הסיבה האמיתית שבגללה כולם עוקצים את אלונה סער ומלך זילברשלג

אם צללתם באתרי החדשות השונים, גללתם בטוויטר או באינסטגרם או סתם בהיתם בטלוויזיה ודאי נתקלתם בידיעה כזו או אחרת על אלונה סער. הכוכבת הצעירה, הפכה בשבועות האחרונים, מאז עליית הסדרה המפקדת, לדבר החם הבא. ואיך לא? עם יכולות משחק מרשימות מאוד, אבא שהוא שחקן מרכזי בפוליטיקה הישראלית, אישיות ייחודית של כזו שעושה רושם שלא דופקת חשבון, ובני זוג חמים מהביצה – סער מסמנת וי על כל הקטגוריות שישראלים אוהבים לחפור בהן.

אבל בניגוד לאיט גירלז אחרות עם חיוך כובש, אלונה לא הפכה באופן אוטומטי למאמי לאומית אלא רחוק מזה, נדמה שהקהל הישראלי ומדורי הרכילות נהנים לחבק אותה אבל מנהלים איתה סוג של יחסי אהבה- שנאה. למה? כי למרות האהבה שהיא מקבלת סער לא מתיישרת לפי סטנדרטים של אף אחד ובראש ובראשונה הבחירות שלה בבני זוג הם משהו שלישראלים קשה מאוד לעכל.

הראשון שלא ירד טוב בגרון של המעריצים הוא האקס אמיר חורי. השניים תיחזקו קשר זוגי לפני יותר משנה, אותו השיקה בזמנו סער לעולם בקול תרועה כשפרסמה באינסטגרם שלה תמונה עם השחקן תחת הכיתוב "אהבה גדולה". המציאות הישראלית הקשוחה עשתה את שלה, ולמרות הפרפרים וגילויי הרומנטיקה הדביקים סער זכתה לקיתונות של ביקורת ושנאה על בחירתה בבן זוג ערבי. הטוקבקיסטים תקפו ברשעות אותה ואת אביה ואפילו יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין התערב בבוטות ופנה אל גדעון סער עצמו בבקשה שיפריד בין השניים. השחקנית הצעירה לא הורידה את הראש וכמובן המשיכה בשלה.

בשבוע שעבר הכוכבת שוב הצליחה להלהיט את כולם כשהשיקה את הזוגיות שלה עם כוכב הרשת החרדי מלך זילברשלג, שוב בחירה לא סטנדרטית למישהי שמגיעה מעולמות אחרים לגמרי. אבל איך אומרים? הלב רוצה מה שהלב רוצה. הפעם סער העלתה תמונה שלה ושל "הצמוד" עם הכיתוב "כתבי רכילות התחילו לשאול שאלות אז התשובה היא כן", משפט שבינתיים כבר הפך לסוג של קאלט. והרשת שוב משתגעת.

כולם רוצים חתיכה מאלונה, לדבר עליה, להעלות ניתוחים פסיכולוגים על הבחירות שלה, על האישיות יוצאת הדופן שלה, ובעיקר לגעת בה. כתבי רכילות אפילו זעמו עליה בשבוע שעבר כשהגיעה לאירוע מתוקשר ולא עצרה להצטלם כמו שמקובל בז'אנר. והיא? ממשיכה בשלה, מתנהלת כרגיל, מעלה סטורים מבודחים וחיה. שלא תטעו, סער היא לא ליידי גאגא ולא כוכבת מזן ה'סקס, סמים ורוקנרול' שמרחפת מעל כולם ובועטת בכל מה שאפשר, היא פשוט מתנהלת בדומה ליתר בני הדור שלה שמאסו בהגדרות ובמלחמת זהויות.

בעוד אנחנו תופסים אותם כזומבים שחיים מסטורי לסטורי בני דור ה-Z מפרקים את כל התבניות ובונים אותן מחדש. החיים ברשתות החברתיות גרמו להם לטשטש את הגבולות ואפילו לנסות לשבור אותם. ואם חושבים על זה, הבחירה של סער במלך בכלל לא מפתיעה, זילברשלג בעצמו נע על קו התפר שבין העולמות, משחק בין הזהויות שלו  – חרדי עם ייחוס וכוכב רשת שמגיע להשקות בביצה ואפילו מדגמן.

אלונה סער היא שחקנית מוכשרת בטירוף ואם תעקבו אחריה ברשת תגלו שהיא גם משעשעת ומקסימה. קל לצחוק עליה ולעקוץ אותה על זה שהיא "מזגזגת" בין קצוות. היי, אפילו מלך עשה הפוך על הפוך כשכתב אצלו בעמוד "החבר הבא של אלונה סער – ברהנו טגניה". אבל אולי אם כולנו נתנהל בצורה דומה, נוריד מגננות, ונפסיק להגדיר ולקטלג אנשים לפי המחנה אליו הם משתייכים זה מה שיציל אותנו.

גם אם אתם בטוחים שאתם כבר כאלו, אנשים של "אור ואהבה" שלא אכפת להם מי משתייך לאיזה מחנה תהיו בטוחים שאתם טועים, גם אתם מקטלגים. ימין, שמאל, ערבי, דתי – מי שלא בא לכם טוב בעיניים אתם אוטומטית אנטי כלפיו. כולם נהנים לעקוץ את סער ג'וניור על הבחירות שלה בבני זוג, אבל האמת היא שהיכולת שלה לנוע בין זהויות מפחידה אותנו. המחנה שלנו, גם אם הוא לא כזה באופן רשמי, גורם לנו להרגיש שייכים. אבל אולי אם נוותר עליו ונתחיל לראות מעבר לימין/שמאל/חילוני/חרדי/ערבי זה מה שיציל אותנו. תהיו אלונה.

אהבהאלונה סערגדעון סערדור ה-Zמלך זילברשלג