מוש בן ארי יוצא עם אישה בת 20. אז מה?

הרשת סוערת בעקבות תמונות שהעלה הזמר מוש בן ארי לאינסטגרם שלו. בתמונות הזוג בחופשה רומנטית בתאילנד, מחבק, מנשק, אוהב ונראה מאושר מאוד. אף אחד לא היה נותן מבט אחד נוסף בתמונות האלה אילולא מוש היה זמר מפורסם בן 45 וזוגתו הייתה צעירה יפהפיה ואלמונית בת 20 בשם ג'ני זבישה.

פער הגילאים, פער המעמד ויש שיאמרו גם הפער באטרקטיביות החיצונית (אם כי, את זה אי אפשר לכמת או למדוד) בין השניים הוציא את השמרנים, הממורמרים, הקנאים והצדקנים מהחורים שלהם עם טוקבקים אלימים יותר ואלימים פחות. הנה התקציר:

זאת פדופיליה/ זאת כמעט פדופיליה/ זה נראה כמו פדופיליה!/ הוא פדופיל

זאת לא פדופיליה. נקודה. אישה בת 20 היא אמנם אישה צעירה אולם בשום פנים ואופן לא מדובר בילדה. לקרוא למערכת היחסים בין השניים "פדופיליה" פוגע בילדים ובילדות שחוו פדופיליה אמיתית על בשרן/ם. שנית, המדינה קבעה גיל הסכמה שמעליו "הכל מותר" (בהסכמה, ברצון וללא יחסי מרות, כמובן) ומתחתיו דברים "מותרים" בהגבלות מסוימות או אסורים בתכלית. נכון, בקביעת גיל ספציפי יש מן השרירותיות. אפשר להיות בת 17 וחצי ובוגרת מאוד ואפשר להיות בת 19 עם התנהלות והתנהגות של בת 15. ועדיין, נקבע גיל כזה כי הגבול חייב להינתן איכשהו. בישראל, הגיל הזה הוא 18. מבחינה חוקית, אין שום דבר פלילי במערכת היחסים של מוש וג'ני. לחוק אין מילה אחת רעה לומר להם. אבל לכם יש, תמיד.

לו הייתה ג'ני בת 16 גם אני הייתי ממהרת להניף את דגל הניצול. לו היה מדובר בבוס שלה הייתי ממהרת לזעוק על יחסי המרות. בהיעדר אלה, כל התנגדות וצקצוק בלשון על מערכת היחסים בין השניים היא תוצר של פוריטניות מגוחכת, יומרה לקבוע מה נכון וטוב עבור אחרים, חטטנות וחוסר חיים.

היא רוצה ממנו אוטו ותכשיטים וחופשות מפנקות בחו"ל ובגדי יוקרה. הוא רוצה ממנה את מעיין הנעורים המשובב, לטעום, לגעת, להריח ולהרגיש גוף צעיר, רענן, בתולי, בריא ויפה. זה מה שהיא מצאה בו. זה בדיוק מה שהוא מצא בה. איך אנחנו יודעים? מה זאת אומרת איך? ככה זה תמיד! יש בכלל אפשרות אחרת?

כן, יש אפשרות אחרת. יש אפשרות שג'ני התאהבה במוש בן ארי. יש אפשרות שהיא נמשכת אליו מאוד. יש אפשרות הגיונית לאללה שבזמן שאתם מטנפים ברשת, היא עושה חיים משוגעים ומאוהבת עד הגג. למה אנחנו מבטלים את מערכת היחסים בין השניים בהינף יד? הרי אלכס נישאה בסופו של דבר לרמי קליינשטיין והם חיים בשמחה ובאושר ומגדלים ילד. גם צביקה פיק ושירה מנור מנהלים מערכת יחסים יציבה ואוהבת כבר המון שנים. גם איגי וקסמן שנישאה לעתי שולברג כנראה מצאה בו קצת יותר מיופי ונעורים. ולא, מערכת היחסים בין ג'ני למוש לא צריכה להסתיים בטבעת או בילד כדי שתתנו לה כבוד. גם לרומן בן חודש או בן לילה אחד יש מקום.

ובכלל, מה שהכי מטריד בטוקבקים מהסוג הזה הוא שלדידכם, ג'ני בכלל לא קיימת. הוא לוקח אותה, הוא מביא לה, הוא מנצל אותה, הוא קונה לה. ואיפה היא בכל הסיפור הזה? אוויר. רק שבמציאות: ג'ני החליטה לצאת עם הבחור הזה. מוש בן ארי הוא הבחירה שלה. למה כל כך קשה לנו לקבל את הבחירה שלה? למה הטוקבקים מתעקשים למחוק אותה שוב ושוב?

