הריב בבית המלוכה התחיל באופן אחר לגמרי ממה שחשבנו

בשבועות האחרונים בריטניה סוערת בעקבות ה-ריב ה-משפחתי. מספר חודשים ספורים לאחר החתונה שפתחה עידן חדש בשמרנות של בית המלוכה, ולאחר שמייגן מרקל הפכה לסמל להתקדמות של המוסד המיושן, היו מי שמהרו להכריז שהדוכסית היא בעצם אישה בלתי נסבלת, שממרת את חייו של הנסיך הארי, רודה בכל מי שעובד תחתיה ובעיקר מקנאה, ואי לכך עושה את המוות, לגיסתה טובה הלב, קייט מידלטון.

כצפוי, היו כאלו שמהרו להכריז על "קרב חתולות", כי הרי אין דבר שנשים אוהבות יותר מאשר לריב, או שאולי נשים אף פעם לא מצליחות להסתדר – או כל הנחה מוטעית וטיפשית אחרת שב-2019 כבר לא צריך להיות לה מקום.

ההמשך הטבעי היה היווצרות של שני מחנות: טים קייט וטים מייגן. כשאלו בקבוצה הראשונה טענו שמייגן היתה נחושה להתחתן עם נסיך וכל השאר לא באמת מעניין אותה, ואילו אלו התומכים בכלה האמריקאית מבקשים לתת לה עוד זמן וסבלנות כדי לאפשר לה להתאקלם.

אבל כעת, מומחים ומקורבים לבית המלוכה טוענים שהאשם בריב הפוטוגני הזה הוא דווקא ויליאם. תודו שלזה לא ציפיתם. דווקא הנסיך עם הדימוי המנומס והלבבי, שנראה שלא יזיק גם לנמלה אפילו אם היא תלך בכוונה מתחת לנעל שלו, הוא זה שאשם באחד הריבים המתוקשרים בעולם.

בפרומו לתוכנית שהולכת להיות משודרת בערוץ TLC, תחת השם "קייט נגד מייגן: נסיכות במלחמה?", המומחית לבית המלוכה קייטי ניקול טוענת ש"ויליאם היה די מודאג מכך שהיחסים (בין מייגן להארי) התקדמו כל כך מהר, ובגלל שהוא קרוב להארי, הוא ככל הנראה היה האדם היחידי שהיה מסוגל להגיד לו 'נראה שזה מתקדם מהר, אתה בטוח בזה?'".

ניקול מוסיפה ש"מה שהיתה אמורה להיות עצה של אח מודאג עם כוונות טובות, רק גרמה להארי להיות מוטרד. הארי מאוד מגונן על מייגן והוא תפס את ההערה הזו כביקורת. הוא פירש אותה כחוסר תמיכה של אחיו לנישואים האלו, לאיחוד הזה, ואני חושבת שמאז היחסים ביניהם לא היו אותו הדבר".

הביוגרפית המלכותית, ליידי קולין קמפבל, מאשימה בעיקר את האובססיה שהארי פיתח כלפי מייגן: "כל מה שאני שומעת זה על איך הארי מסונוור לחלוטין ממייגן, שהוא מוקסם ממנה לגמרי והשתנה באופן ניכר מאז הנישואים. אבל נישואים באמת משנים אנשים".

מסתבר שעד להיכרות עם מייגן, הארי נהג לבלות את מרבית זמנו עם ויליאם וקייט בארמון קינגסטון. הוא נהג לאכול אצלם ולהיות ממש חלק בלתי נפרד מהמשפחה. כשהוא פגש את מייגן הוא כבר היה פחות פנוי אליהם, כמו שבדרך כלל קורה כשרווק פוגש באהבת חייו.

אז האם באמת מדובר בפערים שאינם ניתנים לגישור בין שני האחים? סביר להניח שלא. וברגע שיתווסף עוד תינוק למשפחה, ומייגן והארי יצטרפו למיליוני האנשים שמחתלים ומנענעים ומרדימים, שני הזוגות שוב ימצאו שיש להם הרבה נושאים משותפים לדבר עליהם, שלא נאמר להתבכיין עליהם.

אבל בינתיים יהיה מעניין לראות האם הגילויים החדשים יגרמו לאנשים להתחלק לשני מחנות, לכתוב כותרות ענקיות בעיתונים או להעניק לויליאם שלל כינויים לא מחמיאים כפי שהם העניקו למייגן, או שאולי – בגלל שמדובר בריב בין שני גברים – יתייחסו לכך כויכוח חסר משמעות וזמני בין שני אחים. התשובה, למרבה העצב, די ברורה.     

הנסיך האריהנסיך ווילאםחתונת הארי ומייגןמייגן מרקלקייט מידלטון