מייגן מרקל הביכה את הארי בפומבי, עם המחמאה הכי טובה שגבר יכול לקבל

לא רק נשות המנהיגים שלנו ציינו את יום האישה הבינלאומי, אלא גם מייגן מרקל ניצלה את האירוע כדי להפיץ את האג'נדות שלה, ובעיקר להראות שגם אחרי הידיעות על עוזרת נוספת שהתפטרה – ההצגה עדיין נמשכת. הנסיכה ההריונית השתתפה בפאנלים שדיברו על מעמד האישה, והצליחה להקסים את הנוכחים ושאר המשתתפים, ולהוכיח שוב לכולם שמשפחת המלוכה זכתה בה, ולא להפך.

בין השאר מרקל השתתפה בפאנל שדן בפמיניזם ובכוחן של נשים, ובמהלכו חשפה שהיא נמנעת כרגע מרשתות חברתיות, בגלל התגובות השליליות ששולטות בהן. כשנשאלה מה אנחנו יכולות לעשות לגבי גברים שחושבים שפמיניזם הוא נושא שרק נשים צריכות להתעסק בו, ענתה הדוכסית:

"אני אומרת את זה כבר זמן רב. אפשר להיות נשי ופמיניסטי ואפשר להיות גברי ופמיניסטי. אני חושבת שבמובנים של גבריות, אתה יכול להבין מה החוזקות שלך רק אם תדע באותה מידה מה עושה אותך פגיע. תחושות הביטחון וההערכה העצמית שלך מגיעות מהידיעה השלמה שהאישה שלצידך, לא מאחוריך, לא צריכה לאיים עליך. להפך, אתה אמור להרגיש מועצם הידיעה שיש לך את התמיכה הזאת. אנחנו באמת צריכים לעבוד יחד, זה לצד זו, זה שוויון מגדרי בעיניי. כשגברים ייקחו חלק בשיחה הזאת, ויגידו בעצמם שאין שום דבר מאיים באישה שנמצאת באותו מעמד כמוהם, הכוח המספרי שלנו יגדל".

כשסיימה את דברים הביטה מייגן על הארי, הנהנה קלות בראשה והוסיפה "אז אני מקווה שגברים הם כן חלק מהשיח הזה. מה שבטוח שבעלי הוא חלק ממנו". ואז היא התחילה לצחקק כמו תיכוניסטית מאוהבת.

מייגן מרקל חשפה בהמשך שהיא רוצה שיורש העצר שבבטנה (שמינו או מינה עדיין לא נחשפו, למרות השמועות העיקשות שמדובר בזכר) יהיה פמיניסט. עוד היא התבדחה על כך שראתה סרט דוקומנטרי במהלכו אישה הריונית אמרה שהיא הרגישה שהעובר בתוכה בועט בעיטות של פמיניזם, והוסיפה "אהבתי את זה, בן או בת, אני מקווה שזה המקרה".

כזכור, לפני כמה שבועות העולם געש בגלל הידיעה על כך שהארי ומייגן מרקל בחרו לגדל את הצאצא שלהם ללא שיוך מגדרי, כלומר מבלי להתייחס אליו כזכר או נקבה. עם זאת, מהר התברר שבסך הכל מדובר על עיצוב החדר בצבעים של שחור ולבן האופנתיים, במקום התכלת או הוורוד המסורתיים. כך או כך, במקרה הזה לא נראה שאנחנו צריכות לחשוש שהילד יגדל בסביבה מיזוגנית או שוביניסטית. 

הנסיך הארייום האישהמייגן מרקלמשפחת המלוכהפמיניזם