Like: הזוגות שמצאו אהבה ברשת מספרים איך עשו את זה

לפני כמה חודשים הגבתי לחבר פייסבוק על פוסט שלו. חבר של אותו חבר, אדם שלא הכיר אותי קודם, הגיב לי בתורו בתגובה מחמיאה. הגבתי לו בחזרה בלייק "לב". אחרי דקה הוא שלח לי הצעת חברות. אישרתי. אחרי דקה ו-3 שניות הוא שלח לי הודעה: "אז מה קורה? איך את? מה עושה היום בערב?"

הרשתות החברתיות הן אלוהים והן גם השטן. הן מאפשרות לנו לשמור על קשר עם אנשים רבים ולהכיר אנשים חדשים. אבל יש בהן גם חיסרון מטורף. המידיות, האינטנסיביות והיעדר אינטונציה. כשמישהו שולח לנו הודעה, אנחנו מפרשים אותה בצורה שמתאימה ונוחה לנו. אין לנו מושג למה התכוון הבן אדם מהצד השני. לפעמים לייק לב הוא לא הזמנה לצ'ט, אלא רק מחוות נימוס חמודה. רוב השיחות שאולי היה להן פוטנציאל להתפתח למשהו, נבלו בעיקר בגלל ששני הצדדים לא פרשו נכון מה נאמר. הוא נשמע נלהב מדי והיא נשמעה סנובית, כאשר בפועל היא פשוט הייתה סתם עסוקה או ביישנית, הוא חיכה לתשובה, היא לא הגיבה ואז הוא זרק לה "לכי, לכי, מי צריך אותך?" כי לאף אחד לא נעים שמשאירים אותו באוויר.

אז האינטונציה והציפייה למענה מיידי הם אלה שהורסים כמעט לכולם, ומצד שני כל אחד מכיר את הזוג הזה שמצא האחד את השנייה ברשת, התאהב וחי יחד 'happily ever after' או לפחות מתחזק זוגיות יציבה של כמה שנים. מצד שני, לפעמים נראה שלהכיר מישהו ברשת זו עבודה סיזיפית ומתסכלת מאד. כל מי שניסה לעשות זאת, לא פעם הרגיש על סף ייאוש, במיוחד לאור העובדה שתמיד אומרים לנו שאם אנחנו מחפשים מערכת יחסים רצינית, חייבים 'לעבוד בזה' ולהשקיע את כל הזמן הפנוי ואת כל המרץ במשימה. כפי שצריך לנשק עשרות צפרדעים עד שמוצאים נסיך או נסיכה, כך בדיוק צריך לנהל אלפי שיחות הזויות יותר והזויות פחות עד שיישמע הקליק הזה. אה, וגם חשוב שיהיה הדדי.

אז מצד אחד – זה נורא קשה למצוא זוגיות ברשת. מצד שני – אם הזוגות האלה הצליחו, אולי כל אחד יכול?

"היא עשתה לי את הלייק באינסטגרם"

יעל סקליר ודייזי דיאמנט. צילום: נעה קדמי

"הכרנו באינסטגרם. היא עשתה לי כמה לייקים ואני עשיתי לייקים חזרה", מספרת יעל סקליר על הזוגיות שלה עם דייזי דיאמנט, "התחלנו לעקוב אחת אחרי השנייה. שאלתי חברה שלי אם היא רווקה ומחפשת ואז גיליתי ששתינו די באותם שלבים – שתינו אחרי זוגיות ארוכה, ומשם זה התגלגל. אנחנו יחד ארבע שנים וכמה חודשים ובמאי השנה התחתנו. אני בת 29 ודייזי בת 28".

מי עשתה את הצעד הראשון?

"היא עשתה את הלייק הראשון, אבל ברגע שראיתי מי היא, אז התחלתי לפעול בעניין".

אז על איזו תמונה היא עשתה לך לייק?

"אני מצלמת הרבה אוכל אז אני מניחה שזה היה על אחת התמונות האלה. היא מעצבת גרפית במקצוע וזה מאד התחבר לה לעין. היום אני יכולה להגיד שהיא מצלמת הרבה יותר טוב ממני, אבל אז כנראה היה משהו מיוחד בתמונה ההיא".

כמה זמן עבר מהלייק הראשון עד הדייט הראשון?

