הרומן של ויליאם מלמד שקייט אנושית ואלו החדשות הכי טובות שתשמעו היום

בזמן שאנחנו מתעסקים בשאלות זוטרות, כמו מי יהיה שר החינוך הבא, הממלכה הבריטית עסוקה בימים אלו בשמועות הכי מסעירות מזה זמן מה, אודות הבגידה – לכאורה כמובן – של ויליאם. כן, ויליאם. לא התבלבלנו באחים.

על פי הדיווחים ב-In Touce Weekly, הנסיך ויליאם בגד באשתו קייט בזמן שהיתה בהריונה השלישי. שותפתו לבגידה, על פי הדיווחים, היא שכנתה וחברתה הקרובה, המרקיזה רוז הנבורי. כמובן שבמגזין הביאו ראיון עם מקורב שקר כלשהו, והתייחסו לעובדה שלפני כמה שבועות קייט ניתקה את הקשר עם הנבורי באופן מפתיע והורתה לכל מי שמסביבה לעשות את אותו הדבר.

הנבורי נחשבת למקורבת לכתר עוד מלפני שנולדה. הסבתא שלה היתה חברה של המלכה אליזבת ואפילו שושבינה שלה כשנישאה לפיליפ. בדומה, גם הנבורי נחשבת לאשת סודה של קייט ואחת הנשים הקרובות אליה ביותר והיא ובעלה, המרקיז דיוויד צ'ולומנדלי בן ה-58, מרבים לצאת לדאבל דייטים עם הזוג המלכותי. אך כאמור, לטענת "המקור", כל זה השתנה לפני כמה שבועות, כשקייט גילתה על הרומן לכאורה. קייט מייד התעמתה עם ויליאם, והוא בתגובה צחק ואמר שלא היו דברים מעולם. ובכל זאת, קייט התעקשה לנתק כל קשר עם מי שעד כה היתה ה-BFF שלה. היו גם כאלו שמהרו לדווח שהסכסוך המפורסם בין ויליאם להארי לא נבע מפעולותיה של מייגן, כפי שנתנו לנו להבין במשך חודשים, אלא בגלל שהארי גילה את הרומן והאשים את אחיו בכך שהוא מזלזל בערכי המשפחה. חמוד.

בצעד דרמטי ויוצא דופן, עורכי הדין של ויליאם הוציאו הודעת איום בתביעה, שבה נכתב כי "בנוסף להיותו מזויף ופוגעני, פרסום ספקולציות כוזבות לגבי חייו הפרטיים של לקוחותינו מהווה גם הפרה של פרטיותו בהתאם לסעיף 8 של האמנה האירופית לזכויות האדם". אלא שאזהרה יוצאת דופן זו רק היוותה הוכחה נוספת לכך שאין עשן בלי אש. מה גם שארמון המלוכה מהר להדליף רכילות נוספת בניסיון לטשטש עקבות, אודות השתלמות שעבר הנסיך ויליאם בשירותי הביון הבריטיים. הטיימינג המשונה של הידיעה הזו אומר בעיקר דבר אחד: לא רק גוש השמאל צריך לעשות היום חשבון נפש.

הרבה מתקשים לקבל את השמועות האלו, ולא רק בגלל שאנחנו לא רוצים להאמין שוויליאם יעשה כזה דבר לאשתו ההרה בזמנו. אם היינו שומעים על בגידה מצד הארי היה לנו הרבה יותר קל – אחרי הכל מדובר בנסיך שובב שמאז ומתמיד נהנה לעשות הפוך ממה שמצופה ממנו ולמתוח גבולות. ויליאם, בניגוד אליו, הוא סמל השמרנות, האח שתמיד הלך בתלם ובשעמום ובסחיות שלו הביא מלא גאווה למלכה האם.

אלא שאם נחזור להיסטוריית היחסים בין ויליאם לקייט, נראה שזה לא כל כך מופרך. עוד לפני הנישואים שלו, ויליאם נפרד מקייט כדי "להתרענן", או במילים אחרות: לבדוק מה האופציות שלו בשוק לפני שהוא קושר את עצמו לאישה אחת. וכל זאת מבלי להזכיר את הרומן המפורסם שניהל אביו עם מי שלימים תהפוך לבת זוגו הלגיטימית.

אבל שמועות הבגידה לא לימדו אותנו רק שוויליאם הוא גבר דוש טיפוסי – למרות שזה בהחלט מפתיע. מסר משמעותי יותר, ואפילו חשוב, הוא שדוכסית קיימברידג' היא בן אדם. כלומר בשר ודם. ממש כמונו. שוקינג.    

 

כבר זמן מה שקייט מתמודדת עם הביקורות על המושלמות שלה ועל חוסר האנושיות שבה, גם אם היא ממחזרת שמלות מזארה. המפורסמת שבהן היתה המאמר שכתבה קירה נייטלי על כך שבכל פעם שהיא יוצאת מבית החולים לאחר הלידות כשהיא קורנת ומתוקתקת, היא מעבירה מסר הרסני לאימהות טריות. אבל לא רק היציאות הפומביות מבית החולים הפכו אותה למטרה לביקורות, אלא כל הווייתה החייכנית הכללית. מידלטון היא אמא לשלושה קטנטנים צמודים. בכל הריון שלה היא סובלת מהקאות מרובות, אבל זה מעולם לא מנע ממנה להשתתף בכל המחויבויות הנדרשות ממעמדה, כשהיא עם עיניים פקוחות, עור מתוח וגזרת פטיט. לא בדיוק דמות שאפשר להזדהות איתה.

לאור כל אלו היה אפשר לצפות שתהיה קצת שמחה לאיד, אבל התגובות לשמועות על הבגידה הן אחרות לגמרי, ובעיקר מביעות תמיכה בקייט, שמושלמת ככל שתראה לנו – היא עדיין אנושית בסופו של דבר. נפגעת, נופלת ונלחמת כדי להשאיר את המשפחה שלה שלמה, למרות הפגיעה הקשה באגו (ומבלי לקבוע האם זה הצעד הטוב לכולן). גם אם מדובר בידיעות כוזבות לחלוטין, הפגיעה היא עדיין קשה ולא מחמיאה, אבל לפחות היא עזרה לקייט לצאת מהדימוי הפרידג'ידי והמרוחק שנוצר לה, ולהוכיח שמעבר לתמונות המשפחתיות המחויכות, הילדים שתמיד נקיים ולבושים יפה, והקוליות שאף אמא לשלושה קטנטנים שאת פוגשת בגינה אי פעם תשדר, גם היא עדיין אנושית כמו כולנו. והידיעה הזו, יונית, היא בהחלט מהפך.    

הנסיך האריהנסיך ווילאםקייט מידלטון