זיוף אורגזמות: חלק בלתי נפרד מחיי המין של נשים

דבר מוזר קורה כשמדברים עם נשים על זיוף אורגזמות. השבוע, כהכנת הקרקע לכתיבת מילים אלו ממש, שאלתי כמעט כל בחורה סביבי על התופעה. תגובתן לדיבור פתוח על הנושא, כולל זו שלי, היתה כמעט זהה. טון הדיבור הפך נרגש, הלחיים נצבעו בגוון ורדרד וכל חלל בו היינו הרגיש פתאום כמו מיטה ענקית עליה אנחנו יושבות לרכל כקלישאה במגה מסיבת פיג'מות. תשובתה של כל אחת, לעומת זאת, היתה ייחודית ומורכבת. לכל אחת יש זווית אחרת על התופעה, המוכחשת ומוכרת בעת ובעונה אחת.

עוד באון לייף:

הנתונים הסטטיסטים המורים כי שבעים אחוז מאיתנו זייפו לפחות פעם אחת בחייהן, העובדה שרוב הנשים לא מגיעות לאורגזמה מחדירה בעוד שחיי המין שלהן מושתתים על הפעולה הזו בדיוק וחוסר יכולת או רצון של גברים להתמודד עם הסוגיה ולהתעמת עם המציאות שאולי תדרוש מהם קצת יותר מובילים כולם מובילים לכדי מסקנה אחת – זיוף אורגזמות הפך לחלק אינטגרלי וטריוויאלי מחיי המין עבור רובנו.

בעלי צריך זוג ציצים וחמש דקות

ר' (36), סטודנטית לתואר שני ואמא במשרה מלאה, משתמשת בזיוף ככלי המקנה לה שליטה על התזמון ואורך יחסי המין מול בן זוג לא מספק. "היום שלי מתחיל בשש בבוקר ומסתיים כשהילדים הולכים לישון. בעלי, מקסים ככל שיהיה, תמיד היה צריך עזרה והכוונה כשהיה מדובר בסיפוק שלי. הוא בעצמו צריך זוג ציצים וחמש דקות מונוטוניות. לפני שהקטן נולד היה לשנינו זמן פנוי להקדיש לסקס. הייתי מכווינה אותו, עושה עבודה עם עצמי כדי ליהנות יותר ובסופו של דבר באמת היו לנו חיי מין מספקים. כשנכנסתי ללופ של שילוב ההורות עם לימודים ועבודה ובסוף היום עוד היה מצופה ממני להכווין, להשתדל לגמור, להיאזר בסבלנות כי הוא צריך זמן כדי למצוא את הנקודות שמזיזות אותי, הייתי אובדת עצות. חברה ששמעה על המצב מדיר השינה שאלה בתדהמה למה אני לא מזייפת וגומרת עם זה."

לא זייפת עד אז?

"לא האמנתי בזה, אני עדיין לא מאמינה. כשלסקס היה מקום של כבוד בסדר העדיפויות שלי הרגשתי שזכותי לחוות סיפוק מיני כחלק ממערכות היחסים בהן לקחתי חלק, גם אם לוקח לבחור הרבה יותר מדיי זמן להתמצא בנבכי הגוף שלי. אבל יש גבול, כשאת מוטרפת מעייפות, קורסת תחת הלחץ ובן הזוג שלך במשך יותר מעשור עדיין מבין את האנטומיה הווגינלית בערך כמו את תורת הקוואנטים, כאן את אומרת די ומתחילה לגנוח. הוא מרגיש "גבר", אני משוחררת לישון, ווין ווין סיטואיישן".

ויתרת על סיפוק מיני במערכת היחסים עם בעלך?

"בשנה האחרונה ערכתי לעצמי היכרות ראשונית עם הוויברטור. סליחה על איך שזה נשמע, אבל אני לא חושבת שידעתי מה זה סיפוק מיני לפניו, בעל או לא בעל. תראי, גברים בכל העולם גומרים והולכים, אצלנו זה יותר בעייתי כי לגמור דורש ריכוז, מיומנות ונכונות מהצד השני. אני לא יכולה לשכב ולחכות יותר, עברתי לשיטת "גומרות הולכות", או יותר נכון "מזייפות והולכות לישון". עד מתי -זה ימשך? כרגע אני לא רואה שום דרך אחרת לקיים יחסי מין עם בעלי ולשמור על שפיות."

