אישה תבעה סוכנות הכרויות על מחסור בגברים פנויים – וניצחה

אומרים שכסף לא יכול לקנות אהבה, כנראה שיש דברים בגו. תרזה בורקי, גרושה בת 47 ואמא לשלושה ממרכז לונדון, חיפשה בן זוג. היא החליטה להצטרף לסוכנות שידוכים בשם '70/30', אך במקום לזכות באהבת אמת (נניח) וגבר אמיד ונאה כמו שרצתה, היא זכתה ב- 13,000 יורו.

בורקי קיוותה להכיר בן זוג מצליח באמצעות המקום שמגדיר עצמו כסוכנות עלית אקסקלוסיבית אך התאכזבה לגלות שההבטחות שפיזרה הסוכנות לגבי מציאת בני זוג מצליחים לא בדיוק עומדות בקנה אחד עם המציאות.

תרזה בורקי. צילום מתוך פייסבוק

לדבריה, החברה הונתה אותה באמצעות פרסום מטעה. הסוכנות, שמציגה את עצמה ככזו שפונה רק למעמד העליון, מפרסמת שמספר המנויים בה גבוה וכי קיים במאגר החברים היצע רב של גברים פנויים, אמידים ומצליחים שמחפשים בנות זוג באמצעות הסוכנות. לפי בורקי ולפי הפסיקה של השופט שטיפל בתביעה, למרות שהפרסומים דיברו על 7,000 גברים מנויים, בפועל היו רק 100 מנויים ב"סוכנות האקסקלוסיבית". בפסק הדין שנתן אמר השופט: "אילו ידעה הגברת בורקי מהי הכמות האמיתית של החברים הפעילים, היא לא הייתה מצטרפת למועדון מלכתחילה".

בורקי הייתה כנה וממוקדת מטרה לגבי כוונותיה. היא סיפרה שפנתה לסוכנות כדי למצוא גבר עשיר איתו קיוותה להביא ילד. הסוכנות מצדה הבטיחה שיש שפע של מנויים פנויים ואטרקטיביים מכל רחבי העולם, והתחייבה לשירות צמוד של שדכן מומחה, שמתאים לכל אישה מספר פרופילים של גברים שיכולים להיות בני זוג פוטנציאלים. אבל בורקי לא זכתה לדייטים שהובטחו לה, מה שגרם לה לדבריה ל"לחץ ומצוקה".

למען ההגינות, לבורקי לא היו סיכויים טובים למצוא שידוך ב'70/30' מלכתחילה. לא רק שמאגר המנויים היה נמוך, הדרישות שלה היו ספציפיות ביותר. אם לדייק, בורקי סיפרה שחיפשה: "ג'נטלמן מתוחכם, שעובד בתחום הפיננסים ושפתוח לנסיעות ברחבי העולם".

וזה לא הכל. למרות שניצחה בתביעה, בורקי לא תזכה ליהנות מכל הכסף שקיבלה: חלק גבוה מהפיצויים נועדו לכסות את הסכום הגבוה ששילמה על מנת להצטרף לסוכנות השידוכים, ו-5,000 יורו נוספים יועברו לסוכנות, שהגישה תביעת דיבה נגדה מכיוון שבביקורת שכתבה על המקום בגוגל טענה שמדובר בעסק שהוא כולו תרמית. הסכום הנמוך שיישאר ברשותה יפצה אותה על עגמת הנפש שחוותה.

למרות המאבק המתוקשר והניצחון של בורקי, הסוכנות נשארה בשלה ובתגובה שפרסמה המשיכה להאשים את האישה בתפיסה מוטעית של המציאות: "הגברת בורקי נרשמה לסוכנות עם הנחה מוטעית לגבי מספר הגברים הפוטנציאלים שאנחנו אמורים לשדך לה. היא הניחה שכמו כל אתרי ההיכרויות למיניהם הסוכנות שלנו היא מיינסטרימית והמונית, אבל ההיפך הוא הנכון, מדובר במועדון אקסקלוסיבי. לא עומדים להיות לנו אלפי חברים בגלל העובדה הפשוטה ש- אין אלפי גברים אמידים וברמה גבוהה שהם פנויים".

בורקי, לטענתה, נפגעה מאוד מהמקרה שכן היא קיוותה למצוא אהבה מאוחרת ולפתוח בפרק ב' וחיים חדשים עם מה שהיא מכנה "גבר חלומותיה". היא הקדישה לכך כספים רבים וכשראתה שהחברה מתחמקת ולא עומדת בהתחייבויות שלה, תקוותיה התנפצו: "זה פשוט לא בסדר לשקר ולהבטיח לנשים בשנות ה-40 לחייהם, שנמצאות במצב פגיע, את גבר חלומותיהן".

אהבהאתרי הכרויותיחסיםשידוכים