמובן, אם הבחור מאוד לא אטרקטיבי בעיניי אז אין לו שום סיכוי לקבל החלקה ימינה אולם מסתבר שגם בחורים שנראים בסדר גמור עשויים לקבל "ביי" גורף רק כי בחרו ב"תמונה הלא נכונה".

ומהי "תמונה לא נכונה"?

שאלה טובה שרבים וטובים שאלו לפני ויישאלו גם אחריי. אחת מהם היא הסופרת אלנה בנט, לה 18,000 עוקבים בטוויטר. בנט הייתה סקרנית לגלות מה גורם לאנשים להחליק באופן אוטומטי שמאלה והעלתה את השאלה הזו בטוויטר שלה.

היא קיבלה מגוון רחב של תגובות מצחיקות, רובן מנשים, אבל בהחלט ניתן היה להבחין שרבות מהתשובות חוזרות על עצמן ומגלות שאלמנטים ספציפיים בתמונות נחשבים לטרן-אוף עבור רבות. כשהשוויתי בין התשובה שלי לתשובות שלהן עלו האלמנטים הבאים:

נשק

לתומי חשבתי שבגלל שאני מתגוררת בישראל ומרבית הגברים המקומיים התגייסו לצה"ל וחלקם אף משרתים במילואים, זה יהיה די טבעי או לפחות לא מאוד יוצא דופן שגברים ישראליים יעלו תמונות שלהם עם מדים ונשק. אבל נחשו מה? גברים באתרי הכרויות בכל רחבי העולם מעלים תמונות כאלה. מה המסקנה? ובכן, נשק הוא לא בהכרח חלק מהרפרטואר הישראלי, הוא פשוט סממן לגבריות או לפחות משהו שגברים מגדירים כ"גברי". ונשים? נשים הגדירו תמונות עם נשק כסיבה מידית וחד משמעית לומר "לא, תודה" ולהחליק שמאלה.

אשר לי, לו הייתי תרה אחר גבר בראשית שנות ה-20 לחייו שזה הרגע השתחרר מצה"ל ומרבית תמונותיו מהשירות הצבאי- ניחא. לו מדובר בגבר בשירות קבע- ניחא אבל גבר בן 40 שפשפש בכל תמונותיו והטוב ביותר שהוא מצא זה את עצמו מחובק עם f-16 מהמילואים האחרונים בחברון זה קצת פאתט.

אלכוהול וסיגריות

חלק גדול מאוד מהמגיבות בשרשור אצל בנט, טענו שתמונות עם סיגריה/ אלכוהול הן סיבה מספיק טובה לנפנף את המצולם במידית. בתור אדם מעשן שגם שותה מפעם לפעם, תמונות כאלה אינן מהוות טרן אוף עבורי (וגם מבהירות לי שהאדם השני מעשן וזה מידע חיוני) אבל אני מודה שאם יש יותר מתמונה אחת כזו… כל העסק הופך להרבה פחות אטרקטיבי. התדמית הנהנתנית-בליינית-חסרת אחריות הנגזרת משבע תמונות כאלה ברצף רחוקה מלהיות מגניבה.

תמונות קבוצתיות

"אני מבטיחה לך שאם יש לך יותר מתמונה קבוצתית אחת בכרטיס ההיכרויות שלך אני בטוח אמצא את עצמי נמשכת יותר לאחד החברים שלך שמצולם בתמונה, מאשר אלייך. זה מה שקרה ברוב הפעמים כשראיתי תמונות קבוצתיות" כתבה בנט. ובכן, אני נוטה להסכים איתה. וגם אם אף אחד מהמצולמים לא אטרקטיבי, מה הרעיון בלפרסם תמונה של חמישה אנשים ביחד? אתם באים כעסקת חבילה? למה בכלל אני צריכה לנחש למי מהמצולמים שייך הפרופיל?

העדר תמונה/ תמונות רק של העיניים/ החזה/ הגב

זה די פשוט: העלית תמונה רק של איבר אחד מגופך, ממנה לא ניתן להסיק איך אתה נראה? אתה מנסה להסתיר משהו. רוב הסיכוייים שאתה נשוי או תפוס או נראה מאוד לא טוב בעיניי עצמך. כן, ייתכן גם שאתה פשוט ביישן או חסר ניסיון באתרי הכרויות או שייך לאסכולת חובבי הפרטיות שמעדיפים לשלוח תמונות בפרטי אבל כל אלו לא משנים את השורה התחתונה- אם כל האינטראקציה הראשונית מבוססת על איך שאתה נראה, צילום העיניים שלך (יפות ככל שיהיו) או קלוז אפ של החזה או צילום מאחורה של הגב פשוט לא מסייעים לי. ולא, אתה לא מאוד מיוחד. אתה אחד מתוך אלפי פרופילים. אין סיבה שדווקא אתה תקבל את הזכות לשלוח את התמונה בשיחה פרטית. התמונה היא תנאי לקיומה של השיחה הפרטית ולא להיפך.

אם לא מתאים לך שתמונה שלך תהיה חשופה לאלפי זוגות עיניים אז אולי כדאי שתנסה להכיר נשים מחוץ לרשת.

תמונות של בע"ח

די דומה לסעיף הקודם ואפילו גרוע יותר: הכלבה שלך נהדרת, החתול שלך מושלם, הטווס שגידלת מגיל שנתיים מקסים אבל לא, החיה שאתה מגדל לא תגרום לאף אישה להחליק ימינה. היא מחפשת גבר (ללילה אחד או לכל הלילות, זה לא משנה) ולא בעל חיים. לא ברור מה עובר לאנשים בראש כשהם מפרסמים תמונות כאלה באתרי הכרויות. תמונה אחת כזו, לצד אחרות בהן אתה מופיע, היא בסדר גמור ואם בע"ח הם חלק חשוב בחייך, היא אפילו מתבקשת. אבל אם זו התמונה היחידה שנמצאת שם, ההחלקה שמאלה תהיה מהירה ממש.

תמונות עם בחורות

לא ברור מה הקטע. מצד אחד נרשמת לאתר הכרויות. מצד שני, התמונות שלך אומרות "תודה, אני כבר מסודר". איך תמונה שלך מחובק עם בחורה עשויה לעורר עניין או אטרקטיביות אצל מישהי?

בסקר שנערך בחודש מרץ האחרון, נמצא כי יותר מ-50% מהנשים באתרי הכרויות יחליקו שמאלה  אם הפרופיל של הבחור כלל תמונה של עצמו עם אישה אחרת. במילים אחרות, כל תמונה כזו מצמצמת לך את הסיכויים ולא משנה מה באת לחפש. התירוץ "אין לי תמונות שלי לבד" לא עובד בשנת 2018. סביר מאוד להניח שיש לך סמארטפון עם מצלמה ואיזה חבר טוב שיכול לעזור בנדון.

תמונות ללא חולצה מהחדר כושר/ ים

הרעה החולה הגדולה ביותר בכרטיסי הגברים באתרי הכרויות. מדובר במגיפה של ממש. ברור לי שבא לך להראות את השרירים שעבדת עליהם בחדר כושר או את השיזוף הנהדר שהרווחת אחרי רביצה של 7 שעות בים אבל תמונות ללא חולצה, לדעת נשים, הן ככל הנראה ה"ביי" המהיר ביותר שאפשר לקבל באתרי הכרויות. זה מתאמץ מדי, זה עמוס בניסיון נואל להרשים וזה חושף את הגוף שלך הרבה לפני שביקשתי לראות אותו. די עם זה, בבקשה.

 

אור סופראפליקציות להכרויותאתרי הכרויותזוגיותטינדררווקות