"הוא לא שם לב אף פעם"

מ' (25), עובדת בחברת סלולר, גרה עם בן זוגה בשנה וחצי האחרונות, מזייפת אורגזמות "לפחות בחצי מהפעמים שאני עושה סקס מאז גיל 18". "תמיד עולה הדיון אם זה "עצוב", אם אנחנו עושות עוול לעצמנו. מה אני אגיד לך, יכול להיות שכל הזיינים בתל אביב שמסתובבים עם אגו בגודל אלסקה וברגע האמת מפמפמים אותך כמו רובוט עם סטרפ און הגיעו למצב הזה בגללנו. אבל איזו עוד ברירה יש? במקרה שלי, אני כן גומרת הרבה פעמים, אבל אני לא גבר והחשק המיני שלי שונה. אם בן הזוג שלי רוצה סקס כל יום, אני רוצה פעם בשבוע בערך ו"מתפשרים" על פעמיים שלוש, זה אומר שביותר מחצי מהפעמים אני שם בשבילו. אז שייהנה".

הוא לא מצליח לשים לב להבדל כשאת "שם בשבילו"?

"אף פעם. הפתיע אותי בהתחלה שאני יכולה באמת לגמור ביום ראשון, לזייף בשני ולגנוח מתוך שינה בשלישי והוא לא ידע כלום, אבל אני חושבת שגברים באמת מאבדים יותר מחצי מהאינטליגנציה שלהם כשהזין עומד. באמת שהכוונה היא לא לרמות אותו, אלא להיפך. הפעמים היחידות שאני מרגישה רע עם עצמי היא כשהוא עושה דברים שממש מורידים לי ואני כבר מזייפת כי זה קל יותר מלדבר על זה ולהעמיד אותו במצב מביך. ואז פתאום אני תופסת את עצמי בעמדת רחמים כלפי השותף שלי לחיים כרגע וזה מעלה תהיות על טיב הקשר".

"הזיוף מוריד ממני את כל הלחץ"

ד' (31) מהמרכז מצאה את עצמה מזייפת אורגזמה לראשונה בגיל 25, במערכת היחסים הראשונה אליה נכנסה אחרי שנאנסה שלוש שנים לפני כן. "תמיד מדברים על זיוף אורגזמה כמו על סוד נשי שעובר בין הדורות או לחילופין כאקט פתטי שפוגע ביכולת שלנו להגיע למקום יותר טוב עם הפרטנרים שלנו במיטה, אבל בשבילי זה המקום הבטוח שלי".

 

כשאת אונסת את עצמך

נשים שאונסות את עצמן לקיים יחסי מין היא תופעה מוכרת ומושתקת בו זמנית. למה לקיים יחסי מין כשלא מעוניינות בכך? יש לכך מגוון סיבות: כדי להוריד אותו ממך, כדי לא להעמיק את הפער, כי זה לא לגיטימי לשלוח אותו לקשר מחייב עם יד ימין או כי יש תחושה שמאוחר מדי להתחרט

לכתבה המלאה

 

"בתחילת העשור הקודם לחיי עבדתי בחיי הלילה. היו לי חיי מין עשירים ומגוונים ומאוד נהניתי מסקס. לא זייפתי מעולם, נהפוך הוא – נהגתי לתת טיפים לשיפור למי שלא גמרתי איתו. לא חשבתי שאם לא גמרתי זו סיבה להתבייש. אני זוכרת שיחה כזו ממש עם חברות, בה הטפתי להן שאם בחור לא גומר זאת ממש לא אשמתנו, יש שניים בעסק, אז למה המוסר הכפול? גם לנו מגיע. בגיל 22 התחלתי לצאת עם ברמן בבר שהייתי יוצאת אליו, ואחרי שבועיים כשסירבתי לו לסקס ערב אחד כשהייתי בכלל במחזור, הוא איבד את זה לגמרי ואנס אותי. תיארתי לך במשפט אחד לילה ששיתק אותי לשלוש שנים מבחינה רגשית והפך אותי לאדם שונה לחלוטין ממי שהייתי. כמה שנים מאוחר יותר, כשנכנסתי לקשר עם בחור באמת מקסים ומודע ורגיש שגם עמד לצדי במשפט מול האנס והגיע הזמן לנסות שוב לקיים יחסי מין, מצאתי את עצמי בבעיה – הכרתי את עצמי במיטה רק בדרך אחת, משוחררת ופראית, וזה לא הסתדר עם הבושה והפחד שהציפו אותי אחרי מה שעברתי. אז זייפתי".

מתוך תחושת חובה?