היא כנראה צריכה דמות אב

פסיכולוגים מטעם עצמם תמיד היו ותמיד יהיו. עשו לכולנו טובה ודחפו את התאוריות בשקל שלכם אתם יודעים לאן. היא זקוקה לדמות אב? באמת? אתם יודעים משהו על אבא שלה? בדקתם? מניחה שלא. מודה, גם אני לא בדקתי ולא מעניין אותי לבדוק. אבל בואו נניח רגע שמה שהיא מוצאת במוש זה מה שמעולם לא היה לה- אבא. נו, אז? איך זה בדיוק "לא בסדר"? יש סיבה שאנחנו נמשכים לאנשים שאנחנו נמשכים אליהם. בוקר טוב, אליהו.

שיקול הדעת של אדם בן 20 לא ישתווה לעולם לשיקול דעת של אדם בן 45

זה נכון. אני אישה שונה היום, בגיל 30 משהייתי בגיל 20 ועדיין – גם אז, בראשית שנות ה-20 לחיי לא הייתי רוצה שמישהו יאמר לי "את האיש הזה אסור לך לאהוב כי הוא זקן מדי עבורך". ייתכן שבגיל אחר או בסיטואציה אחרת, ג'ני הייתה בוחרת אחרת. יחד עם זאת, אפשר לומר את המשפט הזה על כל מערכת יחסים שדרכתי בה אי פעם. הבחירות שלנו נעשות ברגע נתון ולא בדיעבד.

כי גם אם החוק מאפשר את זה, עדיין זה לא מוסרי. בין השניים יש פער מובהק ביחסי הכוחות

בהנחה שאתם צודקים, נשאלת השאלה, מתי זה כן בסדר? אם אני בת 31 ונמשכת לגברים מבוגרים עם שיער כסוף, כרס קטנטנה וניסיון עשיר, מותר לי להזדיין איתם או שאסור לי בגלל "יחסי הכוחות"? בגיל 31 זה כבר סבבה או שאתם עדיין מתיימרים לשמור עליי ועל שיקול דעתי הקלוקל? וכמה שנים של פער נחשבות ל"פער משמעותי"? 5 שנים זה הרבה? 10? 20? באיזה גיל אוכל לקחת אחריות על חיי המין שלי ועל חיי האהבה שלי בלי לקבל מכם ביקורת על הבחירות שלי? באיזה גיל ג'ני תהיה רשאית להחליט לצאת ולשכב עם מי שמתחשק לה? או שאולי נאסור על מערכות יחסים עם פערי גילאים כי תמיד יש צד אחד "מנוצל"? אין לי עם זה שום בעיה בתנאי שנאסור גם על מערכות יחסים בהן יש פער כלכלי כי גם בהן, לרוב, יש מישהו מנוצל.

ונניח שכל המצקצקים בלשון אכן צודקים. הוא מנצל אותה בשל יופייה ונעוריה. היא מנצלת אותו בשל כספו וזהותו המפורסמת. כל אחד במערכת היחסים הזו ממלא את האינטרסים שלו. איפה הבעיה?

מה זאת אומרת איפה הבעיה? זה בדיוק כמו זנות – גם שם לכל אחד מהצדדים יש "אינטרסים" (הוא מחפש סקס, היא צריכה כסף)

תחסכו ממני, בבקשה. אין שום בסיס להשוואה בין זוג שנמצא במערכת יחסים הדדית ומורכבת עם קשת שלמה של רגשות, מגרעות ויתרונות לגבר שמשלם עבור חצי שעה של מין לאישה שהוא לא רואה ממטר. התפיסה שכל אישה יפה שיוצאת עם גבר מבוגר ממנה היא זונה מרדדת את המונח זנות.

יחסי כוח לא שוויוניים הם מנת חלקם של מערכות יחסים רבות. הפער בא לידי ביטוי בהפרשי גילאים, בשנות ההשכלה ובעיקר – בחשבון הבנק. בנישואים רבים הגבר אחראי לפרנסת המשפחה שלו ולרווחת אשתו. אם האישה לא עובדת כלל, הוא האחראי הישיר למזונה, למלבושיה, לניידותה וכו'. בתמורה הוא מקבל צאצאים מטופחים, בית נקי ומין. אם אתם שואלים אותי, אני אשמח לזרוק את צורת החיים הזו לפח הקרוב אולם בשום פנים ואופן לא אכנה אותה זנות. אם כל מערכות היחסים בין גברים ונשים בעולם הם זנות אז המילה הזו מאבדת את המשמעות שלה.

בשורה התחתונה, צאו להם מהווריד ותמצאו לכם מישהו להעלות איתו תמונות חופשה מפנקות לאינסטגרם. בתקווה שתקבלו רק לייקים ולא תעמדו למשפט בגלל האהבה שלכם.

אור סופרזוגיותמוש בן ארימערכת יחסים