"לקח לנו בערך שלושה שבועות או חודש, כי היה לי ברור שאני לא מעוניינת בה כחברה רגילה".

ולפני כן יצא לך להכיר בנות זוג דרך רשתות?

"את כל האקסיות הכרתי דרך רשתות. לא הכרתי אף אחת באפליקציות היכרויות, זה תמיד התחיל אצלי בפייסבוק או אינסטגרם, מתוך עניין. זה לא התחיל מהיכרות רומנטית – משהו שבן אדם כתב. אולי זה המפתח – להתחיל מתוך עניין ולא ישר לעבור לדייטים."

"קרא את הספר שלי והציע לי לפגוש אותי כדי לדבר על כתיבה"

שיר אוסטפלד וקווין אייסנברג

"לפני שנתיים, כשיצא הספר שלי "נסיך או סביח", פנה אלי באינסטגרם בחור בשם קווין אייסנברג, מספרת שיר אוסטפלד. התעלמתי, כי עברתי תקופה קשה, החיים סגרו עלי, סבא שלי נפטר, אבל הוא לא התייאש, ושלח לי הודעה גם בפייסבוק. עניתי לו, הוא התעניין בספר שלי ושאל אם בא לי להיפגש לדבר על הכתיבה. הכי רומנטי בעיניי".

אז הסכמת לפגוש אותו?

"באוגוסט לפני שנתיים קרה הדייט הראשון שלנו בבר 'רובינא'. התחלנו לצאת. אין לי מושג מאיפה היה לי האומץ, אבל כבר אחרי שבועיים טסנו יחד לשבוע לחו"ל וזמן קצר אחרי כבר שכרנו דירה בשכונת הבימה, ממש מול אותו בר בו היה הדייט הראשון שלנו".

נשמע כמו המציאות שעולה על כל דמיון, בטח עבורך, כסופרת.

"לחלוטין. היום אנחנו מתחזקים אחלה זוגיות עם כל הריבים, והצרחות וה-'תעשה כלים'".

"הכרנו קודם, אבל הקשר עצמו התחיל בפייסבוק" 

ענבר ורן ליבוביץ'

"טכנית, הקשר של רן ושלי התחיל מההתקשקשות בצ'ט של פייסבוק, אחרי שאחי עידן ואני חזרנו מהטיול שלנו בדרום אמריקה", נזכרת ענבר ליבוביץ' (31). "רן הוא חבר של עידן, הם עבדו יחד כקב"טים במלון אחרי הצבא. בימי שישי הייתי מגיעה להביא לעידן אוכל מהבית, וככה רן הכיר אותי. אני לא הכרתי אותו לפני כן. הוא כל הזמן הקניט את אחי שבסופו של הוא ואני נהיה ביחד, ובכן – הוא צדק".

כלומר, הכרתם בפועל רק אחרי שחזרת מחו"ל?

"לפני שהיינו זוג, לא ממש הכרנו. ידעתי שהוא קיים, אבל לא דיברנו או משהו לפני. כשטסנו, הוא בכלל יצא עם מישהי אחרת. ואז פתאום, באמצע הנסיעה, הוא התחיל לעשות לי מדי פעם “poke” בפייסבוק, כנראה חשב שזה מצחיק. ערב אחד יצאתי עם חברים מהעבודה והגענו לאיזה פאב מרכזי, מקום כזה בו כולם מכירים את כולם, וגם רן היה שם. ישבנו, דיברנו, צחקנו (היו גם הרבה חברים משותפים שלנו) ולמחרת הוא פנה אלי בפייסבוק וקבענו לראות סרט יחד. ומשם הכל היסטוריה. היום אנחנו נשואים ויש לנו ילד בן 3".

מה עוד את זוכרת מאותו ערב?

"יש תמונה שלנו ששנינו ממש אוהבים. היא הראשונה שלנו יחד, עוד לפני שהיינו זוג, אבל בפועל זה היה הערב שהתחיל את הכל".

אז מה המסקנה? לא להתייאש. ובפעם הבאה כשכותבים לכם משהו, לנסות לא להדביק לזה פרשנות משלכם אלא להמתין ולראות לאן זה מתפתח. ואולי באמת, אם ניתן הזדמנות, זה יעבוד ואפילו יצליח.

אהבהדייטינגזוגיותיחסיםרשתות חברתיות