אילנית לוי ואלירז שדה: החתונה ההיסטורית שכולנו חיכינו לה

חיכינו וציפינו והנה זה קרה – אילנית לוי ואלירז שדה התחתנו! אחרי 7 שנים של זוגיות ארוכה ומתוקשרת, אילנית ואלירז עמדו מתחת לחופה ונישאו כדת וכדין. היא צעדה לקראתו בשמלה לבנה ואלגנטית, הוא הסתכל עליה במבט מעריץ ונוגה, ענד לה טבעת נוצצת וחלומית מזהב, ושניהם התחייבו אחד לשנייה לנצח נצחים והפכו באופן רשמי לזוג נשוי. אושר. בכל מה שקשור לאילנית ואלירז הפכנו ממדינה ים תיכונית לוהטת לפולין רבתי. אנחנו אובססיביים אליהם בערך מהיום שנודע לנו שהם ביחד. חיכינו שהם יהדקו את הקשר, התלהבנו שהם עברו לגור ביחד, שמחנו לאידו של אייל גולן ואפילו כעסנו עליו כששמענו שהוא לא מרוצה מהזוגיות של השניים, ובעיקר אהבנו להתעסק בשאלה – למה הוא לא מציע לה כבר?!

אז למה באמת כל כך אכפת לנו מהחתונה הזאת? כנראה שהכל התחיל בריאיון האלמותי של אייל גולן בסרט 'שמועות' (שמישהו כנראה דאג להסיר בינתיים מהרשת), בו הוא אמר את המשפט הבלתי נשכח – "כמה אפשר לאכול סטייק אנטריקוט, מדי פעם צריך פרוסה עם שוקולד". המשפט הזה נאמר בזמן שגולן ולוי היו עדיין נשואים, ולמרות ההכחשות שהוא שיחרר מאוחר יותר, ריפרר לבגידות של הזמר באשתו. מהרגע ששודר הסרט, הלב שלנו נפתח לאילנית ורק רצינו שהיא תעזוב את אייל ותמצא את הבן אדם שראוי לה באמת. מעבר להיותה "מלכת היופי שלו", אילנית הייתה מלכת היופי שלנו. מלבד המראה החיצוני המצודד שלה, מדובר באישה חכמה, מצחיקה וסוג של מאמי לאומית שגרמה לכולנו להתאהב בה בכל פעם שהבליחה אל המסך.

במקביל לסיום הצהוב והעגום של מערכת היחסים הזאת, הפציע לחיינו כוכב חדש וכריזמטי לא פחות – אלירז שדה שמו. זה קרה בעונה השנייה של ה"אח הגדול", כשעידן הריאליטי היה בחיתוליו וכולנו עדיין היינו מוכנים להודות שאנחנו צופים "בתוכניות מהסוג הזה". אלירז היה כל מה שציפינו לו מכוכב ריאליטי, הוא היה אמיתי ואותנטי (עד כמה שאפשר להיות בתוכניות מהסוג הזה), ובעיקר גבר מצחיק ורגיש – השילוב המושלם שכל אישה חולמת עליו.

כשאלירז ואילנית נפגשו היה נראה שכל התקוות שלנו התגשמו. איכשהו דווקא ערוץ 24 איחד בין שני הנפשות התאומות האלה, והזוגיות פרחה. התרגלנו לראות אותם מאוהבים על המסך שלנו, ובכל פעם שחזינו בתמונות שלהם מחויכים נמסנו. כששמענו שאייל גולן מתנגד לקשר כמובן ששמחנו לאיד. זאת הייתה סוג של נקמה מתוקה והרגע שכולנו חיכינו לו. הפכנו להיות מעורבים, אפילו מעורבים מידי, בחיים של השניים, וכשראינו שהזוגיות שלהם איתנה ויציבה חיכינו לסוף הטוב שלנו והמתנו בסבלנות שאלירז יכרע ברך וישלוף טבעת. אנחנו אומנם לא מכירים אותם אישית אבל זה כל כך הגיע לאילנית, ולנו כמובן.

חיכינו וחיכינו אבל זה לא קרה. עברו שנתיים, עברו ארבע, בני הזוג כבר עברו לגור יחד, הילדים של אילנית היו מעורבים, ואפילו נרשמה סולחה עם אייל, אבל שום דבר לא התקדם. יכול להיות שמכבש הלחצים שתושבי ישראל ומדורי הרכילות הפעילו על אלירז הם אלו שגרמו לו ללכת אחורה. האי הצעה שלו כאילו אמרה לכולנו – 'תפסיקו להתערב. אני אעשה את זה בזמן שלי, מתי שאני ארצה, אם בכלל ארצה, ותרדו לי מהווריד'. זה לא עזר לו כמובן. נכון, אנחנו לא באמת יודעים מי מהשניים העדיף לוותר על מיסוד הקשר ולחכות, אבל הפנטזיה שבנינו לעצמנו בראש כבר יצאה משליטה. ואז זה קרה, ב-23 ליולי 2018 (תאריך שייזכר לדיראון עולם) הוא שלף את הטבעת והציע. זה אומנם קרה בחדר השינה של בני הזוג ובפרטיות מוחלטת, בכלל לא כמו שאנחנו אוהבים, אבל קולולו, הם מתחתנים!

 

האובססיה של מדינה שלמה למערכת היחסים הזאת הוכיחה שני דברים:

  1. אנחנו אומה חטטנית, ואפשר להגיד שכולנו פחות או יותר סוג של דודה זקנה ונדחפת.
  2. אנחנו אולי חושבים שישראל היא מדינה ליברלית ופתוחה אבל בסופו של דבר אנחנו חיים במדינה מאוד שמרנית שמקדשת את מוסד הנישואים. מאמי לאומית או לא, המחשבה על אישה גרושה עם שני ילדים, שחיה בזוגיות עם גבר רווק לא התיישבה טוב בנוף הציבורי. אנשים רבים התקשו לבלוע את הרוק בכל פעם שפורסמו תמונות שלהם מבלים ומאושרים ועדיין לא נשואים. צרמה במיוחד העובדה שלמרות הזוגיות ארוכת השנים לשניים אין ילד משותף, רחמנא ליצלן, ואילנית כבר לא בשנות העשרים שלה. מה לעשות, המאמי הלאומית היא גם הרחם הלאומי בסופו של דבר. וישראל היא מדינת כל ילדיה.

 

אם אפשר ללמוד מכל הסיפור הזה לקח, זה שהגיע הזמן שנפסיק להידחף לחיים של אחרים ונבין שאין תבנית מסוימת שכולנו חייבים לחיות לפיה. אבל כל זה לא משנה עכשיו כי כל החלומות שלנו התגשמו. אילנית ואלירז התחתנו וזה מה שחשוב. אז אושר ועושר לזוג המופלא הזה שהכניס עניין לחיים שלנו כל כך הרבה זמן. השאלה היחידה היא למי נתערב עכשיו בחיים?

אייל גולןאילנית לויאלירז שדהגירושיםחתונהנישואים