ג'ורדין וודס או טריסטן תומפסון: אז מי האשם האמיתי בבגידה בקלואי קרדשיאן

הפרק האחרון בסאגת הבגידה, שמוגשת אלינו בחסות קרדשיאן-תומפסון-וודס, היה מעניין במיוחד: קצת אחרי שג'ורדין וודס בכתה בראיון לג'יידה פיקט סמית ש"מעולם לא שכבתי עם הגבר הזה", וכל מה שהיה זו רק נשיקה על השפתיים שהתרחשה כמעט בניגוד לרצונה, קלואי קרדשיאן ניצלה את ההזדמנות כדי להשתלח בה שוב. "למה את משקרת ג'ורדין???", צייצה הנבגדת. "אם את הולכת לנסות להציל את עצמך בפומבי, במקום להתקשר אליי בפרטיות ולהתנצל קודם, לפחות תהיי כנה לגבי הסיפור שלך. אגב, את בהחלט הסיבה שהמשפחה שלי התפרקה".

כמובן שכמו כל שאר התגובות של בנות הקרדשיאן על הפרשה שמסעירה את אמריקה בימים אלו, או לפחות את חובבי הרכילות שבה, גם הציוץ הזה זכה לשלל תגובות שמלבות את האש סביב ג'ורדין. אבל ביניהן היו גם תגובות אחרות, שאמרו לה לרגע לא לשכוח שגם בגידה, בדיוק כמו טנגו, דורשת שניים. היו כאלו שאף הזכירו לקלואי ציוץ אחר, שהגיע מג'ורדן קרייג, בת זוגו לשעבר של תומפסון ואם בנו הבכור (שהיתה עוד בהריון כשקלואי וטריסטן נפגשו): "תמיד תתייחסו לאחרים כמו שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם". כך שלבסוף לקלואי לא נותרה ברירה אלא לעלות ציוץ נוסף, שקול יותר, שבו כתבה: "טריסטן אשם באותה מידה, אבל הוא האבא של בתי והוא התייחס לסיטואציה באופן פרטי. קלואי הדגישה שג'ורדין היתה עבורה כמו אחות קטנה, ולכן הפגיעה ממנה היתה כואבת יותר.

כזכור, הפרשה התפוצצה לפני כשבועיים, אחרי שפורסם שטריסטן תומפסון, בן הזוג של קלואי ואב בתה, ערך מסיבה בביתו ושם נצפה על ידי האורחים מתגפף עם לא אחרת מאשר ג'ורדין וודס, דוגמנית מידות גדולות שהיא גם החברה הכי טובה של האחות הקטנה לבית קרדשיאן, קיילי ג'נר, ואף מתגוררת בביתה.

הבגידה של תומפסון היא ממש לא בגדר תקדים. למעשה, רק כמה ימים לפני שקלואי ילדה, פורסמו תמונות שלו מבלה עם בחורה אחרת. כבר אז אנשים, כולל אחיותיה המפורסמות של קלואי, הרימו גבה על ההחלטה שלה להעניק לו הזדמנות נוספת. הפעם כולן טרחו לציין שלא תהיה עוד אחת כזו. לכן העוקבים נדהמו לגלות שדווקא וודס היא זו שמיד עלתה על המוקד. דמה הותר והיא זכתה לשיימינג חסר תקדים בחסות הקרדשיאן. אפילו הציוץ האחרון של קלואי, שבו היא מבהירה שתומפסון לא פחות אשם במה שקרה, לא הצליחו להרגיע את רוחות העוקבים, שהמשיכו לרדת עליה על כך שהיא מתמקדת בג'ורדין במקום בבוגד הסדרתי, ושהתגובה האחרונה היא מעט מידי מאוחר מידי ולא תצליח לתקן את הנזק הנפשי והתדמיתי שנעשה כלפי וודס בת ה-21.

זו לא הפעם הראשונה שנשים הן אלו שמואשמות באופן אוטומטי בבגידות. למעשה, החשודות המידיות תמיד יהיו שתיים: הבחורה שבגדו איתה, והבחורה הנבגדת – שבטח עשתה משהו (או לא עשתה מספיק) שהוביל לבגידה. הגבר? טוב, נו. הוא מסכן שלא מסוגל לשלוט בתשוקותיו. וכך, בעוד וודס התהדרה בימים האחרונים בכינויים כמו "נחש" ו"זונה", תומפסון זכה לעונש האכזרי: ביטול המעקב ברשתות החברתיות מצד האחיות קרדשיאן. סביר שהוא גם זכה ל"צ'אפחה" מהחבר'ה.   

לא בטוח האם הגישה בה בחרו הקרדשיאנס היא יותר שוביניסטית, כי היא מקדמת את ההנחה שנשים הן שק צרעות תחמניות, פתייניות, שרק מחכות להפיל בפחן גברים הגונים, או שאולי היא בכלל קוראת לשנאת גברים קיצונית, משום שהיא מחשיבה את הזכרים ליצורים ללא יכולת חשיבה או פעולה עצמאית. מעין שק תפוחי אדמה שנקלע לסיטואציות בעל כורחו.

החדשות הטובות הן שככל הנראה אנחנו נפגעות מנשים יותר כי אנחנו מצפות מנשים ליותר – להיות יותר מתחשבות, יותר רגישות, להביע יותר סולידריות. אבל אולי הגיע הזמן שנצפה את אותו הדבר גם מגברים. שנפסיק להנציח את הדימוי הדבילי-פסיבי שיש להם ונעמיס עליהם ציפיות שאין שום סיבה שהם לא יוכלו לעמוד בהן. אולי הגיע הזמן שעם הדרישה שלנו לייחס שווה בזכויות ובשכר, גם אנחנו נתייחס באופן שווה לגברים – נצפה מהם לקחת אחריות על המעשים שלהם ולשלם עליהם כשהם מפשלים.

היחס לגברים כאילו הם תינוקות שלא מסוגלים לעמוד על שלהם ולכן תמיד אנחנו אלו שצריכות להיות גדולות יותר, אצילות יותר ומבינות יותר – מפיל עלינו את כובד האשמה, כמו גם את כובד האחריות לתוצאות. ולכן, בדיוק כמו שאנחנו מבקשות שיכבדו יותר אותנו, כך הגיע הזמן שגם אנחנו נכבד יותר אותם, נצפה מהם ליותר ובהתאם נתאכזב ונודה שגם הם, לא פחות מנשים, יודעים יפה מאוד לבגוד באמון ולתקוע סכינים בגב. 

בגידהמשפחת קרדשיאןקיילי ג'נרקלואי קרדשיאן