כן ולא. מצד אחד כן, מטרת העל הייתה שלא נחכה לי, שנסיים כשהוא יגמור כי גם ככה הייתי הלומת רגשות, אבל זה היה גם בשבילי. זה עדיין בשבילי. הזיוף מוריד ממני את כל הלחץ. אני נכנסת עם בחור למיטה, במיוחד עכשיו כשאני רווקה, וקודם כל "משדרת חזות נורמלית", כשנורמה עבורי היא להראות הרבה תאטרליות, כייפית, קלילה וכן, מישהי שגומרת מהר כמו שהייתי פעם. אחרי שאני יוצרת לעצמי סביבה בטוחה ומסמנת וי על סקס טוב עם הבחור מבחינתו, כאן אני לאט לאט משתחררת בקצב שלי. הוא לא שם לב לכלום, אבל אני יכולה להגיע למצב שבו אני גומרת ונהנית מאוד. אני פשוט צריכה זמן להירגע והזיוף קונה לי את הזמן הזה".

זה לא מרגיש קצת "לבד" במקום בו אמורים להיות ביחד?

"זה בדיוק מרגיש ככה, בגלל זה אני הולכת לטיפול על בעיות באינטימיות, אבל כרגע מבחינתי זו הדרך שלי לקיים יחסים עם בני המין השני שלא מקבלים בסבלנות כל כך בחורה שלא ששה להזדיין. הזיוף הוא הכלי שמאפשר לי את זה אז אני מודה עליו, ומודה על הגברים שלא מודעים למה שהולך סביבם, איתם או בלעדיהם, כשהם בחברת בחורה עירומה".

הפתרון הקל

אפרת מנור, מטפלת זוגית ומינית מוסמכת, מסבירה על התופעה רחבת ההיקף. "נשים מזייפות אורגזמה משלל סיבות. פעמים רבות נשים  מזייפות כי הן מתביישות שבן הזוג יגלה כי אינן יכולות להגיע לאורגזמה. בסיטואציה כזאת אינטימית יכולות לעלות חששות כמו אני 'לא אישה אמיתית, אני פגומה, יחשבו שאני קרה במיטה, אולי שמשהו לא בסדר איתי, חשש שבן הזוג ירחם עלי אם ידע את האמת'. לפעמים הסיבה היא פיזיולוגית כמו יובש בנרתיק או כאבים בזמן קיום יחסי מין. ישנם גם מצבים בהם  נשים לא נמשכות לבני הזוג שלהן ורוצות שזה יגמר מהר, ומצבים בהן בן הזוג עצמו לוחץ על האישה להגיע לאורגזמה. גורם נוסף הוא חשש מתגובת בן הזוג: כעס, החמצת פנים או אכזבה. במצבים בהם הגבר מנסה שעות ועדיין לא הצליחו להגיע לאורגזמה קיים החשש להודות בכישלון ולהפסיק. ישנן גם נשים שמזייפות מתוך נימוס או חשש שזו תהיה כפיות טובה לא להראות לגבר שהן נהנות איתו".

"זיוף אורגזמה הוא התוצאה של קושי במין", מסבירה נאור. "פעולת הזיוף עצמה היא צורה של הגנה, התמודדות עם קושי, או ליתר דיוק אי התמודדות עם הקושי. הזיוף הוא תגובה לתקשורת מינית לקויה בין בני הזוג או למבוכה, אי נוחות וקושי להשתחרר במין. כשאישה מזייפת אורגזמה היא בעצם מוצאת דרך לשחרר את הלחץ, זו דרך של נשים לפטור עצמן מהחרדה. עם זאת, זיוף הוא כאמור סוג של פלסטר לבעיה עמוקה יותר – הקושי להגיע לאורגזמה. קושי האישה להכיר את גופה, קושי של הגבר להביא את בת זוגתו לכדי סיפוק, הקושי לדעת איך היא יכולה להגיע לאורגזמה ואיך לתקשר עם בן זוגה על הצרכים שלה ממנו כדי שזה יקרה".

"להערכתי, ככל שאישה מזייפת יותר אורגזמות עם הפרטנרים שלה היא בעצם פוגעת בעצמה וביכולת האמיתית שלה ליהנות. הדרך הנכונה היא לטפל בבעיה המקורית, ללמוד להכיר את גופה ואת נקודות העונג שלה. לשוחח באופן פתוח עם בן הזוג ולחשוב, לנסות ולפתור ביחד, תוך כדי ניסוי וטעיה, ולהבין מה הם יכולים לעשות יחדיו כדי לשפר את ההנאה המינית בניהם. זיוף אורגזמה הוא הפתרון הקל".