קונדום בהתאמה אישית: האם סוף סוף סקס יהיה גם מוגן וגם נעים?

ככל הנראה אין גבר אחד בעולם שבאמת נהנה לעשות סקס עם קונדום וגם אם יש איזה יחיד סגולה כזה, עבור רבים מדובר בעול, מוצר שמשתמשים בו מכורח המציאות והיו שמחים לוותר עליו אם מישהו רק היה מוצא דרך אחרת לקיים יחסי מין בטוחים.

מה בעצם הבעיה העיקרית עם קונדומים? ובכן, גברים מתלוננים לעתים קרובות על אי-נוחות, על העדר תחושה או תחושה מופחתת ועל התאמה לקויה. מחקר שנערך לאחרונה מצא שרק שליש מהגברים האמריקאים משתמשים בהם.

בעשור האחרון, הגיעו לעולם רעיונות רבים לשיפור קונדומים ונעלמו ממנו במהירות. לפעמים רק בגלל העלויות הגבוהות של הבדיקות הנדרשות כדי לספק את הסטנדרטים הגבוהים ה- FDA, אשר רואה בקונדומים כלים רפואיים. ב-2013 תחרות בחסות קרן ביל ומלינדה גייטס חיפשה רעיונות לקונדומים מענגים יותר אבל שום דבר מזה עדיין לא הגיע לשוק. חלק מהזוכים בתחרות עדיין מנסים ואחרים כבר ויתרו.

לאחרונה מספר שינויים שבוצעו על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה- FDA) בשילוב חברות בתעשייה פתחו את הדלת ליצירת המקבילה לקונדום הסטנדרטי. חברת 'גלובל פרוטקשן' מבוסטון החלה למכור קונדומים המותאמים אישית ב -60 גדלים, בצירוף של עשרה אורכים ותשעה רמות היקף. "המפתח הוא גודל קטן יותר של קונדום", אומר נשיא החברה, דיווין וודל.

2 ס"מ פחות

מי צריך קונדומים מותאמים אישית? ובכן, כמעט כל הגברים.

הקונדומים הסטנדרטיים מגיעים בגודל של לפחות 16.9 ס"מ, אולם מחקרים מצאו שהפין הזקוף הממוצע הוא כ-2 ס"מ פחות. התוצאה: קונדומים גדולים מדי עבור רוב האוכלוסייה.

 

גדול מדי ולא נוח. קונדום

"הרעיון של הקונדום הסטנדרטי הוא להיות ארוך מספיק כדי להתאים לרוב האנשים, ומי שזה ארוך מדי עבורו, יכול פשוט לקפל את הגומי המיותר", מסבירה דבי הרבניק, מומחית לבריאות מינית באוניברסיטת אינדיאנה. הרעיון נחמד אבל המציאות קצת שונה. הרבניק ועמיתיה פרסמו מחקר שבחן 1,661 גברים אמריקאים ומצא כי אצל 83% אורך הפין היה קצר מהקונדום הסטנדרטי הממוצע. האורך הממוצע היה 14.14 ס"מ. במחקר לא מעט מהגברים התלוננו שהקונדום "מחליק" להם במהלך השימוש. לפעמים קונדומים גדולים יותר נתנו דווקא את התחושה ההפוכה – שהם הדוקים מדי בגלל שנוצר מצב בו יש עודף לטקס גדול מדי בבסיס הפין."

קונדומים מותאמים אישית, משווקים תחת שם המותג MyONE התאמה מושלמת ומגיעים באורכים בין 12.44 ס"מ ל-23.87 ס"מ ו- 8.9 ס"מ היקף עד ל- 12.7 ס"מ (קונדומים סטנדרטיים הם בדרך כלל 17-21 ס"מ באורך  ו-9.9-14.4 בהיקף). הקונדומים החדשים לא יוצגו באינצ'ים או בסנטימטרים אלא באמצעות מיקס בין אותיות ומספרים שנבחרו באופן אקראי לייצג מספרים. אדם אחד עשוי להיות E99 ואחר Z22. מדובר ברעיון גאוני מבחינה שיווקית כי הקונדומים לא מחולקים ל"גדול" או "קטן" וקונדום יכול להיות ממוצע באורך וקטן בעובי או ההיפך או כל מיקס אחר. "אם הם קנו קודם לכן קונדום קטן, והוא עדיין היה גדול מדי, זה נחשב לחוויה נוראית עבור גבר", מסביר וודל שחברתו מכרה בשעות ספורות אלפי קונדומים בכל הגדלים.

קריירה בקונדומים

דווין וודל, בן 50, נכנס למרדף אחר יצירת הקונדום המושלם במהלך לימודיו לתואר ראשון באוניברסיטת Tufts, כאשר הוא וחבר ללימודים מכרו קונדומים בחבילות עם הקמיע של האוניברסיטה, ג'מבו הפיל. "האיידס השתולל בתקופה ההיא", הוא מספר "אנחנו שמנו סלוגן משעשע ותמונה על הקונדום, ומהר מאוד הטאבו סביב הקונדום נעלם".

קריירה בקונדומים

עד מהרה, וודל, שחשב להיות כנר מקצועי, הודיע ​​לאמו, מנהלת מקהלת כנסייה בקריסטל לייק, אילינוי, שהוא יוצא ל"קריירה בקונדומים ". הוא יצר עם שותפים קונדום זוהר בחושך, סייע לפתוח את החנות של קונדומים במנהטן, וזכה במאבק משפטי שניהל על הזכות למכור את "פלז'ר פלוס", קונדום עם בועת בלון קטנה בקצה. היום, כאמור, הוא נשיא החברה שמייצרת קונדומים מותאמים אישית ועובדת בשיתוף פעולה הדוק עם ארגוני בריאות הציבור.

וודל עצמו מודה: "לקונדומים יש בעיית תדמית ענקית ובעיית שימוש". המחקר הפדרלי החדש מצא כי "חוסר שימוש בקונדום נשאר שכיח", וכי קרוב ל -7% מהנשים המשתמשות בו אמרו כי קונדומים "נקרעו או נפלו לחלוטין".

ובמבחן התוצאה?

ומה אומרים הגברים, הלקוחות של הקונדומים החדשים? לקוח אחד, שון ריימונד, בן 34 מאוסטין, טקסס הזמין את B17. "עם הקונדומים סטנדרטיים האורך היה מתסכל כי רוב הפעמים הם פשוט היו זזים במהלך האקט. במקביל ההיקף פשוט לא הספיק הרבה פעמים".

בפורום של Reddit עבור גברים המחשיבים את עצמם כבעלי פין קטן הפכו הקונדומים החדשים לשיחת היום והתגובות להם היו מעורבות. גולש המכנה את עצמו Monkeyfun14 סיפר שהוא הזמין קונדומים מותאמים אישית, ולמרות שהם התאימו ממש, הסטנדרטים הרבה יותר זולים. "זה לא כמו זוג נעליים או חזייה שקונים פעם בשנה. את זה צריך לקנות כל הזמן". גולש אחר בשם RatsSewer טען שחומרים שאינם לטקס "יהיו הרבה יותר מועילים עבור קונדומים מותאמים אישית", והוסיף "אם אני רוצה סקס טוב, אני לא משתמש בקונדום. נקודה."

אמצעי מניעהגבריםיחסי מיןסקסקונדום